FM Leasing

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Aktualności leasingowe Samochody z kratką zostają

Samochody z kratką zostają

Po Nowym Roku nadal będzie można odliczać cały VAT od zakupu i leasingu samochodów z kratką, a także od zakupu paliw do nich.
Rada Ministrów nie zaakceptowała propozycji Ministerstwa Finansów wprowadzenia od 01 stycznia 2010 ograniczeń w odliczeniu VAT od paliw do samochodów z kratką.

Przypomnijmy, że MF pozytywnie dla siebie zakończył konsultacje z Unią Europejską (Komitet ds. VAT) w sprawie możliwości wprowadzenia na 3 lata ograniczenia w odliczeniach VAT zawartego w cenie paliw do samochodów z kratką. Nie ma natomiast nadal odpowiedzi na wniosek derogacyjny w sprawie wprowadzenia ograniczeń w odliczeniach VAT zawartego w cenie samochodów z kratką, a tym samym w ratach leasingu, najmu i tym podobnych umów.
Dlatego MF planowało wprowadzić z początkiem nowego roku jedynie ograniczenia od paliw, a decyzję w sprawie odliczeń VAT od samochodów przesunąć na bliżej nieokreśloną przyszłość. Jednak decyzja RM przesądziła również o sprawie paliw.

Tym samym możemy nadal cieszyć się pełną wolnością w odliczeniach VAT od samochodów z kratką. Jak długo? Na pewno co najmniej kilka miesięcy. A co dalej? A któż to wie...

Czytaj więcej: Co dalej z VAT od kratek?

 

Facebook ikona Twitter ikona RSS leasingowe ikona
Forum Leasing ikona
Komentarze
Wasz serwis działa świetnie - dostałem dużo ofert leasingu bezpośrednio... Awatar osoby
Sprawdź jak | Więcej opinii 
Kilkaset ogłoszeń poleasingowych i poflotowych co miesiąc... Awatar osoby
Przejrzyj listę ogłoszeń

Forum o leasingu

pytania i odpowiedzi
dyskusje, opinie, pomoc
24h / 7 dni w tygodniu
odpowiadają eksperci


Portal FmLeasing.pl
FmLeasing.pl to portal poświęcony tematyce leasingu i wynajmu długoterminowego. Jesteśmy od lat związani z branżą, ale nasz serwis kierujemy głównie do przedsiębiorców korzystających i chcących skorzystać z leasingu. Nie reprezentujemy interesów żadnej z firm leasingowych.

Portal FmLeasing.pl to:
Oferty leasingu wielu leasingodawców bez pośredników | Ogłoszenia poleasingowe i poflotowe
Porady przy wyborze leasingu | Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania | Forum dyskusyjne