[Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Poznaj opinie o leasingodawcach i opisz swoje doświadczenia

Jestem/byłem klientem tej firmy. Moja opinia o niej:

Bardzo zadowolony
1
6%
Wszystko w porządku
2
13%
Przeciętnie
4
25%
Czuję niesmak
0
Brak głosów
Nigdy więcej
9
56%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
alleprzemo@op.pl

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: alleprzemo@op.pl »

Składałem też zapytanie w aplikacji ilease i dostałem oferty tylko słabsze. Od orix mam na poziomie 105%


Jak otrzymać wiele dobrych ofert leasingu? Wyszukiwarka i Kalkulator

Wyszukiwarka Leasingu - najlepszy i najprostszy sposób, żeby otrzymać dobre i tanie oferty od wielu dobrze ocenianych leasingodawców.
Firmy leasingowe same złożą Ci oferty, bez pośredników.

Kalkulator leasingu - skorzystaj jeśli chcesz szybko poznać przybliżone koszty leasingu i wysokość raty miesięcznej



Awatar użytkownika
Jarosław Król
Administracja
Posty: 1235
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:32

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: Jarosław Król »

Nie chodzi mi tylko o taniość oferty, ale jej taniość i jakość jednocześnie.
Weź też pod uwagę, że oferty się negocjuje.

Awatar użytkownika
alleprzemo@op.pl

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: alleprzemo@op.pl »

Wiem o negocjacji ofert bo już negocjowałem z firmami
Proszę o jakieś przykłady słabej strony (złej jakości) firmy Orix, dlaczego uważasz że orix nie jest "najszczęśliwszym" wyborem
Mnie interesują konkrety


Awatar użytkownika
badi

nie polecam jakas tragedia

Post autor: badi »

Witam,
korzystalem z leasingu firmy Orix w tym samym czasie mialem i dalej mam leasing volkswagen to jest kamien milowy nie do przeskoczenia dla Orix to sa takie sepy siedzace na galezi tego co nie zlesinguje nikt inny oni biora, takie mam wrazenie i nie bede wiecej nic leasingowal w tej firmie i nie polecam jej nikomu wystarczy poczytac info zobaczyc siedzibe na grojeckiej w mieszkaniu w warszawie wedlug KRS troche dziwne jak dla mnie taka firma miedzynarodowa ???? W orix do momentu podpisania umowy wszystko jest ok, przy podpisaniu umowy Pani ze swojej tajemnej teczki zaczyna wyciagac niespodzianki przypomne " o nich w trakcie calego procesu przygotowawczego przedstawiania i wymiany dokumentow nie bylo mowy" i tak dodatkowy blankiecic z ubezpieczeniem bo trzeba ubezpieczyc ale Pani cie juz wyreczyla i ma wszystko wypelnione tam gdzie dostaje najwieksza prowizje i co wazne ten blankiecic pozniej dostaje sie co roku bo ubezpieczenie trzeba odnnowic :-) pech chcial ze to ta sama firma co rok wczesniej dodatkowo Pani wyciaga drugi blankiecic weksel no to takie nasze zabezpieczenie ale prosze sie nie bac wszystko bedzie ok :-). No tak ale jako klient jestes totalnie postawiony pod sciana. gdyby nie potrzeba posiadania danego sprzetu w firmie ktory poprawi funkcjonowanie, malo tego sprawdzanie dogrywanie ze sprzedajacym i leasingodawca to Pani osiagnela by wysokosc lamepri na zakrecie
Ale to tak wyglada i oni dobrze to wiedza ja juz tez wiem wiec w przyszlosci bede korzystal z powaznych firm napewno nie z Orix.
W firmie w ktorej mam dalej leasing na kwote ze 40 razy wyzsza nikt mnie nie postawil w takiej sylulacji o ubezpieczenie mnie zapytano, raz skorzystalem za rok podziekowalem, a weksel jaki weksel ??? Pozdrawiam zycze przemyslanych i trafnych umow

Awatar użytkownika
krispoznan
Posty: 1
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:30

Nigdy Więcej

Post autor: krispoznan »

Jestem Klientem Orix Polska , nigdy więcej z tą firmą.Jeden z najdroższych leasingów, do tego kombinują z ubezpieczeniami, stawki ubezpieczeniowe z kosmosu. Umowa wieloletnia przy składce powyżej 5000 zł za pakiet gdy to samo kupione bezpośrednio w Towarzystwie Ubezpieczeniowym kosztuje ok 2800 zł rocznie. Są mistrzami w naliczaniu dodatkowych opłat.
Najlepiej zaciągnąć kredyt by się od nich uwolnić.

Awatar użytkownika
krispoznanII

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: krispoznanII »

Orix Polska nigdy więcej tej firmy. To oszuści i złodzieje. Są mistrzami w naliczaniu dodatkowych opłat. Na ubezpieczeniach oszukują jak tylko im się uda. Stawki ubezpieczeniowe z kosmosu. Idąc bezpośrednio do Towarzystw ubezpieczeniowych z,którymi współpracują stawki niższe o 50% różnica ubezpieczenia 2400 a 5600 to chyba lekkie przegięcie.
Przedstawiciel handlowy przed podpisaniem umowy czarujący i bardzo miły a ,później już nic nie może. Nie mówiąc o wprowadzaniu w błąd. NIGDY WIĘCEJ

Awatar użytkownika
pawelwarszawa

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: pawelwarszawa »

Nie polecam tej firmy!

Rozwalili mi auto z nie moje winy, ubezpieczyciel pokrył koszty naprawy, a oni wystawiają mi rachunki za obsługę naprawy samochodu, tylko, że to lisingobiorca zajmuje się dostarczeniem auta, spisaniem protokołów etc.. Po prostu jedno wielkie złodziejstwo ze strony tej firmy. Nigdy więcej leasingu w ORIX.

Banda złodziei. Nie polecam tej firmy!

Awatar użytkownika
kowalpan

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: kowalpan »

jak to czytam to mnie smiech ogarnia .tu chyba pisza ludzie którzy po raz pierwszy w zyciu leasing brali
przeczytaj jeden z drugim umowe przed podpisaniem albo kupuj za gotowke a nie dupe zawracacie
mam dwie umowy w leasingu ,miedzy innymi bmw 520 d ktore nabyłem za kwote 67500 brutto.przyjechał do mnie do domu przedstawiciel i poinformował mnie ze pakiet ubezpieczenia za rok wyniesie mnie 1500 zł.byłem w szoku gdyz dwa miesiace wczesniej opłacałem samo oc w renault clio i zapłaciłem 1650 zł wiec ci wszyscy co tam wczesniej pisali o wysokich ubezpieczeniach to niech sie jeb.. w cymbał. dowod sztywny przywiezli mi do domu a kontakt z opiekunem mam przez telefon a nie meilowo
i jak mam jakies pytanie to dzwonie i wiem.no ale wam lepiej wychodzi pisanie litanii gorzkich zali

Awatar użytkownika
FmLeasing.pl - adm
Posty: 170
Rejestracja: 1 paź 2009, o 16:58

Re: [Ankieta] Opinie i komentarze o ORIX Polska

Post autor: FmLeasing.pl - adm »

Z leasingu skorzystałem po raz pierwszy w tym roku, z uwagi na możliwość zakupu samochodu „z kratką” i odliczenia 100% Vat od zakupu. Nigdy wcześniej nie korzystałem z leasingu z uwagi na brak prawa do przedmiotu leasingu aż do czasu jego wykupu, ale ogólny koszt leasingu był nieporównywalnie mniejszy od kosztu kredytu.

Orix był polecony przez dilera samochodowego (Toyota), a ja mając mało czasu na decyzję (i świadomość, że inny leasingodawca nie zaproponuje mi dużo lepszych warunków) przystałem na propozycję. Kontakt z pracownikiem Orixu był bardzo dobry, wszystkie ustalenia dokonywane drogą mailową lub telefonicznie. Otrzymałem kilkanaście ofert w zależności od okresu leasingu i wysokości wpłaty własnej. Otrzymałem również kilka ofert ubezpieczenia OC/AC.

Ocena: 1. oferta finansowa – bardzo przejrzysta, możliwość wyboru z kilkunastu propozycji; pod względem wysokości kosztów (odsetek) też zadowalająca

2. oferta ubezpieczenia – z uwagi na kryterium wyboru, którym była cena, zdecydowany byłem wziąć najtańsze ubezpieczenie; najpopularniejsze w Polsce PZU miało 3200 zł, najtańsze Interrisk – 2600 zł. Warta była trochę droższa. Zostałem poinformowany że są to najkorzystniejsze oferty z uwagi na to, że leasingodawca ma lepszą pozycję negocjacyjną oferując firmie ubezpieczeniowej dużą ilość samochodów w przeciwieństwie do mnie, który ma tych samochodów sztuk 1. Dla całkowitej pewności poprosiłem jeszcze swojego agenta ubezpieczeniowego o propozycję. Jakie było moje zdziwienie, gdy otrzymałem tańszą ofertę na lepszych warunkach w Warcie – 2400 zł. A na sam koniec diler przedstawił mi ofertę nie do odrzucenia – 2200 zł w PZU. Różnicę chyba widać gołym okiem. I tu już powinno się zapalić u mnie „czerwone światełko”, że Orix będzie chciał zedrzeć ze mnie pieniądze w każdy możliwy sposób. I, że powinienem być czujny. Ale niestety się nie zapaliło.

Dalej poszło już z górki. Dyrektor osobiście przyjechał do mnie z wydrukowanymi umowami i całą masą innych dokumentów. Podpisaliśmy umowę, zabrał wszystkie egzemplarze ze sobą z uwagi na konieczność uzupełnienia w niej numeru VIN samochodu. Nie zrobiłem sobie kopii – błąd! Umowa podpisana 28 stycznia, wydanie samochodu 17 lutego. Umowę otrzymałem pocztą 2 kwietnia, po kilku upomnieniach z mojej strony. Nie muszę chyba tłumaczyć jak ważne było dla mnie otrzymanie tej umowy jak najszybciej, żeby zdążyć z jej rejestracją w US do 30 kwietnia. Nie wiem kiedy bym ją otrzymał, gdybym się o nią nie upomniał. Brak kopii umowy skutkował tym, że nie mogłem zajrzeć do niej w dowolnym momencie, a niestety przy podpisywaniu nie porównałem jej z ofertą, którą wybrałem decydując się na leasing. Tak, wiem, MEGA błąd.

Dopiero po otrzymaniu pierwszej faktury zdziwiłem się, że rata jest wyższa o jakieś 120 zł. Na pytanie przesłane mailem otrzymałem zdawkową odpowiedź: „Wynika ona z tego, że w ofercie zaakceptowanej przez Komitet Kredytowy przy wydaniu decyzji było doliczone ubezpieczenie straty finansowej GAP.” Na pytanie czy tak będzie już co miesiąc nie otrzymałem odpowiedzi. I nagle profesjonalizm firmy Orix zniknął. Pytania (retoryczne?): 1. Co to jest Komitet Kredytowy? 2. Dlaczego nikt mnie nie poinformował o podjętej decyzji? 3. Dlaczego nikt się nie zapytał czy ja chcę ubezpieczenie GAP? 4. Dlaczego przed podpisaniem umowy nie zostałem poinformowany o zmianach w umowie?? Aktualnie jestem w trakcie wyjaśniania sprawy. Oficjalnie, na piśmie, za potwierdzeniem odbioru. Korespondencja mailowa z szeregowym pracownikiem nie zdała egzaminu. Bez względu na to jakie będzie rozwiązanie sprawy, zraziłem się do instytucji leasingu.

Pomimo mojego dużego błędu i gapiostwa, od drugiej strony oczekuję rzetelności i uczciwości. W końcu to poważna firma, a nie organizacja parabankowa. Gdzieś w stosunkach między nami powinno pojawić się zaufanie. Moje zostało nadwyrężone nieodwracalnie. Podsumowanie: 1. warunki finansowe – na papierze naprawdę dobre, w rzeczywistości inne niż ustalone – ocena negatywna 2. ubezpieczenie – fatalna oferta – ocena negatywna 3. kontakt z pracownikiem i stosunek do klienta – bardzo dobry (do czasu); im dalej tym gorzej – ocena negatywna


// Opinia została przesłana przy użyciu formularza kontaktowego i opublikowana na forum za zgodą użytkownika.


ODPOWIEDZ