RRSO to kluczowy wskaźnik przy wyborze oferty leasingu! Porównując oferty, sprawdzaj RRSO, a nie tylko koszt całkowity, bo ten drugi zależy od wielu zmiennych i może być mylący – tu wyjaśniamy. Poza tym, im niższe RRSO, tym niższy także całkowity koszt dla oczekiwanych przez Ciebie parametrów. Dlatego przed podjęciem decyzji o leasingu, zawsze weryfikuj RRSO. Skorzystaj z kalkulatora RRSO leasingu, aby szybko i łatwo obliczyć ten wskaźnik i porównać różne oferty.
Nie masz jeszcze ofert leasingu do porównania?
Jeśli trafiłeś tu, szukając łatwego sposobu na zapoznanie się z warunkami i kosztami leasingu, to przejdź bezpośrednio do Wyszukiwarki Leasingu, dzięki której otrzymasz oferty bezpośrednio od wielu najlepiej ocenianych leasingodawców:
Wyszukiwarka ofert leasingowych
Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie
Wyszukiwarka nie tylko ułatwi Ci znalezienie taniej oferty, ale także leasingodawcy o dobrej renomie. Otrzymasz też naszą analizę, w której obliczymy RRSO (tak samo jak poniższy kalkulator), ale dodatkowo przekażemy opinię rynkową o każdej firmie leasingowej oraz uwagi do każdej uzyskanej przez Ciebie kalkulacji.
Kalkulator RRSO leasingu
Jaki wynik RRSO uzyskałeś?
poniżej 7,5% | oprocentowanie poniżej rynku – więcej… | |
od 7,5% do 9,5% | dobra oferta leasingu – więcej… | |
od 9,5% do 10,5% | dobra oferta dla używanych i mniej popularnych – więcej… | |
powyżej 10,5% | zbyt droga oferta – więcej… |
Sprawdź, co oznacza Twój wynik RRSO
Poniżej 7,5% – oprocentowanie poniżej rynku
Przy obecnej stopie NBP oprocentowanie jakiegokolwiek finansowania, czy to kredytu, czy leasingu, wynoszące poniżej 7,5% powoduje, że udzielająca tak nisko oprocentowanej pożyczki instytucja musiałaby w zasadzie dokładać do interesu… Dlatego najczęściej oznacza to, że zarobek leasingodawcy kryje się gdzie indziej, np.: w konieczności wykupienia u leasingodawcy droższych niż na „wolnym” rynku ubezpieczeń GAP itp., ewentualnie powoduje konieczność rezygnacji z rabatu w cenie samochodu czy innego przedmiotu leasingu. Szersze wyjaśnienie w poradniku: Oferta leasingu wyraźnie tańsza niż inne? Nie ma nic za darmo
Oprocentowanie poniżej rynku często oferują także leasingodawcy fabryczni, jednak zdecydowana większość z nich nie cieszy się najlepszą reputacją – wyjaśnienie: Leasing fabryczny - dlaczego jest tyle skarg?
Jeśli masz ofertę oprocentowaną poniżej rynku:
- Upewnij się, że nie jest ona połączona z koniecznością skorzystania z droższych ubezpieczeń lub innych usług dodatkowych.
- Sprawdź, czy poza tańszym leasingiem, jesteś w stanie uzyskać także „rynkowy” rabat od ceny przedmiotu leasingu.
- Zapoznaj z opiniami o jakości obsługi leasingodawcy, zwłaszcza jeśli jest to finansujący tzw. fabryczny.
Od 7,5% do 9,5% – dobra oferta leasingu
W tym przedziale mieści się obecnie najtańszy leasing. Oferty z takim właśnie RRSO powinieneś uzyskać od najlepiej ocenianych bankowych leasingodawców m.in. po skorzystaniu z Wyszukiwarki Leasingu. Oczywiście nadal warto, żebyś skorzystał z porad wymienionych w poprzednim podpunkcie, czyli upewnił się, że oferta jest nie tylko tania, ale także dobrej jakości i nie ma w sobie żadnych finansowych „niespodzianek”.
Użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu otrzymują bezpłatną analizę, w której informujemy o niuansach oraz przekazujemy naszą opinię o każdym leasingodawcy.
Od 9,5% do 10,5% – dobra oferta dla używanych i mniej popularnych
Ofertę z takim RRSO można uznać za tanią, jeśli dotyczy:
- używanych samochodów (np.: starszych niż 3, 4-letnie)
- mniej popularnych, nietypowych maszyn i urządzeń
- środków trwałych o niezbyt dużej wartości (np.: poniżej 25000 zł)
Powyżej 10,5% – zbyt droga oferta
O ile oferta z takim RRSO nie dotyczy bardzo nietypowych, używanych maszyn i urządzeń, dużo starszych pojazdów (np.: 8, 9, 10-letnich) lub środków trwałych o bardzo niskiej wartości, to oprocentowanie powyżej tego progu jest prawdopodobnie zbyt wysokie i warto rozejrzeć się za alternatywą.
Jeśli masz zbyt drogą ofertę:
- Negocjuj, jeśli otrzymałeś droższą ofertę, najlepiej unikając pośredników (np.: salony i komisy często przedstawiają ofertę leasingu z doliczoną dużą prowizją, która podraża leasing).
- Skorzystaj z Wyszukiwarki Leasingu, aby otrzymać tańsze oferty bezpośrednio od najlepiej ocenianych bankowych leasingodawców.
Sprawdź, jak jest obecnie oprocentowany dobry leasing
Zapoznaj się z rzeczywistymi kosztami leasingu. Nasz Kalkulator pokazuje realne, przeciętne stawki oferowane przez czołowe firmy leasingowe i jest aktualizowany co kilka dni. Przejdź do: Kalkulator leasingowy
Wyszukiwarka ofert leasingowych
Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie
Pierwszy leasing - poradnik dla początkujących
Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?
Megaporadnik: Umiejętny wybór oferty leasingu
Wszystkie niezbędne rady dla zamierzających zawrzeć umowę leasingu w jednym miejscu. Zapoznanie i zastosowanie się do nich umożliwi wybór korzystnej i dobrze dobranej oferty i firmy leasingowej, a także pozwoli uniknąć kosztownych błędów.
Ubezpieczenia GAP – poradnik dla początkujących
Po raz pierwszy zainteresowałeś się ubezpieczeniem GAP dla swojego samochodu? Nie wiesz co to jest, jak działa, czy to dobre rozwiązanie i czy warto z niego skorzystać? Z tego poradnika dowiesz się wszystkiego.
Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu?
Poznaj sposoby oszczędzania na ubezpieczeniu przy korzystaniu z leasingu. Kupuj taniej Autocasco i OC oraz GAP. Uważaj na przedłużenia polis na kolejne lata leasingu.
Która polska firma leasingowa jest najlepsza? My to wiemy... Problem w tym, że ona nie będzie najlepsza dla każdego… Z całą pewnością istnieje jednak grupa firm, które są warte polecenia oraz grupa takich, których lepiej unikać.
Komentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Ile powinno wynosić RRSO taniego leasingu? Kalkulator do sprawdzania oprocentowania >
Autor: Jarosław Król
Jestem autorem tego artykułu. Publikuję na FmLeasing.pl od stycznia 2010 roku oraz jestem odpowiedzialny za wprowadzanie rozwiązań ułatiwających naszym użytkownikom korzystanie z serwisu.
Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Jarosław Król