Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasing - aktualności


Dwa modele Renault Master na parkingu podczas ładowania

Sprawdź ranking dziesięciu najczęściej kupowanych i branych przez polskich przedsiębiorców w leasing nowych aut dostawczych w 2024 roku. Opisujemy kryteria, jakimi warto się kierować przy wyborze „dostawczaka” do firmy oraz podpowiadamy, jak w trzech prostych krokach uzyskać dobry i tani leasing samochodu dostawczego zapewniając sobie tym samym niskie TCO, czyli całkowity koszt posiadania.

Trzy Toyoty Corolle stojące na parkingu z miastem widocznym w tle

Przedstawiamy ranking dwudziestu najczęściej kupowanych i branych przez polskich przedsiębiorców w leasing nowych samochodów osobowych w 2024 roku. Może on posłużyć niektórym z was jako inspiracja. Zwłaszcza tym, którzy mają zamiar zmienić auto na nowe, a nie mają ściśle określonej marki czy modelu. W przypadku samochodów kierowanie się gustami innych ma sporo zalet i bardzo niewiele wad.

Zamaskowany mężczyzna w ciemnym garażu próbujący włamać się do samochodu

Czy wiesz, że niemal połowa skradzionych pojazdów ma mniej niż 5 lat w chwili zdarzenia? Wszystkie modele dostępne w Polsce były kradzione, więc nie istnieją "bezpieczne" marki. Niektóre jednak są bardziej narażone. Sprawdź nasz Ranking Prawdopodobieństwa Kradzieży Aut w 2024 roku, który został stworzony na podstawie statystyki kradzionych samochodów w latach 2020–2023.

Wykresy w papierowym raporcie finansowym, na którym leży lupa powiększająca

W 2023 roku polska branża leasingowa odnotowała nowy rekord z wartością inwestycji sfinansowanych leasingiem przekraczającą 102 miliardy złotych, co stanowi wzrost o 16,3% w porównaniu do roku poprzedniego. Jest to pierwszy raz w historii, kiedy inwestycje przekroczyły barierę 100 miliardów złotych w ciągu jednego roku i na tym nie koniec. Ustabilizował się także rynek poleasingowy i cesji.

Notowania finansowe na telebimie

Prezentujemy najnowszy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży. Oparty jest on o dane po drugim kwartale 2023 roku, gdyż ZPL udostępnia szczegółowe wyniki leasingodawców z co najmniej półrocznym opóźnieniem. Lider rynku zwiększył sprzedaż aż o 20% rok do roku, ale nie jest to największy wzrost w branży. Sprawdź, którzy leasingodawcy zanotowali największe wzrosty, a którzy spadki.

Biurko z dokumentem o tytule "LEASING 2024", telefonem komórkowym i filiżanką kawy

Rozważasz leasing w 2024? Dobrze trafiłeś! W naszym poradniku znajdziesz informacje o aktualnych kosztach finansowania i braku niekorzystnych zmian prawnych. Dowiesz się, jak wybrać opłacalną ofertę leasingu i optymalne ubezpieczenia, w tym GAP. Poznaj kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci w podjęciu dobrych decyzji.

Tył złotego nowoczesnego samochodu z włączonymi czerwonymi światłami LED

Niniejszy artykuł kompleksowo omawia obowiązujące w 2024 roku przepisy w podatkach dochodowych (PIT i CIT), które regulują zasady zaliczania w koszty uzyskania przychodu leasing oraz użytkowanie samochodów osobowych w firmach. Weszły one w życie 1 stycznia 2019 roku. Sprawdź, jak zaliczać w koszty raty leasingu, ubezpieczenia i wydatki eksploatacyjne oraz jak obliczyć koszty samochodu powyżej 150 tys. zł (spalinowe i hybrydy) oraz powyżej 225 tys. zł (elektryczne).

Wnętrze Fiata Pandy, przez szybę widoczny krajobraz gór

Potrzebujesz taniego samochodu osobowego lub dostawczego typu VAN na potrzeby firmy? Twoi pracownicy muszą czymś jeździć w godzinach pracy? Masz już dość ciągłych awarii i dokładania do eksploatacji swoich starych i wysłużonych aut? Może to czas, żeby pomyśleć o nowym samochodzie? Prezentujemy najtańsze dostępne w Polsce modele samochodów osobowych oraz dostawczych typu VAN wraz z kosztami ich leasingu.

Liniowy wykres notowań na ekranie

 Ważne  We wrześniu, a następnie październiku 2023 roku RPP obniżyła oprocentowanie – łącznie o 1 pkt proc. Główna stopa spadła z poziomu 6,75% do 5,75%, a to oznacza, że leasing stał się tańszy. Sprawdź, o ile i upewnij się, czy Twój leasingodawca obniżył Ci już stosownie ratę miesięczną.

Notowania finansowe na telebimie

Prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży w całym 2022 roku, w którym branża leasingowa sfinansowała aktywa o wartości 88,1 mld złotych. Zestawienie oparte jest o dane udostępniane przez Związek Polskiego Leasingu. W rankingu ujętych jest 24 leasingodawców. Liderem pozostaje PKO Leasing ze sprzedażą 11,7 mld złotych, na podium znalazł się także EFL (8,7 mld) oraz Santander Leasing (6,8 mld).

Pomarańczowe pachołki drogowe ustawione na asfalcie wyznaczające limit poruszania się

Za sprawą wysokiej inflacji wprowadzony w 2019 limit 150 tysięcy złotych ograniczający możliwość zaliczania kosztów podatkowych nabycia — także w formie leasingu — samochodów osobowych nie przystaje już do dzisiejszych cen pojazdów. Najwyższy czas na jego podniesienie do co najmniej 225 tys. złotych, a najlepiej wprowadzenie mechanizmu jego indeksacji i jest to zadanie dla szeroko pojętej branży motoryzacyjnej.

Wykresy w papierowym raporcie finansowym, na którym leży lupa powiększająca

Ostatnie trzy lata to wyjątkowo trudny okres dla przedsiębiorców. Najpierw pandemia i lockdown, potem inflacja, wysokie stopy procentowe, niekorzystne zmiany podatkowe, a do tego trudności z dostawami i niepewność związana z pokowidową rzeczywistością gospodarczą oraz napaścią Rosji na Ukrainę. Mimo tych przeciwności firmy nadal finansują swoje potrzeby przy pomocy leasingu. Rok 2022 zakończył się kolejnym rekordem branży leasingowej, co prawda wzrost był symboliczny, ale był…

Szkic ukazujący 4 lampy oświetlające okienko wyszukiwarki z napisem Czy leasing opłaca się w 2023 roku?

Chciałbyś skorzystać obecnie z leasingu, ale masz obawy, czy jest to dobry moment ze względu na ogólną niepewność gospodarczą oraz wysokie stopy procentowe? Sprawdź, dlaczego czekanie na lepsze czasy może nie mieć sensu oraz o ile zmniejszy się rata leasingu po obniżce stóp procentowych.

Samochód stojący w poprzek autostrady oraz symbol odliczania do końca 2022 roku

GAP jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które można wykupić nawet do 120 dni od nabycia pojazdu. Dlatego nie każdemu spieszy się z jego zakupem… z jednym wyjątkiem — jest to koniec roku. Wiele osób chce przystąpić do ochrony przed samym końcem grudnia, aby zwiększyć koszty podatkowe w bieżącym roku. Zapoznaj się z tym artykułem, jeśli zamierzasz właśnie teraz wykupić GAP — mamy dla Ciebie rozwiązanie, jeśli chcesz mieć polisę GAP z datą 31 grudnia 2022 r.

Pole formularz wyszukiwania z wpisanym pytaniem "Czy leasing opłaca się w 2023?""

Co roku o tej mniej więcej porze powtarza się ten sam scenariusz. Część osób spieszy się, żeby jeszcze do końca roku wziąć leasing i mieć w firmie koszty podatkowe, a część ma dylemat, czy ma skorzystać z leasingu jeszcze przed końcem bieżącego, czy lepiej poczekać do 2023 roku? Odpowiadamy, kto powinien się pospieszyć, a kto może poczekać.

Kobieta robiąca obliczenia na kalkulatorze

RPP po raz jedenasty podniosła stopy procentowe, tym razem o 0,25 p.p. Główna stopa w ciągu minionych jedenastu miesięcy wzrosła z poziomu 0,1% do 6,75%. Mamy obecnie najwyższe oprocentowanie od blisku 20 lat. Konsekwencją tych decyzji jest wzrost kosztu leasingu – zarówno dla nowych jak i obecnych leasingobiorców. Tu sprawdzisz, o ile rosną raty.

Wyniki na monitorze

Prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży w całym 2021 roku, w którym branża leasingowa odnotowała wzrost rok do roku o blisko 32%. Zestawienie oparte jest o dane udostępniane przez Związek Polskiego Leasingu. Liderem branży pozostaje PKO Leasing ze sprzedażą 11,8 mld i wzrostem 36% r/r.

Symbol rosnącego wykresu

W pierwszej połowie 2022 roku firmy leasingowe udzieliły finansowania w kwocie 41,6 mld złotych. To wynik gorszy o 2,8% od ubiegłorocznego. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w tym niczego niepokojącego – przypomnijmy, że rok 2021 był absolutnie rekordowy w historii polskiego leasingu. Jednak bardziej szczegółowe spojrzenie na obecne wyniki może zdradzać, że przedsiębiorcy chwilowo ograniczają inwestycje.

Uśmiechnięty mężczyzna w pracy

Szukasz konta dla spółki z o.o. lub działalności gospodarczej, które będzie funkcjonalne i jednocześnie tanie w utrzymaniu, a najlepiej za darmo? Takie właśnie kryteria przyświecały nam, kiedy poszukiwaliśmy dobrego konta firmowego dla FmLeasing.pl w połowie ubiegłego roku – zdecydowaliśmy się skorzystać z BIZnest Konta od Nest Banku. Po kilku miesiącach intensywnego korzystania możemy podzielić się naszą opinią.

Symbol rosnącego wykresu

Po dwóch latach spadków polski rynek leasingu ustanowił w 2021 nowy rekord! Branża sfinansowała aktywa o wartości 88 mld złotych, czyli aż o blisko 31% więcej niż przed rokiem. Wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie problemy z dostępnością nowych samochodów. Wielu przedsiębiorców zmuszonych jest sięgać po auta używane – widać to także po malejącej ilości pojazdów poleasingowych.

Wyniki na monitorze

Prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży. Oparty jest on o dane na koniec 2020 roku, gdyż zgodnie z założeniami przyjętymi jakiś czas temu przez ZPL, szczegółowe wyniki poszczególnych leasingodawców są udostępniane z ponad półrocznym opóźnieniem. Dlatego ranking za pierwszy kwartał 2021 roku powinien być dostępny na jesieni...

Nowe samochody stojące w dwóch rzędach w salonie

Z pewnością spotkałeś się, w telewizji lub innych mediach, z reklamami leasingu 100%. Najczęściej dotyczą one finansowania nowych samochodów osobowych, ale także pojazdów ciężarowych lub maszyn i urządzeń, zwłaszcza rolniczych i budowlanych. Wielu producentów sięga po ten slogan i nie przez przypadek są to akurat te marki, na które zazwyczaj dostępne są duże rabaty. Pokazujemy, na czym polega sztuczka z leasingiem 100% lub 0%, bo używa się obu haseł.

Pieczątka z napisaem "leasing"

Mark Twain gorzko, ale niestety dość celnie skwitował kiedyś, że banki dają parasol, gdy świeci słońce, a zabierają, gdy pada deszcz. W okresie pandemii odczuwają to przedsiębiorcy, którym trudniej jest obecnie otrzymać zewnętrzne finansowanie. Jak skłonić firmy leasingowe, żeby chętniej udzielały leasingu, gdy „pada deszcz”? Trzeba dać im gwarancję, że otrzymają zwrot wyłożonego kapitału…

Wykres notowań na ekranie smartfona

„Successful failure” („udana porażka”) - w ten sposób określa się w USA misję Apollo 13, której załoga w 1970 roku z powodu poważnej awarii co prawda nie dotarła, jak planowała na księżyc, ale cudem zdołała wrócić cała i zdrowa na ziemię. Taką „udaną porażką” można określić rok 2020 w branży leasingowej, która pomimo bezprecedensowej w swoim oddziaływaniu na gospodarkę pandemii, zanotowała wynik zaledwie o 10% słabszy niż przed rokiem.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl