Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Leasing - aktualności


Notowania finansowe na telebimie

Prezentujemy najnowszy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży. Oparty jest on o dane w całym 2022 roku, gdyż ZPL udostępnia szczegółowe wyniki leasingodawców z co najmniej półrocznym opóźnieniem. Sprawdź, którzy leasingodawcy zanotowali największe wzrosty, a którzy spadki. Jedna ze spółek pojawia się po raz pierwszy w rankingu pod nową nazwą.

Drewniany samochodzik zabawka

Niniejszy artykuł kompleksowo omawia obowiązujące w 2023 roku przepisy w podatkach dochodowych (PIT i CIT), które regulują zasady zaliczania w koszty uzyskania przychodu leasing oraz użytkowanie samochodów osobowych w firmach. Weszły one w życie 1 stycznia 2019 roku. Sprawdź, jak zaliczać w koszty raty leasingu, ubezpieczenia i wydatki eksploatacyjne oraz jak obliczyć koszty samochodu powyżej 150 tys. zł (spalinowe i hybrydy) oraz powyżej 225 tys. zł (elektryczne).

Pomarańczowe pachołki drogowe ustawione na asfalcie wyznaczające limit poruszania się

Za sprawą wysokiej inflacji wprowadzony w 2019 limit 150 tysięcy złotych ograniczający możliwość zaliczania kosztów podatkowych nabycia — także w formie leasingu — samochodów osobowych nie przystaje już do dzisiejszych cen pojazdów. Najwyższy czas na jego podniesienie do co najmniej 225 tys. złotych, a najlepiej wprowadzenie mechanizmu jego indeksacji i jest to zadanie dla szeroko pojętej branży motoryzacyjnej.

Wykresy w papierowym raporcie finansowym, na którym leży lupa powiększająca

Ostatnie trzy lata to wyjątkowo trudny okres dla przedsiębiorców. Najpierw pandemia i lockdown, potem inflacja, wysokie stopy procentowe, niekorzystne zmiany podatkowe, a do tego trudności z dostawami i niepewność związana z pokowidową rzeczywistością gospodarczą oraz napaścią Rosji na Ukrainę. Mimo tych przeciwności firmy nadal finansują swoje potrzeby przy pomocy leasingu. Rok 2022 zakończył się kolejnym rekordem branży leasingowej, co prawda wzrost był symboliczny, ale był…

Szkic ukazujący 4 lampy oświetlające okienko wyszukiwarki z napisem Czy leasing opłaca się w 2023 roku?

Chciałbyś skorzystać obecnie z leasingu, ale masz obawy, czy jest to dobry moment ze względu na ogólną niepewność gospodarczą oraz wysokie stopy procentowe? Sprawdź, dlaczego czekanie na lepsze czasy może nie mieć sensu oraz o ile zmniejszy się rata leasingu po obniżce stóp procentowych.

Dwa modele Renault Master na parkingu

Sprawdź ranking dziesięciu najczęściej kupowanych i branych przez polskich przedsiębiorców w leasing nowych aut dostawczych w 2022 roku. Opisujemy kryteria, jakimi warto się kierować przy wyborze „dostawczaka” do firmy oraz podpowiadamy, jak w trzech prostych krokach uzyskać dobry i tani leasing samochodu dostawczego zapewniając sobie tym samym niskie TCO, czyli całkowity koszt posiadania.

Nowe Skody Octavie ustawione na parkingu

Przedstawiamy ranking dwudziestu najczęściej kupowanych i branych przez polskich przedsiębiorców w leasing nowych samochodów osobowych w 2022 roku. Może on posłużyć niektórym z was jako inspiracja. Zwłaszcza tym, którzy mają zamiar zmienić auto na nowe, a nie mają ściśle określonej marki czy modelu. W przypadku samochodów, kierowanie się gustami innych ma sporo zalet i bardzo niewiele wad.

Samochód stojący w poprzek autostrady oraz symbol odliczania do końca 2022 roku

GAP jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które można wykupić nawet do 120 dni od nabycia pojazdu. Dlatego nie każdemu spieszy się z jego zakupem… z jednym wyjątkiem — jest to koniec roku. Wiele osób chce przystąpić do ochrony przed samym końcem grudnia, aby zwiększyć koszty podatkowe w bieżącym roku. Zapoznaj się z tym artykułem, jeśli zamierzasz właśnie teraz wykupić GAP — mamy dla Ciebie rozwiązanie, jeśli chcesz mieć polisę GAP z datą 31 grudnia 2022 r.

Pole formularz wyszukiwania z wpisanym pytaniem "Czy leasing opłaca się w 2023?""

Co roku o tej mniej więcej porze powtarza się ten sam scenariusz. Część osób spieszy się, żeby jeszcze do końca roku wziąć leasing i mieć w firmie koszty podatkowe, a część ma dylemat, czy ma skorzystać z leasingu jeszcze przed końcem bieżącego, czy lepiej poczekać do 2023 roku? Odpowiadamy, kto powinien się pospieszyć, a kto może poczekać.

Kobieta robiąca obliczenia na kalkulatorze

 Ważne  RPP po raz jedenasty podniosła stopy procentowe, tym razem o 0,25 p.p. Główna stopa w ciągu minionych jedenastu miesięcy wzrosła z poziomu 0,1% do 6,75%. Mamy obecnie najwyższe oprocentowanie od blisku 20 lat. Konsekwencją tych decyzji jest wzrost kosztu leasingu – zarówno dla nowych jak i obecnych leasingobiorców. Tu sprawdzisz, o ile rosną raty.

Czerwony Fiat Panda podczas jazdy na ulicy

Potrzebujesz taniego samochodu osobowego lub dostawczego typu VAN na potrzeby firmy? Twoi pracownicy muszą czymś jeździć w godzinach pracy? Masz już dość ciągłych awarii i dokładania do eksploatacji swoich starych i wysłużonych aut? Może to czas, żeby pomyśleć o nowym samochodzie? Prezentujemy najtańsze dostępne w Polsce modele samochodów osobowych oraz dostawczych typu VAN wraz z kosztami ich leasingu.

Wyniki na monitorze

Prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży w całym 2021 roku, w którym branża leasingowa odnotowała wzrost rok do roku o blisko 32%. Zestawienie oparte jest o dane udostępniane przez Związek Polskiego Leasingu. Liderem branży pozostaje PKO Leasing ze sprzedażą 11,8 mld i wzrostem 36% r/r.

Symbol rosnącego wykresu

W pierwszej połowie 2022 roku firmy leasingowe udzieliły finansowania w kwocie 41,6 mld złotych. To wynik gorszy o 2,8% od ubiegłorocznego. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma w tym niczego niepokojącego – przypomnijmy, że rok 2021 był absolutnie rekordowy w historii polskiego leasingu. Jednak bardziej szczegółowe spojrzenie na obecne wyniki może zdradzać, że przedsiębiorcy chwilowo ograniczają inwestycje.

Uśmiechnięty mężczyzna w pracy

Szukasz konta dla spółki z o.o. lub działalności gospodarczej, które będzie funkcjonalne i jednocześnie tanie w utrzymaniu, a najlepiej za darmo? Takie właśnie kryteria przyświecały nam, kiedy poszukiwaliśmy dobrego konta firmowego dla FmLeasing.pl w połowie ubiegłego roku – zdecydowaliśmy się skorzystać z BIZnest Konta od Nest Banku. Po kilku miesiącach intensywnego korzystania możemy podzielić się naszą opinią.

Symbol rosnącego wykresu

Po dwóch latach spadków polski rynek leasingu ustanowił w 2021 nowy rekord! Branża sfinansowała aktywa o wartości 88 mld złotych, czyli aż o blisko 31% więcej niż przed rokiem. Wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie problemy z dostępnością nowych samochodów. Wielu przedsiębiorców zmuszonych jest sięgać po auta używane – widać to także po malejącej ilości pojazdów poleasingowych.

Wyniki na monitorze

Prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży. Oparty jest on o dane na koniec 2020 roku, gdyż zgodnie z założeniami przyjętymi jakiś czas temu przez ZPL, szczegółowe wyniki poszczególnych leasingodawców są udostępniane z ponad półrocznym opóźnieniem. Dlatego ranking za pierwszy kwartał 2021 roku powinien być dostępny na jesieni...

Nowe samochody stojące w dwóch rzędach w salonie

Z pewnością spotkałeś się, w telewizji lub innych mediach, z reklamami leasingu 100%. Najczęściej dotyczą one finansowania nowych samochodów osobowych, ale także pojazdów ciężarowych lub maszyn i urządzeń, zwłaszcza rolniczych i budowlanych. Wielu producentów sięga po ten slogan i nie przez przypadek są to akurat te marki, na które zazwyczaj dostępne są duże rabaty. Pokazujemy, na czym polega sztuczka z leasingiem 100% lub 0%, bo używa się obu haseł.

Pieczątka z napisaem "leasing"

Mark Twain gorzko, ale niestety dość celnie skwitował kiedyś, że banki dają parasol, gdy świeci słońce, a zabierają, gdy pada deszcz. W okresie pandemii odczuwają to przedsiębiorcy, którym trudniej jest obecnie otrzymać zewnętrzne finansowanie. Jak skłonić firmy leasingowe, żeby chętniej udzielały leasingu, gdy „pada deszcz”? Trzeba dać im gwarancję, że otrzymają zwrot wyłożonego kapitału…

Wykres notowań na ekranie smartfona

„Successful failure” („udana porażka”) - w ten sposób określa się w USA misję Apollo 13, której załoga w 1970 roku z powodu poważnej awarii co prawda nie dotarła, jak planowała na księżyc, ale cudem zdołała wrócić cała i zdrowa na ziemię. Taką „udaną porażką” można określić rok 2020 w branży leasingowej, która pomimo bezprecedensowej w swoim oddziaływaniu na gospodarkę pandemii, zanotowała wynik zaledwie o 10% słabszy niż przed rokiem.

Drewniany samochodzik zabawka

 Aktualizacja   Ważne  Rząd zmienia część zasad podatkowych – tradycyjnie już proces legislacyjny odbył się w błyskawicznym tempie, z niedorzecznie krótkim czasem na konsultacje i terminem wejścia w życie. Choć cała uwaga mediów i opinii publicznej skupiła się na opodatkowaniu spółek komandytowych, to przy okazji w ustawie znalazł się także zapis, który uderzy w niektórych leasingobiorców.

Wykres spadających notowań z powodu koronawirusa

Nikt jeszcze nie wie, jaki będzie ostateczny wpływ epidemii koronawirusa na gospodarkę, ale już teraz cierpi wielu przedsiębiorców, a nawet całe branże. Ostatecznie – mniej lub bardziej – „dostanie się” pewnie wszystkim. Dla niektórych oznacza to już teraz problemy z płynnością i trudności w spłacie stałych zobowiązań, w tym leasingu. Pozostałych ten problem może dotknąć za jakiś czas…

Wyniki na monitorze

Prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży oparty o dane z kolejnych kwartałów 2019 roku. Swoje wyniki na koniec 2019 r. zaraportowało 21 spółek. Branżowy lider przekroczył barierę 10 mld zł wartości sfinansowanych aktywów.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to największy portal poświęcony leasingowi istniejący od 2009 roku.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór finansowania i pomagamy ograniczać koszty związane z leasingiem.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl