Przegląd wiadomości z branży leasingowej

Wkrótce czeka nas cała seria branżowych podsumowań mijającego roku. Tymczasem przedstawiamy dziesięć najczęściej czytanych artykułów poświęconych leasingowi i wynajmowi długoterminowemu, które ukazały się na FmLeasing.pl w 2016 roku. Dobrze widać, co najbardziej interesuje odwiedzających nas użytkowników.

Podzieliliśmy nasze zestawienie na dwie kategorie. Jedną z nich tworzy pięć najpopularniejszych artykułów z kategorii „aktualności”, a drugą pięć najczęściej czytanych „porad”.

5 najczęściej czytanych „aktualności”

Lista pięciu najpopularniejszych w 2016 roku artykułów z kategorii "Aktualności".

1. Rankingi firm leasingowych

Po każdym kwartale, dzięki zestawieniom udostępnianym przez ZPL, prezentujemy wyniki sprzedaży osiąganej przez polskie firmy leasingowe. Pozwala to nam stworzyć ranking najefektywniejszych leasingodawców, także z uwzględnieniem rodzaju finansowanych środków trwałych, np.: pojazdy, maszyny i urządzenia. Każdy z tych kwartalnych rankingów cieszy się niezwykłą popularnością i ciężko jest wyróżnić jeden konkretny z tych, opublikowanych w 2016 roku. Dlatego zamieszczamy odnośnik do zestawienia wszystkich rankingów, zarówno z 2016 roku, jak i lat wcześniejszych.

2. Jakie zasady odliczania VAT od samochodów osobowych w 2017 roku?

Krótko mówiąc: takie jak dotychczas. Niemniej przez jakiś czas istniała teoretyczna szansa, że od 2017 roku wrócą, np.: samochody z kratką. Szybko jednak okazało się, że rząd PiS będzie chciał przedłużyć wprowadzone przez koalicję PO-PSL w 2014 zasady odliczania VAT od firmowych samochodów osobowych. Niniejszy artykuł był właśnie o tym i przyciągnął bardzo dużą uwagę czytelników FmLeasing.pl.

3. Leasing na kilometry to żadna rewolucja. Sprawdzamy ofertę „Happy Miles” od Idei

Artykuł o leasingu kilometrowym oferowanym przez Ideę-Getin Leasing powstał w połowie grudnia i przyciągnął tak olbrzymią uwagę, że zaledwie w dwa tygodnie wdarł się do grona pięciu najczęściej czytanych aktualności w całym 2016 roku! Prawdopodobnie dlatego, że chyba jako jedyni przyjrzeliśmy się trochę bliżej temu nowemu produktowi. Ponieważ zainteresowanie ofertą Happy Miles jest tak duże, dlatego przygotowujemy dalsze publikacje na jej temat, z analizą warunków umownych włącznie. Kolejne informacje pojawią się już po Nowym Roku.

4. Idea i Getin razem - powstanie największa firma leasingowa w Polsce

Bardzo duże zainteresowanie czytelników przyciągnął artykuł o fuzji Idea Leasing i Getin Leasing. Kiedy ukazała się ta publikacja zanosiło się, że wkrótce powstanie nowa największa polska firma leasingowa, która zdetronizuje EFL. Nie wiedzieliśmy wówczas (nikt nie wiedział), że pod koniec roku dowiemy się o jeszcze większej fuzji…

5. PKO kupił Raiffeisen Leasing. Co to oznacza dla klientów?

To właśnie informacja o tym przejęciu przyćmiła Ideę i Getin, a nasza publikacja na ten temat stała się jedną z pięciu najczęściej czytanych aktualności w 2016 roku.

5 najczęściej czytanych „porad”

Lista pięciu najpopularniejszych w 2016 roku artykułów z kategorii "Porady".

1. Umiejętny wybór oferty leasingowej

Prawdę mówiąc kilka z naszych artykułów doradzających jak wybrać dobrą ofertę i firmę leasingową cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponieważ zdominowałyby one listę najpopularniejszych w 2016 roku „porad”, dlatego wyróżniamy je w naszym zestawieniu razem, jako całą kategorię.

2. Wszystko na temat leasingu samochodu używanego

Ciężko się dziwić, że ten poradnik cieszy się bardzo dużą popularnością odwiedzających FmLeasing.pl, bo znajdują się w nim w zasadzie wszystkie możliwe informacje dotyczące finansowania używanych samochodów.

3. Ile trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu

Kolejna porada, która przyciąga uwagę poświęcona jest procedurom leasingowym. Czytają ją głównie osoby, który nigdy wcześniej nie miały do czynienia z leasingiem, a chciałyby dowiedzieć się jak w praktyce wygląda ubieganie się o finansowanie.

4. Leasing operacyjny czy finansowy? Który wybrać?

Odwieczne pytanie związane z leasingiem. Nasza porównanie uwzględnia różnice księgowe, podatkowe i praktyczne.

5. Używane samochody poleasingowe i poflotowe - dlaczego warto?

Duża popularność tego artykułu potwierdza, że FmLeasing.pl jest jednym z głównych źródeł informacji o samochodach i sprzęcie poleasingowym w polskim internecie. Ten artykuł zamyka listę pięciu najczęściej czytanych porad w 2016 roku.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: 15 najczęściej czytanych artykułów o leasingu w 2017 roku

Joomla SEF URLs by Artio

Portal FmLeasing.pl