Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Artykuł na tablecie

Podobnie jak rok temu przedstawiamy zestawienie piętnastu najczęściej czytanych artykułów na FmLeasing.pl w 2017 roku z podziałem na trzy kategorie: aktualności, porady i oferta. W każdej z tych kategorii wyróżniliśmy po pięć pozycji, które wzbudziły największe zainteresowanie naszych użytkowników.

Pięć najczęściej czytanych w 2017 artykułów w kategorii „Aktualności”

Lista pięciu najpopularniejszych w 2017 roku artykułów z kategorii "Aktualności".

1. Rankingi firm leasingowych

Po każdym kwartale, dzięki zestawieniom udostępnianym przez ZPL, prezentujemy wyniki sprzedaży osiąganej przez polskie firmy leasingowe. Pozwala to nam stworzyć ranking najefektywniejszych leasingodawców, także z uwzględnieniem rodzaju finansowanych środków trwałych, np.: pojazdy, maszyny i urządzenia. Każdy z tych kwartalnych rankingów cieszy się niezwykłą popularnością i ciężko jest wyróżnić jeden konkretny z tych, opublikowanych w 2017 roku. Dlatego zamieszczamy odnośnik do zestawienia wszystkich rankingów, zarówno z 2017 roku, jak i lat wcześniejszych.

2. 20 najczęściej leasingowanych samochodów osobowych

Ranking dwudziestu najczęściej kupowanych i branych w leasing przez polskich przedsiębiorców nowych samochodów osobowych. Aktualizujemy go co najmniej raz na kwartał i może on być inspiracją dla osób, które mają zamiar zmienić auto na nowe, ale nie mają ściśle określonych preferencji odnośnie marki czy modelu.

3. PKO kupił Raiffeisen Leasing. Co to oznacza dla klientów?

W 2017 roku dokonała się największa fuzja w historii polskiej branży leasingowej. PKO kupił Raiffeisen-Leasing – obecnie połączone firmy działają już pod marką PKO Leasing. W wyniku połączenia powstała największa polska firma leasingowa, a marka Raiffeisen-Leasing zniknęła z rynku.

4. Jakie zasady odliczania VAT od samochodów osobowych w 2017, 2018 i 2019 roku?

Teoretycznie z końcem 2016 roku wygasała poprzednia zgoda derogacyjna Komisji Europejskiej na stosowanie przez polski rząd ograniczeń w pełnych odliczeniach VAT zawartego w cenie samochodów osobowych, ratach ich leasingu, wreszcie wszelkich wydatkach eksploatacyjnych, w tym paliwa. Obecnie przedsiębiorcy mogą odliczać 50% VAT, jeżeli samochód osobowy wykorzystywany jest przez nich nie tylko służbowo, ale także prywatnie. Wiele wskazuje na to, że ograniczenia nie znikną nie tylko w 2017, ale także w 2018 i 2019 roku.

5. Leasing na kilometry to żadna rewolucja. Sprawdzamy ofertę „Happy Miles” od Idei i Getinu

Artykuł o leasingu kilometrowym oferowanym przez Ideę-Getin Leasing powstał w połowie grudnia 2016 i zwłaszcza początkowym okresie przyciągnął olbrzymią uwagę czytelników, ale cieszył się dużą popularnością także przez cały 2017 rok. Prawdopodobnie dlatego, że chyba jako jedyni przyjrzeliśmy się trochę bliżej temu nowemu produktowi i napisaliśmy na jego temat znacznie więcej niż tylko slogany…

Pięć najczęściej czytanych w 2017 artykułów w kategorii „Porady”

Lista pięciu najpopularniejszych w 2017 roku artykułów z kategorii "Porady".

1. Umiejętny wybór oferty leasingowej

Prawdę mówiąc kilka z naszych artykułów doradzających jak wybrać dobrą ofertę i firmę leasingową cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ponieważ zdominowałyby one listę najpopularniejszych w 2017 roku „porad”, dlatego wyróżniamy je w naszym zestawieniu razem, jako całą kategorię.

2. Cesja (przejęcie) umowy leasingu - jak dokonać?

Artykuł poświęcony cesji umowy powstał już dobrych kilka lat temu, ale w mijającym roku cieszył się niezwykłą popularnością. Opisujemy w nim w jaki sposób można dokonać cesji, od czego zacząć, a także o skutkach podatkowych przepisania umowy na innego użytkownika.

3. Jak korzystnie wykupić samochód z leasingu?

Wykup przedmiotu leasingu budzi często rozterki przedsiębiorców, którzy chcieliby uniknąć przykrych skutków podatkowych przy odsprzedaży wykupionego za symboliczną kwotę środka trwałego. Osoby prawne nie mają tu praktycznie żadnego pola manewru. Inaczej jest jednak z osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą.

4. Leasing operacyjny czy finansowy? Który wybrać?

Odwieczne pytanie związane z leasingiem. Nasza porównanie uwzględnia różnice księgowe, podatkowe i praktyczne. Co ciekawe, w 2016 roku ten artykuł także uplasował się na czwartej pozycji wśród najpopularniejszych porad.

5. Na kogo zarejestrowany jest samochód w leasingu? Czy mogę wybrać miasto rejestracji?

Wydawałoby się, że to sprawa dość prozaiczna, ale jak się okazuje, jednak nie. Nasza publikacja o rejestracjach samochodów wbiła się do TOP 5 w 2017 roku. Chociaż napisana została ponad dwa lata temu…

Pięć najczęściej czytanych w 2017 artykułów w kategorii „Oferta”

Lista pięciu najpopularniejszych w 2017 roku artykułów z kategorii "Oferta".

1. Oferty leasingowe bezpośrednio od wielu firm

W tym przypadku nie chodzi o typowy artykuł, tylko bardziej prezentację dostępnego na FmLeasing.pl produktu, albo raczej produktów. Przyciągnęła ona zdecydowanie największą liczbę użytkowników.

2. Linki do stron z ofertą poleasingową - aukcje i sprzedaż

Jest to zestawienie linków do oferty poleasingowej polskich firm leasingowych i flotowych. Zestawienie linków podzielone jest na dwie kategorie, tj. aukcje i sprzedaż

3. Auto Abonament - zestawienie ofert leasingu z wysokim wykupem

Prezentujemy zestawienie ofert i marek samochodów dostępnych w formie abonamentu, czyli leasingu operacyjnego z wysokim, nieobowiązkowym wykupem oraz szczegółowe informacje dotyczące tego typu oferty.

4. Leasing samochodu osobowego - kompleksowy poradnik

Mieliśmy dylemat czy ten artykuł bardziej pasuje do kategorii „porady”, czy „oferta”. Ostatecznie umieszczamy go tu. Jest to prawdopodobnie najbardziej kompleksowa informacja o leasingu aut w polskim internecie.

5. Trudny Leasing - oferty specjalne

Trudny leasing, czyli oferta finansowania dla przedsiębiorców mających złą historię BIK, KRD itd. oraz chcących sfinansować starsze pojazdy i maszyny trafiła na FmLeasing.pl pod koniec 2016 roku i szybko zyskała na popularności.

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl