Athlon Car Lease International, europejska firma z branży Car Fleet Management zostanie przejęta przez Daimler Financial Services. ACLI jest obecne także w Polsce poprzez spółkę Athlon Car Lease Polska. Daimler działał już kiedyś na naszym rynku CFM, ale wycofał się w 2010 roku.

Athlon Car Lease International należy do De Lage Landen International Group, części holenderskiego Rabobanku. Daimler zapłaci za ACLI oraz jego spółki zależne, w tym polską, cenę 1,1 mld euro. Zgodę na przejęcie wydał już europejski regulator.

Przedstawiciele Daimlera informują, że połączona działalność obu firm na polu wynajmu długoterminowego i obsługi flot pojazdów, kontynuowana będzie pod marką Athlon, sugeruje to, że także polski oddział firmy będzie działał pod swoją dotychczasową nazwą.

Athlon Car Lease Polska jest firmą zrzeszoną w PZWLP. Obecnie obsługuje flotę licząca około 4 tys. sztuk pojazdów, czyli jest raczej średnim graczem na tym rynku. Firma najdynamiczniej rosła w latach 2009 - 2013, kiedy ilość jej floty zwiększyła się aż sześciokrotnie, do liczby prawie 6 tys. sztuk samochodów. Od 2013 roku spółka traci delikatnie udział w rynku.

Daimler próbował już swoich sił w polskim biznesie flotowym. Jednak w 2010 roku polska spółka Daimler Fleet Management sprzedała większość swojej floty konkurencyjnemu Arvalowi i ostatecznie wygasiła działalność w naszym kraju.


Jesteś zainteresowany ofertą leasingu? Sprawdź i porównaj wiele firm leasingowych bez pośredników
Poszukujesz sprzętu poleasingowego? Urządzenia i samochody poleasingowe i poflotowe


Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl