Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Athlon Car Lease International, europejska firma z branży Car Fleet Management zostanie przejęta przez Daimler Financial Services. ACLI jest obecne także w Polsce poprzez spółkę Athlon Car Lease Polska. Daimler działał już kiedyś na naszym rynku CFM, ale wycofał się w 2010 roku.

Athlon Car Lease International należy do De Lage Landen International Group, części holenderskiego Rabobanku. Daimler zapłaci za ACLI oraz jego spółki zależne, w tym polską, cenę 1,1 mld euro. Zgodę na przejęcie wydał już europejski regulator.

Przedstawiciele Daimlera informują, że połączona działalność obu firm na polu wynajmu długoterminowego i obsługi flot pojazdów, kontynuowana będzie pod marką Athlon, sugeruje to, że także polski oddział firmy będzie działał pod swoją dotychczasową nazwą.

Athlon Car Lease Polska jest firmą zrzeszoną w PZWLP. Obecnie obsługuje flotę licząca około 4 tys. sztuk pojazdów, czyli jest raczej średnim graczem na tym rynku. Firma najdynamiczniej rosła w latach 2009 - 2013, kiedy ilość jej floty zwiększyła się aż sześciokrotnie, do liczby prawie 6 tys. sztuk samochodów. Od 2013 roku spółka traci delikatnie udział w rynku.

Daimler próbował już swoich sił w polskim biznesie flotowym. Jednak w 2010 roku polska spółka Daimler Fleet Management sprzedała większość swojej floty konkurencyjnemu Arvalowi i ostatecznie wygasiła działalność w naszym kraju.


Jesteś zainteresowany ofertą leasingu? Sprawdź i porównaj wiele firm leasingowych bez pośredników
Poszukujesz sprzętu poleasingowego? Urządzenia i samochody poleasingowe i poflotowe


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl