Athlon Car Lease International, europejska firma z branży Car Fleet Management zostanie przejęta przez Daimler Financial Services. ACLI jest obecne także w Polsce poprzez spółkę Athlon Car Lease Polska. Daimler działał już kiedyś na naszym rynku CFM, ale wycofał się w 2010 roku.

Athlon Car Lease International należy do De Lage Landen International Group, części holenderskiego Rabobanku. Daimler zapłaci za ACLI oraz jego spółki zależne, w tym polską, cenę 1,1 mld euro. Zgodę na przejęcie wydał już europejski regulator.

Przedstawiciele Daimlera informują, że połączona działalność obu firm na polu wynajmu długoterminowego i obsługi flot pojazdów, kontynuowana będzie pod marką Athlon, sugeruje to, że także polski oddział firmy będzie działał pod swoją dotychczasową nazwą.

Athlon Car Lease Polska jest firmą zrzeszoną w PZWLP. Obecnie obsługuje flotę licząca około 4 tys. sztuk pojazdów, czyli jest raczej średnim graczem na tym rynku. Firma najdynamiczniej rosła w latach 2009 - 2013, kiedy ilość jej floty zwiększyła się aż sześciokrotnie, do liczby prawie 6 tys. sztuk samochodów. Od 2013 roku spółka traci delikatnie udział w rynku.

Daimler próbował już swoich sił w polskim biznesie flotowym. Jednak w 2010 roku polska spółka Daimler Fleet Management sprzedała większość swojej floty konkurencyjnemu Arvalowi i ostatecznie wygasiła działalność w naszym kraju.


Jesteś zainteresowany ofertą leasingu? Sprawdź i porównaj wiele firm leasingowych bez pośredników
Poszukujesz sprzętu poleasingowego? Urządzenia i samochody poleasingowe i poflotowe


 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

20 paź
Tych reklam nie zobaczysz w polskiej TV. Samochód stanie się usługą
19 paź
Już dwie Tesle na polskich drogach są „od nas”
18 paź
Audi dla biznesu na FmLeasing.pl
18 paź
Najnowsze wydanie zestawienia ofert Auto-Abonamentowych
13 paź
Po co wymyślono auta w abonamencie?
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl