Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Na tą informację czekaliśmy od dawna. Już od kilku miesięcy wiadomo było, że Ministerstwo Finansów będzie konsekwentnie próbowało wprowadzić ograniczenia w odliczeniach VAT od samochodów z kratką. Ma to dotyczyć zarówno VAT zawartego w cenie samych samochodów jak i w paliwach do nich.

Wiele wątpliwości budziło to jak zostanie rozwiązana kwestia VAT zawartego w ratach leasingu. Przedsiębiorcy nie wiedzieli czy podpisując umowę leasingu takiego samochodu teraz, będą mogli odliczać VAT po ewentualnym wejściu w życie ograniczeń. Logika podpowiadała, że umowy takie zostaną objęte okresem przejściowym. Przemawiała za tym elementarna zasada ochrony praw nabytych oraz fakt, że w 2004 roku kiedy ówczesna nowelizacja ustawy o VAT wprowadzała ograniczenia, były w niej zawarte przepisy przejściowe.

Pomimo tego rynek pozostawał w niepewności, a wielu przedsiębiorców, w miejsce leasingu operacyjnego decydowało się na leasing finansowy, gdzie VAT naliczany jest w momencie zakupu (dostawy).

Jednak wreszcie, w wywiadzie dla SAMARu, Wiceminister Finansów Maciej Grabowski zadeklarował, że prawo do odliczenia pełnego VAT od rat leasingu zostanie utrzymane nawet w przypadku wejścia w życie ograniczeń. Można spodziewać się ich w drugiej połowie 2010 roku.

Cały wywiad znajduje się w biuletynie SAMAR, aby go otrzymać należy pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jest on dostępny bezpłatnie do końca roku.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl