Leasing - aktualności


Wiadomości z branży leasingowej

O ile branża leasingowa w sektorze finansowania maszyn i urządzeń nie wypadła najlepiej w pierwszym półroczu 2016 roku (spadek wartości sprzedaży o prawie 12% r/r), o tyle problem ten nie dotyczy sektora IT.

Wiadomości z branży leasingowej

Przywykliśmy już, że polskie spółki leasingowe często pozyskują kredyty od międzynarodowych instytucji zajmujących się wspieraniem rozwoju, np.: od podmiotów powiązanych z Bankiem Światowym na finansowanie swoich klientów.

Samochód w leasingu

Rządowy program Rodzina 500 Plus budzi ambiwalentne odczucia. Z jednej strony cieszy fakt, że pieniądze trafiają do rodzin, z drugiej są obawy o stan finansów publicznych, a także wątpliwości, czy pieniądze te będą odpowiedzialnie wydawane. Część osób przeznacza środki z programu, np.: na zakup ratalny lub leasing nowego, lub chociaż nowszego, od dotychczas posiadanego, samochodu.

Ranking firm leasingowych

Na podstawie statystyk Związku Polskiego Leasingu prezentujemy ranking firm leasingowych według kryterium wartości osiągniętej sprzedaży w pierwszej połowie 2016 roku. Walka o miano lidera trwa…

Wiadomości z branży leasingowej

Dopiero co dowiedzieliśmy się o podpisaniu generalnej umowy pomiędzy Budimexem i Millennium Leasing. Tymczasem podobną współpracę z Budimexem rozpoczął Pekao Leasing.

Wiadomości z branży leasingowej

Przejście dotychczasowego prezesa, Wojciecha Rybaka, ze spółki leasingowej do banku wymusiło zmiany w zarządzenie Millennium Leasing.

Wiadomości z branży leasingowej

Minęły zaledwie dwa miesiące od wyboru nowych władz Związku Polskiego Leasingu, tymczasem doszło właśnie do zmiany na kluczowym dla tej organizacji stanowisku przewodniczącego Komitetu Wykonawczego.

Wiadomości z branży leasingowej

W tym roku minie 15 lat obecności Alphabet Polska na naszym rynku. Spółka zaczynała działalność w branży Car Fleet Management w 2001 roku pod nazwą ING Car Lease.

Podstawy leasingu

Historia leasingu w Polsce nierozerwalnie związana jest z historią polskiej transformacji gospodarczej po upadku socjalizmu. Tak jak kształtował się wolny rynek, tak rozwijał się również leasing. EFL jest firmą, która niejako spina tę historię klamrą.

Podstawy leasingu

Zapoznaliśmy się z publikacją dostępną w formie e-booka, pod tytułem „Leasing ciężarówek – o czym trzeba pamiętać, podpisując umowę” Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Ciężko nie zgodzić się z tezą zawartą w przedmowie, że przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się kilku istotnych informacji, co pozwoli uniknąć zbędnych kosztów. Pytanie czy pozycja ta zawiera takie informacje?

Wiadomości z branży leasingowej

Raiffeisen Leasing jest jednym z Narodowych Pośredników Finansowych, obsługujących programy unijne. Od 1 maja 2016 udziela leasingu i pożyczek z gwarancją COSME. W ciągu miesiąca spółka sfinansowała w ten sposób sprzęt rolniczy o wartości blisko 2,3 mln złotych.

Wiadomości z branży leasingowej

Związek Polskiego Leasingu szacuje, że już około pół miliona polskich przedsiębiorstw korzysta z leasingu. Tymczasem 80% firm sektora MŚP, które z leasingu korzysta i korzystało deklaruje swoje zadowolenie z tej usługi.

Wiadomości z branży leasingowej

LeasePlan rozpoczął działalność na polskim rynku CFM w 2002 roku. W 2013 roku firma wysunęła się na czoło branży wynajmu długoterminowego pod względem liczebności floty pojazdów.

Wyjazd za granicę leasingowanym samochodem

Zbliża się okres wakacyjno-urlopowy czyli czas wzmożonych podróży zagranicznych. Zwłaszcza, że po drodze mamy jeszcze EURO 2016, które odbędzie się we Francji i z pewnością przyciągnie wielu kibiców z Polski. Część podróżujących wybierze się za granicę samochodem będącym w leasingu.

Wybór przedmiotu leasingu

Polski Związek Wynajmu i Leasing Pojazdów zmodyfikował zasady kategoryzowania usług wynajmu długoterminowego pojazdów oferowanych przez firmy CFM. Jest to wynik zmieniającego się, dojrzewającego polskiego rynku oraz chęć dostosowania kryteriów do tych, stosowanych w innych krajach europejskich.

Joomla SEF URLs by Artio
 

Portal FmLeasing.pl