Kolejne dwie firmy dołączają do Związku Polskiego Leasingu. BMW Financial Services uczyniła to z początkiem listopada 2016, natomiast Fraikin Polska stanie się aktywnym członkiem z początkiem 2017 roku.

Przedstawiciele obu firm liczą, że uczestnictwo w ZPL ułatwi im wymianę know-how z innymi członkami oraz umożliwi udział w działaniach i przedsięwzięciach samego związku.

Z punktu widzenia klientów oraz obserwatorów branży niewiele się zmienia, ponieważ działalność zarówno BMW Financial Services, jak i Fraikin Polska jest dobrze znana. BMW Financial już od dość dawna raportuje wyniki swojej sprzedaży do ZPL. Pierwszy raz miało to miejsce na koniec 2013 roku. Jednak przy okazji komunikatu o przystąpieniu do ZPL, dowiadujemy się ciekawej rzeczy. Okazuje się, że już połowa klientów wybierających samochody w salonach marki BMW, wybiera finansowanie firmy BMW Financial Services.

Fraikin Polska natomiast jest firmą z branży CFM, oferującą wynajem długoterminowy pojazdów ciężarowych. Jej przeszłość również nie jest tajemnicą, bo spółka do końca 2013 raportowała liczebność finansowanej przez siebie floty do Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Obecnie jednak Fraikin nie jest już członkiem PZWLP, więc przystąpienie do ZPL pozwoli ponownie śledzić wyniki sprzedaży tej firmy.


Jesteś zainteresowany ofertą leasingu? Sprawdź i porównaj wiele firm leasingowych bez pośredników
Poszukujesz sprzętu poleasingowego? Urządzenia i samochody poleasingowe i poflotowe


Joomla SEF URLs by Artio

Portal FmLeasing.pl