Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Rynek flotowy urósł przez ostatnie trzy miesiące o 1,5% - tak wynika z danych opublikowanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, obejmujących zarówno firmy zrzeszone w Związku jak i Masterlease (łącznie reprezentują 83% rynku CFM). Na koniec 1 kwartału 2012 roku członkowie Związku finansowali i zarządzali flotą 95 tysięcy pojazdów (z Masterlease 115 tysięcy).

W stosunku do końca 2011 roku oznacza to wzrost liczby pojazdów pozostających pod opieką firm CFM zrzeszonych w PZWLP o 2,07%, a razem z Masterlease branża rośnie o 1,54%.

Komentarz PZWLP:
Członkowie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów podsumowali pierwsze trzy miesiące 2012 roku. Zrzeszone firmy odnotowały w ciągu roku niemal 11-procentowy wzrost.

Pierwszy kwartał 2012 roku był okresem stałego rozwoju dla firm członkowskich PZWLP. Finansowały i zarządzały łącznie 95.150 samochodami, co oznacza, że floty Związku zwiększyły się o ponad 9 tys. pojazdów w ciągu dwunastu miesięcy. Z końcem marca br. w full service leasingu (FSL) było łącznie 76.410 aut, w leasingu z serwisem (LS) – 9.642, a w wyłącznym zarządzaniu – 9.098 samochodów.

Firmy członkowskie PZWLP obejmują obecnie 67,5 procent rynku wynajmu długoterminowego, a razem z niezrzeszonym Masterlease – prawie 82 procent. To dobry wynik, który pokazuje, że większość samochodów flotowych należy do kilkunastu systematycznie rozwijających się firm, które konsolidują branżę. Podobnie jak w poprzednich kwartałach, odnotowaliśmy stabilny wzrost – jego dynamika wyniosła 10,7 procent r/r – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Liderami Związku, według grup oferowanych usług, są: Arval Service Lease (FSL, 15.291 aut), PKO Leasing (LS, 3.728) i LeasePlan (FM, 3.568 samochodów), w którego posiadaniu znajduje się również największą pojedyncza flota pojazdów (1.107 aut). Udział firm należących do PZWLP w polskim rynku również jest satysfakcjonujący. W pełnym wynajmie długoterminowym jest to 68,8 procent, w leasingu z serwisem 58,1 procent, a w wyłącznym zarządzaniu – 69 procent.

Firmy ujęte w zestawieniu: Masterlease, LeasePlan FM, Arval Service Lease, Alphabet Polska, Carefleet S.A., BRE Leasing, ALD Automotive, PKO Leasing, Corpo Flota, Business Lease, Athlon Car Lease, VW Leasing, KBC Autolease, Raiffeisen-Leasing, Express S.A., Fraikin

Data publikacji: 26.04.2012

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl