Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

BZ WBK Leasing po połączeniu z Kredyt Lease ma jeden cel - chce być w pierwszej trójce największych polskich firm leasingowych. Tymczasem ktoś sprawił im psikusa.

Porządki w strukturze

Przy okazji fuzji z Kredyt Lease, BZ WBK zrobił porządek także w swojej własnej strukturze. Do niedawna za leasing w grupie BZ WBK odpowiedzialne były dwie spółki. Jedna zajmowała się finansowaniem samochodów osobowych i innych środków transportu, a druga maszyn i urządzeń.
Obecnie, w drodze przejęcia spółki "maszynowej", czyli BZ WBK Finanse & Leasing przez "transportową" funkcjonuje już jeden podmiot pod nazwą BZ WBK Leasing.
Jedna spółka obsługuje w tej chwili ponad 50 tysięcy klientów, a jej aktywa oddane w leasing, wraz z Kredyt Lease wynoszą ponad 3,7 mld złotych.

Miała Ma być pierwsza trójka

Przedstawiciele BZ WBK Leasing od samego początku procesu fuzji podkreślają, że ich celem jest utrzymywanie dynamiki sprzedaży wyższej niż średnia rynkowa oraz zapewnienie sobie stabilnej pozycji w pierwszej trójce największych firm leasingowych.
Co więcej, cel ten ma być osiągnięty już w 2013 roku. I stałoby się to już po pierwszym kwartale, gdyby nie psikus ze strony konkurencji. Jak pokazuje ranking firm leasingowych po I kw. 2013 roku, na trzecim miejscu z imponującym wzrostem sprzedaży (o prawie 25%) uplasowała się spółka PKO Leasing.
BZ WBK Leasing i Kredyt Lease sfinansowały łącznie aktywa o wartości 464 mln złotych, co dawałoby im co prawda czwartą pozycję w rankingu, jednak do podium brakuje im aż 64 mln złotych.

Dynamika sprzedaży w dół

Dynamika sprzedaży też nie wygląda najlepiej. W stosunku do pierwszego kwartału ubiegłego roku wartość finansowania udzielonego przez BZ WBK nawet się zmniejszyła, o blisko 7 proc. I stało się to w sytuacji kiedy spółka "przejmuje" klientów od Kredyt Lease, który nie zawiera już nowych umów (-52% po I kw.).
Oczywiście zadyszka może być chwilowa i spowodowana zawirowaniami związanymi z fuzją. Do końca roku jest nadal sporo czasu, jednak "przeskoczenie" PKO Leasing może być trudne. Więcej będziemy wiedzieli w lipcu, po wynikach drugiego kwartału.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl