Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Przełom lipca i sierpnia zdominowany był przez podsumowania dokonań branży (zarówno leasingowej jak i wynajmu długoterminowego) w pierwszym półroczu 2013 roku.

Więcej o tym: Rynek leasingu znowu rośnie

Jednak nie tylko samymi wynikami branża żyje. Czas na przedstawienie informacji płynących z firm w ostatnich dniach i tygodniach:

BZ WBK Leasing oferuje nowy (wyjątkowy) GAP

BZ WBK Leasing, przy współpracy z Genworth Financial, proponuje nowe ubezpieczenie GAP. Cóż w nim wyjątowego? Chodzi bowiem o ubezpieczenie GAP maszyn i urządzeń. O ile ubezpieczenie utraty wartości samochodów nie jest już niczym nowym, o tyle w przypadku maszyn jest to nadal rzadko spotykany produkt.

Jak informują przedstawiciele BZ WBK Leasing – „Klient, który wybierze ten produkt, ma gwarancję wypłaty 20% wartości początkowej finansowanej maszyny”. Oczywiście sumuje się ono z „tradycyjnym” ubezpieczeniem majątkowym.

Koszt? Zależy on od wartości maszyny i okresu ochrony. Jak utrzymują przedstawiciele firmy, w przypadku maszyny rolniczej o wartości 50 tys. złotych koszt GAP wyniesie zaledwie około 9 zł miesięcznie.

Oferta GAP dotyczyć ma następujących rodzajów maszyn i urządzeń finansowanych leasingiem lub pożyczką: rolnicze, sprzęt budowlany, elektroniczny, urządzenia medyczne oraz poligraficzne.

Czytaj także: Szkoda całkowita w leasingu

EFL z kolejną transzą pożyczki od EBI

100 milionów złotych – na taką kwotę EFL podpisał kolejną umowę pożyczki z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Dzięki temu przedsiębiorcy będą nadal mieli dostęp do oferowanego przez firmę Leasingu Europejskiego. Jego głównymi beneficjentami są mikroprzedsiębiorcy, zatrudnianiający poniżej 10 osób, którzy stanowią 2/3 łącznej liczby klientów. Tym samym, trafia do nich ok. 50% wszystkich środków pochodzących z międzynarodowych instytucji finansowych. Zainteresowani finansowniem inwestycji za pomocą Leasingu Europejskiego są także przedsiębiorcy z sektora MŚP, działający w branży transportowej, handlowej oraz w sektorze przetwórstwa. Klienci kwalifikują się również z rynku budowlanego, nowych technologii oraz pozostałych gałęzi.

Przy okazji EFL ujawnił, że w pierwszej połowie 2013 r. Leasing Europejski stanowił niemal 50 proc. wartości ogólnej sprzedaży leasingu spółki. Łącznie dzięki pożyczkom z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) i Banku Rozwoju Rady Europy (CEB) w pierwszej połowie 2013 roku podpisanych zostało 7,7 tys. umów Leasingu Europejskiego o wartości 158,76 mln euro (w tym ze środków pochodzących tylko z EBI sfinansowano 2,4 tys. umów na kwotę 81,5 mln euro).

Produkt dostępny jest w ofercie spółki od 2005 roku, a zawarta obecnie umowa z EBI jest już piątą z kolei.

Już ponad 100 eOględzin LeasePlanu

LeasePlan wdrożył aplikację eOględziny w styczniu bieżącego roku, zatem czas na pierwsze podsumowania.

Aplikacja eOględziny to rozwiązanie umożliwiające określenie faktycznego stanu leasingowanego pojazdu przez cały okres trwania umowy, które daje fleet managerom stały dostęp do informacji o sposobie eksploatacji floty. Pozwala kontrolować koszty i minimalizować wydatki.

Artur Sulewski, dyrektor handlowy LeasePlan zauważa, że rozwiązanie to bardzo dobrze oceniają szczególnie firmy posiadające duże floty. W takich przedsiębiorstwach kierowcy jeżdżą po całej Polsce, więc trudno weryfikować stan pojazdów na bieżąco. Często manager widzi auto jedynie w momencie wydania i zdania.

Zainteresowanie aplikacją z miesiąca na miesiąc jest coraz większe i od stycznia skorzystano z niej już ponad stukrotnie.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl