Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Pomimo wakacji wszystkie usługi naszego portalu działają pełną parą. Jednak w lipcu trochę rzadziej informowaliśmy na naszych łamach co dzieje się w branży. Czas nadrobić urlopowe zaległości.

Getin Fleet już działa

Grupa Getin oficjalnie poinformowała o rozpoczęciu działalności Getin Fleet S.A. Pisaliśmy o tym jeszcze w maju. Nowa spółka, jak nietrudno zgadnąć, oferuje usługi wynajmu długoterminowego oraz zarządzania flotą pojazdów osobowych i użytkowych o DMC do 3,5 t.

Strona internetowa nowej firmy w branży CFM: getinfleet.pl

Kara dla Pekao Leasing

Media lubią informacje o wszelkiego rodzaju karach nakładanych na firmy, w myśl zasady „jest aferka”. O ile na co dzień ciężko uświadczyć jakichkolwiek informacji o leasingu w mediach „popularnych”, tak informacja o karze UOKiK dla Pekao Leasing przetoczyła się w zasadzie przez wszystkie z nich.

Tak naprawdę sprawa jest drugorzędna. Prezes UOKiK uznała, że regulamin dotyczący sprzedaży sprzętu poleasingowego jest niezgodny z prawami ochrony konsumentów. Spółka jakoby miała ograniczać nabywcom prawo do reklamacji, więc została na nią nałożona kara finansowa w wysokości 900 tysięcy złotych.

Przedstawiciele Pekao Leasing nie zgadzają się z tą decyzją, dlatego złożyli odwołanie od niej do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nasz komentarz: Nie dziwi nas, że większość firm leasingowych nie chce udostępniać oferty poleasingowej osobom indywidualnym (konsumentom). Najczęściej, żeby nabyć poleasingowy lub poflotowy sprzęt trzeba być przedsiębiorcą. W tym przypadku zbyt szeroka ochrona praw konsumentów obraca się przeciwko nam wszystkim. Konsumentom ogranicza dostęp do bogatej oferty, najczęściej sprawdzonych i wiarygodnych samochodów i urządzeń używanych. Natomiast firmom leasingowym zawęża grono potencjalnych odbiorców sprzętu poleasingowego. Wolą one jednak wybrać mniejsze zło i zrezygnować z tej części klienteli. „Szarpanie się” z nadgorliwymi urzędnikami jest po prostu zbyt kosztowne i długotrwałe, o czym przekonało się Orange/TPSA.

EFL aktywne latem

Europejski Fundusz Leasingowy poinformował o wakacyjnych promocjach: „Fura korzyści w EFL - promocja na lato”, „Redukuj koszt leasingu i zyskaj darmowe konto”, „Promocja Bonus 1 procent” oraz „Promocja z InterCars”.

Ponadto EFL, dzięki współpracy z portalem wFirma.pl, zapewnia swoim klientom możliwość skorzystania z narzędzi finansowo – księgowych dostępnych online.

Zachęca też swoich klientów do korzystania z e-Faktur oraz portalu KlientEFL.

Szczegóły znajdziecie na stronie efl.pl w zakładce „Aktualności”.

LeasePlan działa już od 50 lat

Oczywiście nie w Polsce, tylko na świecie. Mimo wszystko, z tej okazji, spółka zaoferowała polskim klientom „Leasing 50%”. Jest ona skierowana do firm, których flota składa się z co najmniej 30 pojazdów. Klienci, którzy zdecydują się na tę formę finansowania, mają nie tylko gwarancję niższych rat, bo przez okres leasingu spłacają tylko połowę wartości auta, ale również zachowują wszystkie przywileje podatkowe, które daje leasing operacyjny.Data publikacji: 23.07.2013, Źródło: własne/Getin Bank/EFL/LeasePlan, Foto: freedigitalphotos.net

  Komentarze  
  avatar

Przeczytaj komentarze lub umieść swój. Przejdź na forum do wątku:
Co wydarzyło się w lipcu?

 

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl