Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Wokół Raiffeisen Leasing może zaczynać dziać się coś większego… Ponadto o tym co i jak mówi się o leasingu w sieci oraz pierwsze podsumowania 2014 roku.

Co robimy za kierownicą samochodu?

Jak powszechnie wiadomo, prowadzenie samochodu nie jest jedyną czynnością, którą można wykonywać siedząc za kierownicą. Bezpieczeństwo i skupienie na drodze czasem przegrywa z bardziej prozaicznymi potrzebami...

LeasePlan przedstawił kolejne wyniki swoich badań nad zachowaniem europejskich kierowców. Wynika z nich, że podczas prowadzenia pojazdu:

  • 73% kierowców zdarza się prowadzenie rozmów telefonicznych
  • 42% pije
  • 37% spożywa jedzenie
  • 20% wysyła wiadomości tekstowe
  • 10% pali papierosy
  • 9% przegląda portale społecznościowe
  • 6% czyta
  • 2% nakłada makijaż
  • 1% goli się

ALD Automotive podsumowuje 2014 rok

Za kilka dni organizacje branżowe (ZPL i PZWLP) podadzą szczegółowe dane za 2014 rok, jednak ALD Automotive już teraz pochwalił się swoimi wynikami.

W samym 2014 roku spółka wynajęła 3590 nowych samochodów, czyli aż o 75 proc. więcej niż w 2013 r. Obecnie ilość pojazdów finansowanych i zarządzanych przez ALD wynosi 8400 sztuk. Jest to o ponad tysiąc aut więcej niż przed rokiem, co oznacza 15-procentowy wzrost. Do grona klientów firmy należy już 600 firm.

Firmy leasingowe zainteresowane rynkiem fitness?

Jeszcze kilka lat temu przedsiębiorca chcący sfinansować leasingiem zakup urządzeń do klubu fitness czy siłowni był najczęściej odprawiany z kwitkiem. Dla leasingodawców ta branża wiązała się ze zbyt dużym ryzykiem.

Wygląda na to, że coś zaczyna się zmieniać. Trudno się temu dziwić, bo co raz więcej Polaków zaczyna dbać o swoje zdrowie i kondycję. Widać to nie tylko gołym okiem, ale potwierdzają to także badania - Eurobarometr w marca 2014 roku podał, że  41 proc. Polaków uprawia różne sporty przynajmniej raz w tygodniu. W 2010 roku było to zaledwie 25 proc.

W tym samym okresie (2010 do 2014) wartość urządzeń „sportowych” finansowanych przez EFL wzrosła o ponad 200 proc. To właśnie EFL jest jedną z pierwszych firm leasingowych, która dostrzegła potencjał rynku fitness i zachęca przedsiębiorców z tej branży do korzystania z leasingu przy nabyciu nowych urządzeń.

Masterlease podsumowuje 2014 rok

W 2014 roku Grupa Masterlease sfinansowała 8 385 samochodów. Łączna ilość floty na koniec ubiegłego roku wyniosła 23 032 pojazdów finansowanych oraz 1 141 pojazdów w wyłącznym zarządzaniu.

Przedstawiciele Masterlease podkreślają rosnące znaczenie sektora MŚP. Firmom z tego sektora Grupa dostarczyła aż 6 605 samochodów.

LeasePlan o trendach

Przedstawiciele LeasePlan zauważają powolną zmianę trendów na rynku flotowym. Z wynajmu długoterminowego coraz częściej korzystają firmy sektora MŚP. Potwierdzeniem tego stanu rzeczy są dane statystyczne za 2014 rok. W minionym roku we flotach przybyło 5 proc. ilości pojazdów, ale jednocześnie firmy flotowe miały aż o 17 proc. więcej klientów.

Jednocześnie, podobno już 40 proc. leasingowanych w Polsce pojazdów jest finansowanych w ramach Full Service Leasingu. To kolejny znak, że leasing operacyjny z pełną obsługą zaczyna trafiać pod strzechy.

Niemniej nadal jest nam daleko do bardziej rozwiniętej części Europy, gdzie wynajmowanych jest ponad 70% samochodów firmowych - u nas jest to zaledwie kilkanaście procent.

Chcesz być większym optymistą? Zacznij korzystać z leasingu…

Pozornie do takiego wniosku można dojść czytając informację prasową Związku Polskiego Leasingu dotyczącą badania kondycji sektora mikro, małych i średnich firm (MMŚP).

Przedsiębiorcy korzystający z leasingu dużo optymistyczniej patrzą w przyszłość. Dla przykładu 54 proc. z nich spodziewa się zwiększenia przychodów ich firmy w 2015 roku. Wśród niekorzystających z leasingu ten odsetek jest znacznie mniejszy – 38,5 proc. Korzystający z leasingu zamierzają także odważniej inwestować w nadchodzących dwóch latach, w stosunku do ich „nieleasingujących” konkurentów i nadal zamierzają korzystać z zewnętrznych źródeł finansowania.

Czy faktycznie oznacza to, że skorzystanie z leasingu może spowodować większy optymizm? Jest raczej odwrotnie - to posiadanie sprawnej, dobrze zarządzanej i innowacyjnej firmy powoduje, że można spokojniej patrzeć w przyszłość. Wtedy korzystanie z finansowania zewnętrznego w postaci choćby leasingu wiąże się z mniejszym ryzykiem utraty płynności. To dlatego sprawniejsi i bardziej konkurencyjni, a co za tym bardziej optymistyczni przedsiębiorcy częściej sięgają po leasing. Niestety leasing sam w sobie większego optymizmu nie zapewni…

Leasing w internecie. Co się mówi, o czym pisze?

Ciekawy materiał otrzymaliśmy od firmy doradczej Sfera Group na zlecenie której Newspoint przygotował raport dotyczący obecności tematyki leasingu w Internecie.

Bardzo fajnie obrazuje to poniższa infografika. Dodamy, że wyniki raportu odzwierciedlają także nasze obserwacje i spostrzeżenia…

Branża leasingowa w internecie [infografika]

Nowy prezes Arval Polska

Nowym prezesem Arval Polska został Grzegorz Szymański, od lat związany ze spółką. Od 2011 r. Szymański pełnił funkcję dyrektora finansowego (CFO) odpowiadając w grupie za region: Europy Centralnej oraz Krajów Śródziemnomorskich.

Janusz Kowalik, dotychczasowy prezes, złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Raiffeisen Leasing zmienił właściciela… tak jakby

Informacje dotyczące grupy Raiffeisen w Polsce, które pojawiły się ostatnio mogą być początkiem czegoś dużego...

W grudniu dowiedzieliśmy się, że Raiffeisen Polbank odkupił od austriackiego Raiffeisen-Leasing International 50 proc. udziałów w Raiffeisen-Leasing Polska, stając się tym samym jedynym akcjonariuszem spółki. Kwota transakcji opiewała na 380 mln złotych.

Nie byłaby to może zbyt istotna informacja, bo Raiffeisen Leasing Polska i tak ma dużą autonomię i nie musiał się za bardzo oglądać na swojego austriackiego udziałowca. „Przeniesienie” udziałów raczej nie miałoby wpływu na działanie i strategię firmy.

Jednak w ślad za tą nią pojawiła się kolejna, już nieoficjalna, że austriacka grupa Raiffeisen przymierza się do wyjścia z polskiego rynku poprzez sprzedaż Raiffeisen Polbanku.

To może być zapowiedź dużej zmiany na polskim rynku leasingu (RLP jest drugą pod względem wielkości sprzedaży firmą w branży), ale do tego jeszcze długa droga.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl