Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Ubywa optymistów wśród przedsiębiorców. Można już finansować grunty rolne. Polscy kierowcy wcale nie tacy agresywni. Ponadto trochę o elektrycznych flotach i wynikach leasingu w Europie.

Pierwsze BMW i3 od Alphabetu

Alphabet przekazał w ramach Full Service Leasingu pierwszy egzemplarz BMW i3. Klientem, który skorzystał z oferty w ramach programu AlphaElectric jest firma Planet Cash należąca do ITCARD, drugiego w Polsce (pod względem liczebności) operatora sieci bankomatów .

Polscy kierowcy agresywni? Wcale nie!

Ciekawe badanie przeprowadził TNS na zlecenie LeasePlan - 3 tysiące kierowców z 20 krajów odpowiadało na pytanie czy i z jakimi gestami agresji spotyka się na drodze.

Okazuje się, że negatywnym liderem jest Wielka Brytania, gdzie aż 76 proc. badanych spotkało się z wrogimi gestami, 53 proc. usłyszało pod swoim adresem przekleństwa, a 73 proc. doświadczyło blokowania drogi. Na podium znalazły się także Francja oraz Czechy.

W Polsce jest pod tym względem znacznie lepiej. Odsetek kierowców, którzy spotkali się z wrogimi gestami wyniósł 25 proc., z przekleństwami  31 proc., a z blokowaniem drogi 35 proc. Dzięki temu zajęliśmy dopiero 18 miejsce w tym negatywnym rankingu na - przypomnijmy - 20 badanych krajów!

Leasing w Europie po I półroczu 2014

Leaseurope podał, że europejski rynek leasingu wzrósł w pierwszej połowie 2014 roku o 9,3 proc., osiągając wartość 127 mld euro. Polska jest liderem pośród krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

BZ WBK Leasing finansuje grunty rolne

To nowość na polskim rynku - BZ WBK Leasing zaczął finansować nabycie gruntów rolnych w formie pożyczki. Maksymalny okres finansowania wynosi 30 lat, a wymagany udział własny zaczyna się od 1 proc.

Stabilne nastroje wśród przedsiębiorców, ale optymistów i inwestycji mniej

Keralla Reserach, przy współpracy z EFL, regularnie bada nastroje w sektorze małych i średnich firm. Z ostatniego badania wynika, że odsetek przedsiębiorców oceniających sytuację gospodarczą jako stabilną w zasadzie nie zmienił się znacząco w porównaniu z ostatnim badaniem. Przedsiębiorcy nadal uważają, że sytuacja w ich firmach zmierza ku lepszemu. Ubyło jednak znacznie osób uważających, że nastąpi jakiś pozytywny przełom w gospodarce, a w ślad za tym sporo większy, niż rok temu o tej porze, odsetek przedsiębiorców  zamierza wstrzymać się z inwestycjami.

Alphabet bada potencjał dla elektrycznych flot pojazdów

W minione wakacje Alphabet Polska 40 osób spośród klientów firmy wzięło udział w programie dwudniowych jazd testowych elektrycznym BMW i3, połączonych z badaniem zainteresowania ofertą samochodów elektrycznych we flotach.

Najważniejsze liczby:

  • 3% badanych użytkuje obecnie pojazdy elektryczne
  • 96% chce dowiedzieć się więcej o tego typu pojazdach
  • 57% nie jest pewna jak testowane BMW i3 sprawdziłoby  się w ich firmowej flocie
  • 11% uważa, że testowany samochód dobrze sprawdziłby się we flocie

Grupa Masterlease podsumowała III kwartał 2014

Po trzech kwartałach 2014 roku zysk netto Grupy Masterlease wyniósł 53 mln złotych, czyli aż 67 proc. więcej niż w tym samym okresie w 2013 roku. W samym III kwartale wzrost zysku rok do roku wyniósł 70 proc.

O leasingu (między innymi) w Sejmie

W dniu 4 listopada w Sejmie odbyła się konferencja dotycząca konkurencyjności sektora mikro, małych i średnich firm. W spotkaniu udział wzięli m.in. ministrowie finansów, pracy i polityki społecznej, przedstawiciele resortów gospodarki oraz infrastruktury i rozwoju.

Obecny był również Arkadiusz Etryk, przewodniczący KW Związku Polskiego Leasingu, który miał okazję zwrócić uwagę obecnych, że brak procedur umożliwiających wykorzystanie leasingu przy ubieganiu się o fundusze unijne jest poważną barierą dla przedsiębiorców.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl