Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Alior Leasing, to nowa spółka, która rozpoczyna działalność w naszej, bardzo już konkurencyjnej branży. Kilka firm leasingowych skomentowało podsumowanie wyników za 2015, które w ubiegłym tygodniu udostępniły ZPL i PZWLP. Ponadto o kolejnym programie finansowania fabrycznego BZ WBK Leasing oraz o nowej wersji aplikacji mobilnej Alphabet Polska.

Przypominamy, że wydarzenia dotyczące branży leasingowej i wynajmu długoterminowego (CFM) można śledzić NA ŻYWO.

ALD Automotive z 22,5-procentowym wzrostem floty

ALD Automotive Polska zanotowała ponad 22,5-procentowy wzrost liczebności floty wynajmowanej klientom w ramach Full Service Leasingu. Jest to największy wzrost spośród wszystkich firm branży CFM XXLINK zrzeszonych w PZWLP.

Na koniec 2015 roku liczebność floty firmy wynosiła 10,3 tys. pojazdów.

Millennium Leasing zadowolone ze swoich wyników w 2015

Spółka Millennium Leasing sfinansowała w 2015 r. aktywa o wartości 2,75 mld. Z rankingu opracowanego na podstawie danych ZPL wynika, że dało to spółce wzrost na poziomie 7,71% r/r. Nie jest to wynik zbyt imponujący na tle branży, która w 2015 urosła o 16,3%.

Niemniej spółka jest zadowolona z osiągniętego wyniku, podkreślając, że jest liderem branży pod względem wartości sfinansowanego transportu ciężkiego z sektora drogowego, powietrznego i kolejowego.

EFL nadal liderem

EFL obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia i od początku pozostaje branżowym liderem pod względem wartości finansowanych środków trwałych. Nie inaczej jest po podsumowaniu wyników osiągniętych przez firmy leasingowe w 2015 roku. EFL zajął pierwsze miejsce z rekordowym wynikiem 4,37 mld zł finansowania.

Na wyjątkowe wyróżnienie zasługuje zwłaszcza grudzień ub. r., kiedy spółka sfinansowała aktywa o wartości aż 490,9 mln zł, co również jest rekordem pojedynczego miesiąca w historii firmy.

Rekordowy rok BZ WBK Leasing

W roku 2015 wartość aktywów sfinansowanych przez spółki BZ WBK Leasing wzrosła aż o 31,38% w stosunku do 2014 r. Z wynikiem 3,7 mld zł BZ WBK Leasing osiągnął swój historycznie rekordowy wynik.

Daje on spółce czwarte miejsce w rankingu leasingodawców 2015 roku i jednocześnie pierwsze miejsce w kategorii maszyn i urządzeń. Spółki BZ WBK Leasing sfinansowały ich o wartości aż 1,88 mld zł.

Alphabet udostępnił nową wersję swojej aplikacji mobilnej

AlphaGuide jest aplikacją dla urządzeń z Androidem, Windowsem i iOSem, która pełni rolę mobilnego asystenta kierowcy. Korzystać z niej mogą klienci korzystający z usług wynajmu długoterminowego w Alphabet Polska.

Aplikacja wyposażona jest między innymi w wyszukiwarkę warsztatów, z jej poziomu można zgłaszać szkody komunikacyjne, wreszcie zawiera szereg informacji ułatwiających kierowcy postępowanie w codziennych sytuacjach, np.: sposób postępowania w razie wypadku, itp.

W najnowszej odsłonie AlphaGuide otrzymał integrację z kalendarzem, co ma ułatwić zarządzanie podróżami.

Alior Leasing zaczyna działalność

Alior Bank zaczął działalność na rynku leasingu poprzez swoją spółkę, Alior Leasing. Oferta dostępna jest w wybranych placówkach banku. Podobnie jak większość firm leasingowych w Polsce, Alior nie będzie specjalizował się w finansowaniu jakiejś określonej grupy środków trwałych. Będzie może zatem uzyskać ofertę leasingu zarówno środków transportu, jak i maszyn i urządzeń, czy sprzętu medycznego i IT.

Volkswagen Financial Services

Volkswagen Leasing będzie od teraz funkcjonował jako Volkswagen Financial Services. Pod tą samą marką, wraz z VW Leasing będzie występował także VW Bank i VW Serwis Ubezpieczeniowy.

Celem zmiany ma być ułatwienie komunikacji marketingowej.

Akpil Finance by BZ WBK Leasing

BZ WBK Leasing uruchomił kolejny program finansowania fabrycznego. Tym razem z oferty pożyczki BZ WBK Leasing będą mogli skorzystać klienci decydujący się wybrać maszyny rolnicze firmy AKPIL.

Przypominamy, że wydarzenia dotyczące branży leasingowej i wynajmu długoterminowego (CFM) można śledzić NA ŻYWO.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl