Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Po dłuższej przerwie – spowodowanej głównie intensywnymi pracami nad nową wersją FmLeasing.pl – wracamy z przeglądem informacji z branży. Tym razem o rekordach w sprzedaży samochodów ciężarowych, uproszczonym leasingu dla budownictwa, najpopularniejszych markach samochodów we flotach i zmianach we władzach ZPL.

Rekordowa sprzedaż samochodów ciężarowych

EFL, powołując się na dane PZPM, zwraca uwagę, że w kwietniu bieżącego roku, zarejestrowano w Polsce 1,8 tysiąca samochodów ciężarowych o DMC powyżej 3,5T. Jest to o ponad 30 proc. więcej niż w kwietniu 2014.

Według danych Polskiego Związku Leasingu, w I kwartale 2015 firmy leasingowe sfinansowały nabycie środków transportu ciężkiego w kwocie 2,85 mld zł, czyli o 11,3 proc. więcej niż przed rokiem.

Przedstawiciele EFL przewidują, że wysoka sprzedaż będzie się utrzymywać. Wszystko za sprawą polepszającej się kondycji w branży transportu drogowego, który wytwarza 10 proc. PKB, dając zatrudnienie prawie milionowi osób.

Uproszczony leasing maszyn budowlanych w BZ WBK Leasing

Lepsza koniunktura w budownictwie powoduje, że leasingodawcy chętniej finansują ten sektor. BZ WBK Leasing ogłosił wprowadzenie uproszczonych procedur dla finansowania nowego sprzętu budowlanego.

Decyzja o przyznaniu finansowania wydawana jest nawet w ciągu kilku minut, a wnioskujący nie musi nawet przedstawiać dokumentów potwierdzających jego obrót i zysk. Wystarczą jedynie dokumenty rejestrowe oraz oświadczenie o uzyskiwanych przychodach i dochodach.

Procedura uproszczona ma dotyczyć transakcji o wartości zaangażowania leasingodawcy nieprzekraczającej 500 tys. złotych. Maksymalny okres trwania leasingu to 60 miesięcy.

Prezes Millenium Leasing szefem ZPL

Związek Polskiego Leasingu ma nowego przewodniczącego Komitetu Wykonawczego. Został nim Wojciech Rybak, prezes Millennium Leasing, który w KW zasiadał od 2011 roku.

Tym samym Arkadiusz Etryk, dotychczasowy przewodniczący, zakończył swoją kadencję z dniem 14 maja 2015.

Ponadto członkowie KW ZPL wyznaczyli Mieczysława Woźniaka, prezesa mLeasing, do reprezentowania Związku i pracy w zarządzie Leaseurope - organizacji, która zrzesza narodowe związki branży leasingowej w Europie.

Skoda, Ford i Peugeot to najpopularniejsze marki flotowe w 2015?

Carefleet zwiększyła w pierwszym kwartale 2015 roku liczebność swojej floty do 11 154 sztuk pojazdów.

Klienci Carefleet najczęściej decydują się na Skody, Fordy i Peugeoty. W 1 kwartale 2015 najczęściej wybieranymi modelami były Skoda Octavia oraz Ford Focus.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl