Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Dobre nastroje w gospodarce skutkują większymi inwestycjami, a co za tym idzie wzrostem branży leasingowej. Ponadto – EFL wprowadza pożyczkę w szerszym zakresie. Raiffeisen Leasing oferuje coraz więcej ubezpieczeń. LeasePlan wprowadza kalkulator rat wynajmu on-line, a Getin Leasing chce poprawić wizerunek przedsiębiorców.

EFL: Dobre nastroje w gospodarce = większa chęć do inwestowania

Europejski Fundusz Leasingowy regularnie monitoruje nastroje w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach. Najnowszy wynik na II kw. 2015 Barometru EFL, indeksu pokazującego sytuację w sektorze MŚP wyniósł 59,7 pkt., czyli jest o 9,7 pkt. powyżej tak zwanego progu OR, który wynosi 50 pkt. Nastroje indeksowane poniżej tego progu oznaczają niepewność i chęć do ograniczania inwestycji.

Dobre wyniki Barometru EFL pokrywają się z innymi, pozytywnymi sygnałami płynącymi z gospodarki. Branża leasingowa, finansująca głównie sektor MŚP nadal rośnie w 2015 roku, pomimo rekordowego wyniku w 2014. Z pierwszych przecieków dowiadujemy się, że bardzo dobry będzie także drugi kwartał 2015, a co za tym idzie całe pierwsze półrocze (szczegółowe wyniki poznamy pod koniec lipca).

Analitycy EFL przywołują także optymistyczne prognozy Ministerstwa Gospodarki, które ocenia że wzrost PKB w 2015 r. wyniesie 3,7 proc.

LeasePlan wylicza oszczędności w VAT od paliwa po 1 lipca 2015

Informowaliśmy już, że od 1 lipca zaczynamy odliczać 50 proc. VAT od paliwa do służbowych samochodów osobowych wykorzystywanych w celach mieszanych (firmowo i prywatnie).

Tymczasem LeasePlan wylicza jakiego rzędu oszczędności przyniesie firmom użytkującym floty pojazdów osobowych możliwość odliczenia 50 proc. VAT od paliwa. Zakładając, że średni miesięczny koszt paliwa do jednego samochodu wynosi 600 zł netto, to przy 30 samochodach w firmie roczna oszczędność może wynieść około 20 tys. złotych. Przy 100 pojazdach oszczędności wyniosą prawie 70 tys. zł.

Pożyczka w EFL

Do tej pory EFL oferował pożyczkę jedynie dla branży medycznej oraz dla rolnictwa. W 2014 roku wartość umów pożyczki stanowiła zaledwie 1,4 proc. portfela sprzedaży Europejskiego Funduszu Leasingowego. Jest to znacznie poniżej przeciętnej w branży, gdzie pożyczka stanowiła w 2014 roku już ponad 15 proc. wartości sfinansowanych aktywów.

Teraz może się to zmienić, ponieważ od kwietnia EFL rozszerzył ofertę pożyczki na finansowanie pojazdów ciężarowych, maszyn i urządzeń oraz sprzętu IT.

Carefleet dostarczy flotę Rolnikowi

Logo firmy Rolnik kojarzy pewnie każdy konsument sięgający po przetwory warzywne. Carefleet pochwalił się właśnie, że dostarczy tej firmie, w ramach Full Service Leasingu, flotę Skód Citygo z LPG. Pierwsze 10 sztuk tych samochodów trafiło już do klienta.

Ubezpieczenia dodatkowe w Raiffeisen Leasing

Raiffeisen Leasing coraz bardziej stawia na dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenia - co ciekawe mają one już niewiele wspólnego z usługą leasingu. Obecnie W Raiffeisenie można skorzystać z:

  • ubezpieczenia od ryzyka finansowych skutków nieprawidłowo wyświadczonej usługi  (OC)
  • ubezpieczenia od ryzyka powstania zatorów płatniczych
  • ochrony prawnej i podatkowej

Przydatność takich ubezpieczeń jest dyskusyjna i mocno ograniczona. Tworzone są one głównie po to, żeby dawać zysk ubezpieczycielowi i pośrednikom ubezpieczeniowym, takim jak Raiffeisen Leasing. Niemniej świadome korzystanie z tego typu ubezpieczeń, które są stosunkowo tanie, może czasami być uzasadnione. Dlatego, pomimo dość krytycznego stosunku do nich, zachęcamy do zapoznawania się z ofertą dodatkowych produktów ubezpieczeniowych nie tylko Raiffeisena, ale wszystkich pozostałych leasingodawców.

Podkreślamy przy tym, żeby korzystać z nich świadomie, a nie dawać sobie „wcisnąć”.

LeasePlan wprowadził obliczanie on-line raty wynajmu pojazdów

Kalkulacja Internetowa jest kolejnym, nowatorskim rozwiązaniem wprowadzonym przez LeasePlan. Poprzez stronę internetową można obliczyć dokładną ratę wynajmu długoterminowego dla danego modelu samochodu. Przedstawiciele LeasePlan deklarują, że ich baza jest bardzo rozbudowana i uwzględnia wiele marek i modeli pojazdów, a wyliczona rata nie jest tylko przybliżoną projekcją, a dokładną stawką, uwzględniającą roczny przebieg, wyposażenie dodatkowe, itd.

Niestety, chcąc skorzystać z kalkulatora, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu LeasePlan Online, co wiąże się z podaniem szczegółowych danych swojej firmy.

Sześcioosobowy zarząd EFL

EFL jest na ostatnim etapie porządkowania swojej struktury. Plan, który przyjęty był pod koniec 2013 roku, zakłada między innymi upraszczanie struktury i poprawę komunikacji wewnątrz EFL. Celem nadrzędnym jest usprawnienie funkcjonowania firmy i procesu obsługi klienta.

W ramach realizacji planu wyłoniono sześcioosobowy zarząd. Na jego czele stoi dotychczasowy prezes, Radosław Kuczyński. Nowym wiceprezesem został Paweł Lewandowski. Za sprzedaż i marketing odpowiedzialny będzie dotychczasowy wiceprezes, Radosław Woźniak. Ponadto do zarządu weszli: Liwia Kwiecień (pierwsza w historii EFL kobieta w zarządzie), Franck Poncin oraz Paweł Bojko.

„Czas Polskich Przedsiębiorców”

Tak nazywa się akcja wizerunkowa prowadzona przez Getin Leasing. Firma zwraca uwagę, że polscy mali i średni przedsiębiorcy napędzają gospodarkę, a jednocześnie muszą borykać się z wieloma przeciwnościami i negatywnym wizerunkiem „prywaciarza”.

Przedstawiciele GL podkreślają przy okazji, że Getin jest jedyną firmą w TOP 10 branży leasingowej z wyłącznie polskim kapitałem. Pozostali najwięksi leasingodawcy należą do zagranicznych grup kapitałowych i bankowych.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl