Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Najbardziej zaskakującą informacją w minionych tygodniach była ta, dotycząca zmiany na stanowisku prezesa Raiffeisen Leasing. Poza tym mamy także sporą dawkę „niusów” z branży, m.in. szczegóły nowej pożyczki samochodowej w VB Leasing.

Laur konsumenta dla VB Leasing

VB Leasing Polska SA została nagrodzona srebrnym Laurem Konsumenta 2014 za „usługi leasingowe”. To już X edycja tego plebiscytu, a VB Leasing nagrodzony został po raz trzeci.

Przy okazji komunikatu prasowego dotyczącego wyróżnienia, spółka przypomniała, że w 2013 sfinansowała najwięcej ciągników siodłowych oraz przyczep i naczep spośród wszystkich firm leasingowych w Polsce. Wartość „sprzedaży” osiągnęła kwotę 640 mln zł, a prawie jedna trzecia przedsiębiorców korzystających z pożyczki na nabycie środków transportu wybierała w 2013 r. VB Leasing.

Komunikat: Czytaj całość

16 kwietnia Prime Car Management zadebiutuje na GPW

Zbliża się dzień (16 kwietnia 2014 r.) debiutu Prime Car Management S.A. (spółka grupy Masterlease) na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cena sprzedaży akcji została ustalona na poziomie 44 zł, a liczba Akcji Oferowanych na poziomie 4.764.536, co stanowi 40 proc. kapitału zakładowego.

Komunikat: Czytaj całość

LeasePlan o roli fleet managera współpracującego z CFM

Fleet Managerowie pracujący w firmach, które rozpoczynają współpracę z firmą Car Fleet Management często boją się utraty swojej pozycji w firmie, a nawet utraty pracy.

LeasePlan, które przyzwyczaiło nas już, że wiele wysiłku wkłada w edukację przedsiębiorców zwraca uwagę, że fleet managerowie nie muszą obawiać się „konkurencji” ze strony firm CFM.

Dzięki wykorzystaniu zewnętrznego dostawcy floty, rola fleet managera może zmienić się ze „strażaka” gaszącego bieżące pożary, na „nadzorcę”, który będzie miał więcej czasu, żeby udoskonalać politykę flotową firmę, podnosić bezpieczeństwo użytkowania firmowych pojazdów, a także szukać oszczędności, a nawet dodatkowych zysków dla swojej firmy.

Komunikat: Czytaj całość

Andrzej Krzemiński nowym prezesem Raiffeisen Leasing

Andrzej Krzemiński to osoba dobrze znana w branży leasingowej. W latach 2006-2012 był prezesem zarządu największego polskiego leasingodawcy, EFL. Pełnił także funkcję przewodniczącego komitetu wykonawczego Polskiego Związku Leasingu. W 2012 roku „porzucił” branżę leasingową odchodząc do Deutsche Banku PBC, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu.

Jednak pod koniec marca biuro prasowe Raiffeisen Leasing Polska poinformowało, że Andrzej Krzemiński został powołany przez radę nadzorczą spółki na stanowisko prezesa. Zaskoczenie tą informacją jest tym większe, że nowy prezes zastąpił wieloletniego szefa RLP, Arkadiusza Etryka, który zrezygnował z pełnionej przez siebie funkcji. Przyczyny rezygnacji nie zostały podane w komunikacie.

Getin Fleet przypomina o swoim istnieniu

Getin Fleet to spółka Grupy Getin Noble Bank S.A., która niedawno zadebiutowała na rynku usług Car Fleet Management. Komunikatem prasowym przypomina o swoim istnieniu, chwaląc się pozyskanymi klientami.

Komunikat: Czytaj całość

Pożyczka samochodowa dla osób fizycznych w VB Leasing

Pożyczka na zakup samochodu może być alternatywą dla leasingu konsumenckiego oraz kredytu bankowego. Takie rozwiązanie dla osób indywidualnych wprowadziła do swojej oferty spółka VB Leasing.

Decyzja o przyznaniu finansowania wydawana jest jedynie na podstawie dowodu osobistego, wyciągu bankowego (z widocznym wpływem wynagrodzenia) oraz kserokopii umowy o pracę.

Wymagany udział własny zaczyna się od 5%, a okres finansowania może wynieść od 6 miesięcy do 6 lat. W komunikacie podana jest także przykładowa kalkulacja kosztów.

Komunikat: Czytaj całość

Prezes LeasePlan jedną z „najbardziej wpływowych osobowości rynku floty”

Sławomir Wontrucki, który od 2005 roku kieruje spółką LeasePlan w Polsce ostał wybrany jedną z Najbardziej Wpływowych Osobowości Rynku Floty magazyny Home&Market w plebiscycie 10 Najlepszych Menedżerów rynku CFM w Polsce.

Komunikat: Czytaj całość

Raiffeisen Leasing: Leasing z nabyciem patentu

Raiffeisen-Leasing Polska, Instytut Fizyki PAN oraz Crido Taxand łączą siły, aby wesprzeć innowacyjność małych I średnich przedsiębiorstw. Pilotażowy program, którego zadaniem jest zapewnienie dostępu MŚP do przełomowych technologii oraz finansowania projektów badawczych i rozwojowych (B+R), ruszył w marcu 2014 r. W komunikacie znajdują się obszerne informacje o tym kto może skorzystać z finansowania i o co w tym wszystkim chodzi…

Komunikat: Czytaj całość

EFL: Kampania promująca Leasing Europejski – Praca dla młodych

O możliwości skorzystania z tańszego leasingu w EFL przez przedsiębiorców, którzy zatrudnili, planują zatrudnić osoby młode (15-24 lat), lub które oferują staże, szkolenia i kształcenie zawodowe dla takich osób, pisaliśmy już w lutym.

W kwietniu EFL ruszył z kampanią medialną, promującą Leasing Europejski - Praca dla Młodych. Jej pierwsza odsłona potrwa do maja 2014 r.

Komunikat: Czytaj całość

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl