Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Dziś tylko dwa "niusy", od Europejskiego Funduszu Leasingowego i BZ WBK Leasing. Jednak o tyle ciekawe, że obydwie spółki analizują perspektywy dla ważnych dla siebie branż – sektora IT oraz rolnictwa. Trzeba dodać, że są to perspektywy optymistyczne.

Polskie firmy więcej inwestują w nowoczesne IT, a to szansa dla EFL

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o tym, że polscy przedsiębiorcy, zwłaszcza ci drobni, za mało inwestują w nowoczesny IT. Wiele firm użytkuje stare komputery, rozpadające się laptopy, które już dawno straciły swoją mobilność ze względu na uszkodzoną baterię. O zakupie nowoczesnego oprogramowania, czy choćby aktualnego systemu operacyjnego też często można zapomnieć.

Na szczęście świadomość rośnie i coraz częściej przedsiębiorcy przekonują się, że wymiana sprzętu komputerowego i IT na nowy, nie tylko oznacza prestiż, ale także wygodę oraz oszczędność czasu i pieniędzy.

Dodatkowym bodźcem zwiększającym skłonność do inwestowania w IT jest dostępność narzędzi finansowych, takich jak kredyt czy leasing.

EFL dostrzega potencjał rynku IT, który powinien rosnąć w skali 6 proc. rocznie, osiągając wartość 6,2 mld dolarów w 2020 roku*. Już teraz „Europejczyk” jest liderem wśród polskich firm leasingowych, finansując w 2014 roku sektor IT w kwocie 19,3 mln złotych. Miejmy nadzieję, że nie tylko EFL będzie bardziej otwierał się na finansowanie IT.

* - prognoza firmy badawczej Future Market Insights

BZ WBK Leasing monitoruje potencjał rolnictwa

BZ WBK Leasing od lat pozostaje liderem finansowania rolnictwa, czy to poprzez leasing czy pożyczkę leasingową. Nic dziwnego zatem, że spółka bada nastroje i tendencje w rolnictwie oraz prognozuje potencjał swojej działalności w tym sektorze.

Z kolejnych badań na zlecenie BZ WBK Leasing – wykonanych przez Martin&Jacob – dowiadujemy się, że 24 proc. rolników finansuje inwestycje w swoim gospodarstwie korzystając z pożyczki gotówkowej. Natomiast 10 proc. sięga po finansowanie bankowe.

Do końca 2015 roku aż 22 tys. gospodarstw rolnych zamierza skorzystać z produktów finansowych, takich jak leasing, pożyczka leasingowa lub kredyt z przeznaczeniem na nabycie maszyn i urządzeń.

Większość  z tych inwestycji związana jest z nową pulą finansowania unijnego dla rolnictwa na lata 2014 - 2020 w kwocie 13,5 mld zł. Tylko do końca bieżącego roku dopłaty wyniosą 3,4 mld euro, czyli ponad 14 mld złotych. Ciężko dziwić się, że firmy leasingowe ostrzą sobie zęby i stawiają na finansowanie rolnictwa.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Wreszcie leasing i fundusze UE na normalnych zasadach

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl