Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Pomimo okresu wakacyjno-urlopowego branża nie odpoczywa. Dlatego mamy całkiem sporo informacji ze świata leasingu i to całkiem istotnych. Będzie m.in. o nowej ofercie wynajmu krótkoterminowego, o finansowaniu fabrycznym dla rolników, rekordowym wyniku jednej z firm i dużym kontrakcie dostawy autobusów dla Łodzi.

Wynajem krótkoterminowy w LeasePlan

Od sierpnia 2015 LeasePlan wprowadza do oferty wynajem krótkoterminowy samochodów o nazwie FlexPlan. Pojazdy można wynajmować nawet na okres jednego miesiąca. W racie zawarta jest opłata za użytkowanie, pełne ubezpieczenie, serwis, likwidację szkód, wymianę opon oraz samochód zastępczy.

Wysokość rat miesięcznych w FlexPlanie:

  • Pojazd segment B – 1 350 zł
  • Pojazd segment C (benzyna) – 1 730 zł
  • Pojazd segment C (diesel) – 1 890 zł
  • W ofercie także auta z segmentu D i LCV.

Raiffeisen Leasing przypomina, że poza leasingiem ma w ofercie także wynajem długoterminowy

Raiffeisen Leasing, chcąc przypomnieć o tym, że ma w ofercie nie tylko klasyczny leasing, ale także Full Service Leasing, przygotował materiał ekspercki o specyfice i zaletach wynajmu długoterminowego pojazdów (CFM). My natomiast odsyłamy do działu naszego portalu poświęconego wynajmowi długoterminowemu, aby dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznawania się z ofertą Full Service Leasingu przygotowaną przez Raiffeisen Leasing.

Nie stać Cię na nowy samochód? Weź go w leasing

Przedstawiciele Raiffeisen Leasing przekonują, że dzięki leasingowi, nie trzeba zarabiać ponadprzeciętnie, żeby wejść w posiadanie nowego samochodu z salonu.

Przywołują przy okazji liczby, które mówią, że Polacy zdecydowanie częściej wybierają pojazdy używane (sprzedaż 2,4 mln sztuk w 2014), niż nowe (300 tys.).

Gdyby więcej osób i firm decydowało się korzystać z leasingu to proporcje mogłyby być trochę inne? Pewnie tak, choć biorąc pod uwagę, że samochody używane również można leasingować bądź nabywać na kredyt, to teza ta jest odrobinę naciągana.

Więcej o plusach i minusach leasingu samochodów używanych vs. nowych tutaj.

Duży wzrost Masterlease

Ilość floty sfinansowej przez Grupę Masterlease wzrosła w I półroczu 2015 roku o 36 proc. rok do roku. Sfinansowano 4 900 sztuk pojazdów, co jest najlepszym wynikiem w historii grupy.

Musimy wspomnieć, że także użytkownicy Wyszukiwarki Leasingu FmLeasing.pl w minionych miesiącach decydowali się skorzystać z oferty Masterlease znacznie częściej niż działo się to wcześniej.

Zasław Finance dla rolników by BZ WBK Leasing

BZ WBK Leasing nawiązał współpracę z firmą ZASŁAW, czołowym w Polsce producentem pojazdów ciągnionych dla rolnictwa. W jej ramach BZ WBK Leasing oferuje finansowanie dla klientów decydujących się na produkty firmy ZASŁAW.

W ofercie dostępna jest pożyczka 50/50, w której płatności rozłożone są na dwie raty oraz 34/30/30 z trzema ratami, z których pierwsza stanowi udział własny na poziomie 34 proc.

Oprocentowanie pożyczki wynosi 0 proc. Co najwyraźniej oznacza, że zarobek obu firm zaszyty jest w cenie nabywanej naczepy lub przyczepy (brak rabatu).

Metal-Fach Finansowanie Fabryczne dla rolników by BZ WBK Leasing

Metal-Fach – producent specjalistycznych maszyn rolniczych – jest kolejną firmą, z którą BZ WBK Leasing nawiązał współpracę w zakresie finansowania dla klientów wybierających produkty tej firmy.

W ramach współpracy oferowana jest pożyczka:

  • 5 x 20% na 12 miesięcy i udziałem własnym na poziomie 20% i kwartalnych ratach spłaty,
  • 5 x 20% na 24 miesiące i udziałem własnym na poziomie 20% i półrocznych ratach spłaty,
  • 4 x 25% na 18 miesięcy i udziałem własnym na poziomie 25% i półrocznych ratach spłaty.

Tutaj również pożyczka jest nieoprocentowana, co oznacza, że firmy zarabiają na marży (braku rabatu) zawartej w cenie nabywanej maszyny.

Chcesz wiedzieć więcej? To powinno Cię zainteresować: Leasing fabryczny - dlaczego jest tyle skarg?

Duży kontrakt Millennium Leasing, wraz z Solarisem

Konsorcjum Solaris Bus & Coach oraz Millennium Leasing dostarczą MPK w Łodzi 40 autobusów. Będzie to umowa 10-letniego najmu wraz z pakietem serwisowym. Kontraktem objęte są modele Solaris Urbino – po 20 sztuk w wersji dwunastometrowej oraz osiemnastometrowych przegubowców.

Dostawa zrealizowana będzie do końca 2015 roku, a pierwsze sztuki trafią na ulice Łodzi w listopadzie.

EFL: Przedłużamy promocję na ubezpieczenie tańsze o 30%

W marcu 2015 EFL wprowadził promocję na leasining z ubezpieczeniem wieloletnim, tańszym o 30 proc. Promocją objęci są klienci podpisujący umowę leasingu nowego lub używanego samochodu osobowego, dostawczego, ciężarowego bądź ciągnika siodłowego.

Dostępność preferencyjnych warunków zostaje przedłużona do końca sierpnia bieżącego roku.

Alphabet dostarczył hybrydowe Kie Optimy dla Warszawy

W lipcu warszawski ratusz odebrał dziewięć hybrydowych samochodów Kia Optima. Pojazdy będą użytkowane w ramach usługi wynajmu długoterminowego, a dostawcą jest Alphabet Polska.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl