Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Getin Leasing miał bardzo udany lipiec, ale czy to daje mu już pozycję branżowego lidera? Ponadto o możliwości rozłożenia wykupu na raty w Raiffeisen Leasing i szerokiej palecie ubezpieczeń GAP w Millennium Leasing. No i Getin Fleet jest już dwa lata na rynku.

Getin Fleet już dwa lata na rynku

Czas biegnie szybko. Wydaje się, że dopiero co informowaliśmy o debiucie Getin Fleet – nowej spółki z grupy Getin Noble Bank – na rynku wynajmu długoterminowego, a tu okazuje się, że było to już dwa lata temu.

Przy okazji drugich urodzin spółka poinformowała, że ma w portfelu już trzy tysiące pojazdów, a w samym 2015 r. sfinansowała 1200 samochodów. W portfolio klientów znalazło się m.in. Orange Polska, czy Tebodin Poland.

Na usługi Getin Fleet decydowały się nie tylko korporacje, ale także klienci z sektora MŚP oraz instytucje administracji publicznej.

Raiffeisen Leasing może finansować innowacyjne firmy…

Dzięki współpracy z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym, Raiffeisen Leasing ma możliwość udzielania leasingu firmom, które normalnie miałyby duży problem z uzyskaniem finansowania.

Wszystko za sprawą następujących instrumentów:

  • Podział Ryzyka (Risk Sharing) – w przypadku niewypłacalności przedsiębiorstwa, EFI bierze na siebie 50 proc. niespłaconej części zobowiązania wobec leasingodawcy. Dzięki temu, że EFI bierze na siebie dużą część ryzyka, Raiffeisen Leasing ma możliwość udzielenia leasingu przy niższych wymogach dotyczących procedury jak i zabezpieczeń. Raiffeisen dysponuje kwotą 60 mln euro na finansowanie tego typu
  • Projekt Competitiveness and Innovation Framework Programme – ma zachęcać do sięgania przez polskich przedsiębiorców po nowoczesne technologie komunikacyjne i informacyjne. W programie tym mogą wziąć udział nie tylko działające już firmy, ale także start-upy, chcące sfinansować urządzenia, sprzęt IT, czy nawet meble.

Powyższe instrumenty skierowane są do Małych i Średnich Przedsiębiorstw, mających pomysł i chęć rozwijać swój biznes w oparciu o nowoczesne technologie, ale nie mających wystarczającej zdolności kredytowej do uzyskania finansowania w standardowy sposób.

Raiffeisen Leasing: Wartość końcowa może być doliczona do rat

Leasing operacyjny przedmiotów o niskiej stawce amortyzacji wiąże się z koniecznością wniesienia sporej kwoty wykupu na zakończenie umowy. Może to  być 20-25% początkowej wartości przedmiotu leasingu, a czasem nawet więcej. Regulują to przepisy podatkowej

Dla wielu przedsiębiorców, wniesienie takiej kwoty jednorazowo może wiązać się ze sporym wysiłkiem, negatywnie wpływając na płynność firmy.

Dlatego część (nieliczna) firm leasingowych umożliwia rozbicie kwoty wykupu i doliczenie jej do miesięcznych rat leasingu. Do tego wąskiego grona dołączył właśnie Raiffeisen Leasing, wprowadzając od sierpnia 2015 r. opcjonalną usługę ratalnej płatności za wykup.

Millennium Leasing ma niezwykle bogatą ofertę GAP

Ubezpieczenia GAP (straty finansowej) cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów firm leasingowych. Millennium Leasing wydaja się sforować na czoło leasingodawców w zakresie oferowania tego produktu.

Obecnie w Millennium dostępne są trzy rodzaje ubezpieczeń GAP:

  • MilleGAP Fakturowy - pokrywa różnicę między odszkodowaniem z polisy AC lub OC sprawcy pojazdu, a wartością pojazdu z faktury zakupu
  • MilleGAP Finansowy – pokrywa różnicę między odszkodowaniem z tytułu polisy AC lub OC sprawcy pojazdu, a zobowiązaniem leasingowym
  • MilleGAP Indeksowy -  kwota odszkodowania stanowi określony procent (jeden z najwyższych na rynku) wartości pojazdu z dnia szkody, bez dodatkowych limitów kwotowych.

Ubezpieczeniem MilleGAP mogą być objęte samochody nowe i używane (maksymalnie do czwartego roku eksploatacji), nie tylko osobowe, ale także ciężarowe, ciągniki siodłowe, czy nawet specjalistyczne naczepy.

Getin Leasing jest już numerem jeden?!

Getin Leasing jest niewątpliwie jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm leasingowych w ostatnich 2-3 latach. W kategorii finansowania pojazdów jest numerem jeden od kilku dobrych miesięcy. Niemniej pod względem wartości finansowania wszystkich środków trwałych, Getin zajmował na koniec pierwszego półrocza 2015 r. dopiero piątą pozycję.

Tymczasem spółka poinformowała, że w lipcu sfinansowała środki trwałe o rekordowej wartości prawie 385 ml zł. Zdaniem przedstawicieli firmy daje to spółce pozycję lidera wśród polskich firm leasingowych (po lipcu).

Jest to dość zaskakująca deklaracja, bo na półrocze od liderów branżowych dzieliło Getin grubo ponad 200 mln wartości sfinansowanych środków trwałych. Oznaczałoby to, że czołówka leasingodawców miała wyjątkową słabą „produkcję” w lipcu…

Wszystko okaże się w drugiej połowie października, kiedy ZPL udostępni dane sprzedaży w branży za trzeci kwartał.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl