Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Dziś informacje wyłącznie z firm flotowych, które chwalą się liczbą rejestracji w pierwszym półroczu 2014 r. oraz swoimi nowymi i stałymi klientami.

 

ALD Automotive rejestruje dużo więcej niż przed rokiem

ALD Automotive Polska zarejestrowała w pierwszym półroczu 2014 r. 1650 sztuk pojazdów, co jest wzrostem o ponad 58 proc. w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej – tak wynika z danych CEPiK.

Przedstawiciele firmy podkreślają przy tym, że w tym samym okresie konkurencyjne  firmy z branży Car Fleet Management zanotowały spadek rejestracji o 3 proc.

Szczególnie owocny był drugi kwartał 2014 r., kiedy ALD zarejestrowała 1122 samochody. Całkowita liczebność floty należącej do spółki wynosi zbliża się obecnie do 8 tys. sztuk.

LeasePlan nadal najlepszy

Znacznie mniejszy niż ALD przyrost rejestracji w pierwszym półroczu 2014 r. zanotował LeasePlan – wyniósł on 5 proc. Jednak spółka pozostaje liderem branży pod względem wielkości floty, a w okresie od stycznia do czerwca zarejestrowała 3091 sztuk nowych aut, co jest ponownie najlepszym wynikiem w branży CFM.

Liczebność floty Masterlease po pierwszym półroczu 2014

Liczebnością posiadanej floty pojazdów pochwaliła się także spółka Prime Car Management, notowana na GPW spółka z Grupy Masterlease.

Według kryteriów przyjętych przez PZWLP liczby te wyglądają następująco:

  • Full Service Leasing: 14 100 samochodów
  • Leasing z Serwisem: 6 381 samochodów
  • Wyłączne Zarządzanie: 880 samochodów

Ponadto spółka, według stanu na dzień 30 czerwca 2014 r. finansowała leasingiem (bez usług dodatkowych) 1 956 samochodów.

Spółka może pochwalić się pozyskaniem nowego klienta, którym jest Bank BPH, dla którego realizacja dostaw rozpoczęła się w czerwcu. Ponadto Prime Car Management pozyskała kolejne zamówienie od swojego długoletniego klienta – firmy Orange, a także zrealizowała dostawy dla innych swoich stałych klientów, m.in. Toshiba i Canon.

Alphabet też ma wiernych klientów. Przykładem firma 3M

Nie tylko Masterlease może pochwalić się owocną współpracą ze swoimi stałymi klientami. Alphabet Polska, na przykładzie swojej 8-letniej współpracy z firmą 3M, pokazuje dlaczego zasłużył sobie na miano stałego dostawcy floty dla tej firmy.

Niezwykle istotnym elementem działalności 3M jest troska o środowisko naturalne. Obecnie wszystkie samochody emitują od 110 do 150 g/km dwutlenku węgla. Alphabet Polska pomaga tak dobrać pojazdy, aby spełniały wyśrubowane normy emisji spalin, ale jednocześnie odpowiadały potrzebom operacyjnym firmy i zapewniały jak najwyższe bezpieczeństwo kierowców.

Alphabet wyleasingował i obsłużył już prawie 500 sztuk samochodów dla 3M. W 2014 r. dostarczonych zostało już 50 nowych samochodów, a do końca roku ta liczba ulegnie podwojeniu. Obecnie we flocie 3M jeździ 250 aut.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl