Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Przegląd wiadomości z branży leasingowej i CFM

Podniesienie wymogów stawianych przewoźnikom w Niemczech i innych krajach Europy może negatywnie wpłynąć na leasing ciężkiego transportu. Ponadto LeasePlan nawiązał współpracę z Inter Cars w zakresie obsługi serwisowej floty, Millennium sfinansuje 60 autobusów dla Warszawy, awans Alphabetu, Raiffeisen Leasing ma nową usługę wynajmu dla małych firm, a sprzęt poleasingowy zaczął sprzedawać poprzez aukcje.

Niepokoje branży leasingowej w związku z sytuacją w transporcie międzynarodowym

Na razie finansowanie leasingiem transportu ciężkiego rośnie, co pokazują wyniki opublikowane przez ZPL za III kwartał 2015 roku.

Jednak branża leasingowa z niepokojem obserwuje sytuację w Europie, gdzie coraz więcej krajów rozważa wdrożenie rozwiązań podobnych do tych, obowiązujących od niedawna w Niemczech. Uchwalona tam ustawa MiLoG wprowadziła minimalną stawkę godzinową (8,5 euro) oraz surowe wymogi administracyjne dla pracodawców mających siedzibę poza granicami Niemiec.

Przepisy te uderzają w polskich przewoźników międzynarodowych. Firmy leasingowe obawiają się, że może to nie tylko negatywnie wpłynąć na przyszłe wyniki sprzedaży w sektorze ciężkiego transportu, ale także doprowadzić do bankructwa niektórych przewoźników, którzy ostatecznie nie spłacą trwających umów leasingowych.

LeasePlan sprawdził, które wyposażenie dodatkowe jest najważniejsze dla kierowców

Z badania przeprowadzonego przez LeasePlan z udziałem kierowców flotowych wynika, że najważniejszym gadżetem w samochodzie jest radio, wskazało je 23 proc. ankietowanych. Dalej znalazły się połączenie USB lub bluetooth (15 proc.), nawigacja (14 proc.) i czujniki/asystenci parkowania (12 proc.).

Przy okazji sprawdzono, które narzędzie pracy jest ważniejsze – samochód czy telefon komórkowy. Komórkę wskazało zaledwie 3 proc. badanych, a samochód 45 proc. Jednak większość ankietowanych nie mogła się zdecydować, które z tych narzędzi jest ważniejsze.

Duży kontrakt Millennium Leasing

Millennium Leasing wraz z Solarisem dostarczy Warszawie w 6-letniej dzierżawie 60 sztuk autobusów marki Solaris Urbino. Wartość kontraktu opiewa na 107 mln złotych.

Przy okazji wspomniano o tym, że ilość Solarisów wożących warszawiaków zbliża się już do 1000.

Alphabet awansował

Alphabet awansował na trzecie miejsce wśród firm flotowych (CFM) pod względem ilości rejestracji. Po trzecim kwartale 2015 roku firma posiadała flotę blisko 14 tys. pojazdów. Liczba nowych aut w pierwszych trzech kwartałach roku zwiększyła się o ponad 3,3 tys. zł, czyli o ponad 52 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Wynajem długoterminowy – za co ceniony, a za co… nie

Carefleet zlecił Instytutowi Keralla Research przebadanie przedsiębiorców sketora MŚP w zakresie ich znajomości usługi wynajmu długoterminowego.

Okazuje się, że wynajem długoterminowy zna już 78,7 proc. badanych. Sześć lat temu było to zaledwie 56 proc.

Ankietowani wskazują następujące korzyści płynące z korzystania z tej formy finansowania pojazdów: korzyści finansowe, samochody pozostają w księgach rachunkowych finansującego (55%), przewidywalność kosztów (35,7%), możliwość wymiany auta na nowe co kilka lat (27,1%), oszczędność kosztów i czasu związanego z obsługa serwisową, wymianą opon, itp. (25,6%), dostęp do nowości (6,2%).

Co zatem zniechęca mikro, małe i średni firmy do skorzystania z wynajmu długoterminowego? Jest to przede wszystkim to, że samochody nie są ich własnością. Wadę tę wskazało 32,1 proc. badanych.

Jesienna kampania EFL

Europejski Fundusz Leasingowy ruszył z jesienną kampanią pod hasłem „Raty leasingu nie muszą krępować!”. Podobnie jak przy ostatniej kampanii promującej, osią obecnej jest Leasing Swobodny, w ramach którego klient może samemu zmieniać wysokość miesięcznych rat poprzez Portal Klient EFL.

Raiffeisen Leasing ma ofertę zarządzania flotą dla małych firm

Raiffeisen Leasing wprowadził do swojej oferty usługę wynajmu pojazdów wraz z kompleksową obsługą floty. Nazywa się JUSTDRIVE i skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących działalność jednoosobowo, a także małych i średnich firm.

W ramach usługi możliwa jest kompleksowa obsługa floty, włącznie z naprawami i przeglądami technicznymi, wymianą opon, usługą assistance i ubezpieczeniem. Opłaty za wymienione usługi zawarte są w miesięcznych czynszach. Umowa wynajmu w ofercie JUSTDRIVE podpisywana jest na okres od 24 do 48 miesięcy i nie wymaga wpłaty własnej, a przy chęci wynajęcia 1-2 pojazdów stosowana jest procedura uproszczona. Istnieje także możliwości wykupienia pojazdów po zakończeniu kontraktu.

Sprzęt poleasingowy z Raiffeisena tylko poprzez aukcje

Od września 2015 roku sprzęt poleasingowy w Raiffeisen Leasing można nabywać tylko w trybie aukcyjnym. Stworzono do tego celu nową platformę internetową po adresem aukcje.rl.com.pl.

Nowy model obsługi serwisowej w LeasePlan

127 warsztatów Motointegrator Flota, które są częścią Inter Cars S.A zapewni klientom LeasePlan obsługę z wykorzystaniem części stosowanych przez producentów do tzw. „pierwszego montażu”. W ramach nowej oferty serwisowej LeasePlan każdy z klientów może skorzystać z usługi „door to door”. LeasePlan uruchomił również dedykowane call center, dzięki któremu można omówić zakres koniecznych do wykonania czynności.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl