Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Bank Ochrony Środowiska zamierza uruchomić własną firmę leasingową. Tak wynika z informacji dziennika Rzeczpospolita. BOŚ jest jednym z nielicznych dużych banków, który nie oferuje usług leasingu swoim klientom. „Rz” utrzymuje, że nowa spółka miałaby zacząć swoją działalność na jesieni 2010 roku. Przedstawiciele banku nie potwierdzają tej informacji ograniczając się do stwierdzenia, że jest za wcześnie by mówić o jakichkolwiek działaniach banku w tym kontekście.

Niewątpliwie jednak spółka leasingowa tak dużego banku miałaby szansę odnieść sukces. Pokazuje to analogiczny przypadek banku BGŻ. Podobnie jak BOŚ miał on wcześniej swoją spółkę leasingową (w przypadku BOŚ był to Ekoleasing), jednak jej działalność traktował po macoszemu, z czasem całkowicie wygaszając jej działalność. BGŻ zdecydował się jednak na powrót z ofertą leasingu w 2007 roku. Rok 2009, pomimo załamania na rynku leasingu (-30% spadek), spółka BGŻ Leasing zakończyła blisko 70% wzrostem sprzedaży, oddając w leasing środki trwałe o wartości 276 mln złotych. Dało jej to 17 pozycję pod względem wartości sprzedaży w 2009 roku wśród blisko 40 spółek sklasyfikowanych w rankingu Związku Polskiego Leasingu.
BGŻ skoncentrował się przede wszystkim na obsłudze klientów swojego banku, którzy do tej pory zmuszeni byli korzystać z oferty leasingu oferowanej przez konkurencję.

Z pewnością tą samą drogą mógłby podążyć BOŚ i przy dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży powtórzyć sukces BGŻ. Pozostaje jedynie kwestia pozyskania osób posiadających odpowiednie know-how, a o to coraz trudniej…

Data publikacji: 16.03.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl