Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Laptop używany do wyszukiwania

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące symbol samochodu osobowego

Ubezpieczenie GAP

Kup dobry i tańszy GAP fakturowy. U nas kupujesz ze zniżką – sprawdź cennik

Samochody w salonie

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Bank Ochrony Środowiska zamierza uruchomić własną firmę leasingową. Tak wynika z informacji dziennika Rzeczpospolita. BOŚ jest jednym z nielicznych dużych banków, który nie oferuje usług leasingu swoim klientom. „Rz” utrzymuje, że nowa spółka miałaby zacząć swoją działalność na jesieni 2010 roku. Przedstawiciele banku nie potwierdzają tej informacji ograniczając się do stwierdzenia, że jest za wcześnie by mówić o jakichkolwiek działaniach banku w tym kontekście.

Niewątpliwie jednak spółka leasingowa tak dużego banku miałaby szansę odnieść sukces. Pokazuje to analogiczny przypadek banku BGŻ. Podobnie jak BOŚ miał on wcześniej swoją spółkę leasingową (w przypadku BOŚ był to Ekoleasing), jednak jej działalność traktował po macoszemu, z czasem całkowicie wygaszając jej działalność. BGŻ zdecydował się jednak na powrót z ofertą leasingu w 2007 roku. Rok 2009, pomimo załamania na rynku leasingu (-30% spadek), spółka BGŻ Leasing zakończyła blisko 70% wzrostem sprzedaży, oddając w leasing środki trwałe o wartości 276 mln złotych. Dało jej to 17 pozycję pod względem wartości sprzedaży w 2009 roku wśród blisko 40 spółek sklasyfikowanych w rankingu Związku Polskiego Leasingu.
BGŻ skoncentrował się przede wszystkim na obsłudze klientów swojego banku, którzy do tej pory zmuszeni byli korzystać z oferty leasingu oferowanej przez konkurencję.

Z pewnością tą samą drogą mógłby podążyć BOŚ i przy dobrze rozwiniętej sieci sprzedaży powtórzyć sukces BGŻ. Pozostaje jedynie kwestia pozyskania osób posiadających odpowiednie know-how, a o to coraz trudniej…

Data publikacji: 16.03.2010

Joomla SEF URLs by Artio
Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl