Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Raty zmienne czy lepiej stałe?

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP nie przyniosło zmiany stóp procentowych. Oznacza to, że główna stopa pozostaje na rekordowo niskim poziomie - 1,5% nieprzerwanie od 32 miesięcy. Co więcej – wbrew oczekiwaniom wielu analityków – RPP na razie nie planuje zaostrzenia polityki monetarnej, tylko zamierza nadal przyglądać się gospodarce.

Nowsze

Przeczytaj o sytuacji w 2022 r.: O ile wzrośnie rata leasingu po podwyżkach stóp?

Decyzja RPP jest dobrą informacją dla kredytobiorców i leasingobiorców, bo koszty finansowania nadal będą bardzo niskie i niewiele wskazuje na to, żeby miało się to zmienić w najbliższych miesiącach.

Czy to już dobry moment na leasing ze stałym oprocentowaniem?

Zawarcie umowy leasingu ze stałym oprocentowaniem jest czymś, co daje gwarancję niezmienności rat w całym okresie finansowania. Jeżeli ktoś nie wie jeszcze o co w tym chodzi to koniecznie powinien zapoznać się z naszym materiałem: Stałe czy zmienne oprocentowanie leasingu? Które wybrać?

W tym momencie oferty tych nielicznych leasingodawców, którzy umożliwiają zawarcie umowy ze stałą stopą są droższe o około 1 punkt procentowy rocznego rzeczywistego oprocentowania od ofert zmiennych.

Wobec tego wybór oferty stałej miałoby sens, jeżeli stopy procentowe wzrosłyby w niedługim czasie także o co najmniej 1 pkt. proc., a na to się nie zanosi w najbliższych miesiącach, a może nawet dłużej.

Teraz jeszcze nie, ale może już niedługo…

Biorąc po uwagę, że RPP nadal utrzymuje niskie stopy i jeszcze nie zapowiada zaostrzenia polityki monetarnej, wydaje się, że to nie jest jeszcze ten moment, w którym warto wybierać nieco droższą ofertę w zamian za gwarancję niezmienności raty.

Nie jest jednak powiedziane, że nie ulegnie to niedługo zmianie. Wszystko zależy od sytuacji gospodarczej, a przede wszystkim projekcji inflacji. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie i śledzić kolejne komunikaty Rady Polityki Pieniężnej, której posiedzenia odbywają się zazwyczaj w środy pierwszym tygodniu każdego miesiąca kalendarzowego. My regularnie informujemy o decyzjach RPP na FmLeasing.pl/LIVE

Nowsze: Kiedy leasing stanie się znowu droższy? Nikt tego nie wie

Indywidualna pomoc w wyborze oferty i leasingodawcy

Pamiętaj, że użytkownicy, którzy skorzystali z Wyszukiwarki Leasingu na FmLeasing.pl otrzymują bezpłatne wsparcie w postaci analizy otrzymanych ofert i warunków umów. Sprawdź, jak bardzo ułatwia to wybór leasingu i pozwala uchronić się przed poważnymi błędami. Dowiedz się więcej >

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl