Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Wyjaśniły się częsciowo „losy” Daimler Fleet Management, spółki branży CFM wokół której narosło ostatnio sporo kontrowersji. Daimler porozumiał się z Arval Service Lease w sprawie sprzedaży większości zarządzanej przez siebie floty. Obie firmy potwierdziły porozumienie w wydanych komunikatach, dodając jednocześnie, że transakcja będzie sfinalizowana w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu pojawiły się plotki mówiące o tym, że Daimler FM, należący do Mercedes-Benz Financial Services został wystawiony na sprzedaż. Niedługo potem zaczęły pojawiać się sygnały - od byłych i obecnych pracowników - o nieprawidłowościach w spółce. Również na ForumLeasing.pl rozgorzała na ten temat dyskusja, uważnie śledzona przez rekordową ilość użytkowników. Pikanterii sprawie dodawał fakt, że Daimler od pół roku przestał informować PZWLP o ilości aktualnie posiadanej floty.

Ostatecznie okazało się, że spółka Daimler FM pozostanie w tych samych rękach i nadal będzie prowadzić usługi wynajmu długoterminowego i zarządzania flotą. Ograniczy się jednak tylko do obsługi marki Mercedes i ta właśnie część floty nie będzie przedmiotem transakcji z Arvalem, który odkupi pojazdy innych niż Mercedes marek.

Szacuje się, że transakcją objęte będzie ponad 2 tysiące pojazdów, co może dać Arvalowi drugą pozycję wśród największych spółek Car Fleet Management.
Strony nie poinformowały o wartości transakcji – „Parkiet” informuje, że wartość księgowa sprzedanego portfela wynosi 90 mln zł.

Data publikacji: 20.05.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl