Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Unia Europejska nie pozwoliła jeszcze polskiemu rządowi na wprowadzenie ograniczeń w odliczeniach VAT zawartego w cenie zakupu i ratach leasingu samochodów osobowych i samochodów z „kratką”.
W wywiadzie udzielonym jednej z gazet na początku lutego, wiceminister finansów Maciej Grabowski spodziewał się, że odpowiedź Komisji Europejskiej na wcześniejszy wniosek polskiego rządu powinna nastąpić w marcu bieżącego roku.

Co do tego, że będzie to odpowiedź pozytywna, dająca MF możliwość wprowadzenia ograniczeń, pan minister większych wątpliwości nie miał.

Mamy ostatnie dni marca i okazuje się, że odpowiedzi na wniosek derogacyjny nadal nie ma. Zapytaliśmy się w MF, czy znane są jej ewentualne losy. Rzecznik MF Magdalena Kobos potwierdziła, że decyzja UE w tej sprawie nie jest jeszcze znana i ministerstwo liczy na nią w kwietniu…

Oddala się tym samym możliwość wprowadzenia ewentualnych ograniczeń w VAT w deklarowanym wcześniej przez Grabowskiego terminie – czyli w połowie roku.

Trzeba też pamiętać o zbliżających się wakacjach parlamentarnych i gorączce przedwyborczej. Jeśli dobrze się zastanowić, może okazać się, że ewentualne ograniczenia w odliczeniach VAT od zakupu i leasingu samochodów z kratką nie wejdą w życie wcześniej niż przed końcem roku…

Wcześniej UE zgodziła się już na możliwość wprowadzenia ograniczeń w odliczeniach VAT od paliwa – jest to krótsza procedura niż w przypadku VAT zawartego w samej cenie samochodów, a także ratach ich leasingu. Rząd jednak nie zdecydował się jeszcze na skorzystanie z przychylnej dla siebie decyzji w sprawie paliwa i postanowił poczekać na możliwość kompleksowego wprowadzenia wszystkich ograniczeń w kształcie sprzed wyroku ETS w sprawie Magoora.

Data publikacji: 25.03.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl