Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Rynek flotowy urósł przez ostatnie pół roku o 4% - tak wynika z danych opublikowanych przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, obejmujących zarówno firmy zrzeszone w Związku jak i Masterlease (łącznie reprezentują 83% rynku CFM). Na koniec 2 kwartału 2012 roku członkowie Związku (bez nowego członka - Nivette FM) finansowali i zarządzali flotą blisko 98 tysięcy pojazdów (z Masterlease 118 tysięcy).

W stosunku do końca 2011 roku oznacza to wzrost liczby pojazdów pozostających pod opieką firm CFM zrzeszonych w PZWLP (nie licząc Nivette) o 4,98%%, a razem z Masterlease branża rośnie o 4,03%.

Warto dodać, że wraz z nowym członkiem, tj. Nivette FM, firmy zrzeszone w PZWLP finansują i zarządzają flotą już ponad 100 tysięcy pojazdów.

Komentarz PZWLP:
Firmy zrzeszone w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów podsumowały pierwszą połowę 2012 roku. Członkowie PZWLP odnotowali 14-procentowy wzrost r/r, przekraczając liczbę 100 tysięcy finansowanych i zarządzanych aut.

Drugi kwartał 2012 roku potwierdził stabilność rynku i przyniósł wzrosty większości zrzeszonych spółek. Firmy członkowskie PZWLP łącznie finansowały i zarządzały 100.450 pojazdami. W porównaniu do wyników z końca czerwca ubiegłego roku, w trzech kategoriach tworzących wynajem długoterminowy Związek zyskał łącznie 14%, czyli 12.357 samochodów. Po pierwszym półroczu 2012 roku w full service leasingu (FSL) było łącznie 80.807 aut, w leasingu z serwisem (LS) – 10.474, a w wyłącznym zarządzaniu – 9.169 samochodów.

Floty firm członkowskich PZWLP przekroczyły próg 100 tysięcy pojazdów i obejmują obecnie 71,3 procent rynku wynajmu długoterminowego, a razem z niezrzeszonym Masterlease – ponad 85 procent. Jest to satysfakcjonujący wynik, który z jednej strony potwierdza tendencję wzrostową rynku – powinna się ona utrzymać w najbliższych miesiącach – a z drugiej stabilny rozwój PZWLP, do którego w ostatnim kwartale dołączyła nowa firma, Nivette Fleet Management Sp. z o.o. – mówi Leszek Pomorski, prezes Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.

Nie zmienili się liderzy poszczególnych grup produktów. Największym parkiem pojazdów w FSL dysponował Arval Service Lease (15.700 samochodów), w leasingu z serwisem najlepszy rezultat uzyskała firma PKO Leasing (3.611), a w wyłącznym zarządzaniu – LeasePlan (3.508). W posiadaniu tej firmy znajdowała się również największa pojedyncza flota pojazdów (1.126 aut).

Firmy ujęte w zestawieniu: Masterlease, LeasePlan FM, Arval Service Lease, Alphabet Polska, Carefleet S.A., BRE Leasing, ALD Automotive, PKO Leasing, Corpo Flota, Business Lease, Athlon Car Lease, VW Leasing, KBC Autolease, Raiffeisen-Leasing, Express S.A., Fraikin, Nivette FM

Data publikacji: 31.07.2012

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl