Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Dobra firma leasingowa

BZ WBK Leasing jest kolejną firmą, która odpowiedziała na naszą prośbę o zaprezentowanie dobrych praktyk, które stosuje w relacjach z leasingobiorcami.

O co chodzi?

Naszym zamiarem jest ukazanie pozytywnych przykładów partnerskiego traktowania klienta przez poszczególnych finansujących. Dlatego poprosiliśmy firmy leasingowe, aby odpowiedziały nam na szereg pytań. Interesowały nas głównie niuanse, co do których wiemy, że właśnie w takich sprawach nie wszyscy leasingodawcy stosują uczciwe zasady.

Uważamy, że wiedza o tym jak zachowują się finansujący w tych sytuacjach jest bardzo istotna dla ich przyszłych klientów. Obok analizy oferty i zapisów umowy są to kolejne sprawy, które należy rozważyć stojąc przed wyborem leasingodawcy.

O co pytaliśmy i dlaczego, wyjaśnialiśmy tu.

Odpowiedź BZ WBK Leasing

Przejrzysta umowa z jasno określonym oprocentowaniem

Uczciwy leasingodawca stawia zawsze na przejrzystość umowy prezentowanej klientowi, gdzie wszystkie warunki oraz zobowiązania są jasno przestawione. Należy pamiętać, że to w umowie są zawarte wszystkie istotne ustalenia, które będą obowiązywały leasingobiorcę przez najbliższy czas. Jednym z ustaleń, które są istotne dla naszych klientów jest oprocentowanie. Niektórzy leasingodawcy uzależniają oprocentowanie od decyzji zarządu i zmiennej polityki firmy. Inni z kolei tak konstruują umowy, że kiedy WIBOR rośnie, oprocentowanie również zostaje podwyższone, natomiast gdy WIBOR spada, to kwota odsetek nie zmienia się. Optymalnym rozwiązaniem z punktu widzenia leasingobiorcy, stosowanym w BZ WBK Leasing, są wynikające  z wahań WIBORu korekty opłat leasingowych zarówno w górę, jak i w dół.

Ilość wymaganych dokumentów

Im bardziej firma jest nastawiona prokliencko tym mniej wymaganych dokumentów. W BZ WBK Leasing w ramach procedur uproszczonych wymogiem koniecznym przy podpisywaniu umowy leasingowej są dokumenty rejestrowe związane z prowadzoną działalnością, a więc zaświadczenie o REGON, zaświadczenie o nadaniu NIP, KRS oraz umowa spółki cywilnej (tylko w przypadku spółek prawa handlowego). Nie wymagamy od klientów przedstawiania dokumentów finansowych, bazując jedynie na oświadczeniach.

Zapoznanie się z ofertą usług dodatkowych

W przypadku każdego leasingodawcy warto również zwrócić uwagę na usługi dodatkowe i bonusy, które leasingobiorca może otrzymać w pakiecie z wyleasingowaną maszyną lub samochodem.
W przypadku BZ WBK Leasing klienci mogą otrzymać m. in. wygodne karty paliwowe gwarantujące bezgotówkowe zakupy na stacjach benzynowych oraz korzystne pakiety ubezpieczeniowe.

BZ WBK Leasing jest kolejną firmą, która odpowiedziała na naszą prośbę o zaprezentowanie dobrych praktyk, które stosuje w relacjach z leasingobiorcami.

Czytaj także: Opinie i komentarze naszych użytkowników o BZ WBK Leasing

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl