Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Jak pokazują badania zlecone przez Naczelną Radę Lekarską pięciokrotnie spadła liczba lekarzy szykających się do pracy za granicą. Jeśli tam się wybierają to na krótko, nie rezygnując z posady w kraju. Czy to oznacza, że praca w kraju jest bardziej opłacalna? I co zrobić aby taka była?

Zadowolony jak lekarz
W 2011 roku do pracy za granicą chciało wyjechać zaledwie 363 lekarzy, co oznacza, że na taki wyjazd szykowało się pięciokrotnie mniej pracowników służby zdrowia niż w 2005 roku. Wtedy chęć wyjazdu zgłaszało 1711 lekarzy. Z tymi danym należy zestawić wyniki Diagnozy Społecznej 2011 opublikowanej pod kierownictwem Prof. Janusza Czapińskiego. W świetle tych danych lekarze są grupą zawodową najbardziej zadowoloną ze swojej pracy i  osiągnięć.

Przedsiębiorczy jak lekarz
Zatem w jaki sposób pomóc lekarzom w rozwoju ich kariery i biznesu w kraju? Naprzeciw oczekiwaniom środowiska medycznego wychodzi Europejski Fundusz Leasingowy oferujący produkty, dzięki którym możliwe jest uzyskanie zewnętrznego finansowania, potrzebnego przy prowadzeniu prywatnej praktyki lekarskiej – pożyczkę oraz leasing.

Pożyczka jest szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem dla sektora medycznego, dla którego stawka podatku VAT na sprzęt medyczny jest niższa (8%) od stawki podatku zawartego w leasingu (23%). Jednak jest ona produktem komplementarnym z leasingiem w sytuacji wymagającej finansowania pomostowego. Pożyczka jest udzielana klientowi na zakup wybranego przez niego środka trwałego. Inaczej niż w przypadku leasingu, to pożyczkobiorca staje się właścicielem nabytego sprzętu.

Dlaczego warto wybrać pożyczkę
Pożyczką mogą być finansowane zarówno nowe jak i używane przedmioty. Wśród nowych pożyczka obejmuje sprzęt medyczny, sprzęt medyczny do hydro- i mechanoterapii, meble biurowe stanowiące wyposażenie gabinetów lekarskich, maszyny i urządzenia do produkcji szkła i wyrobów ze szkła, sprzęt optyczny, aparaty i sprzęt laboratoryjny.

Natomiast przedmioty używane, które mogą zostać sfinansowanie pożyczką to: fotel stomatologiczny, unit stomatologiczny, USG (ultrasonograf), densytometr, mammograf, EEG (elektroencefalograf), gastroskop/endoskop, dializator/sztuczna nerka, litotryptor- urządzenie do rozbijania kamieni nerkowych, EKG (elektrokardiograf), zestaw holterowski, kardiomonitor, autoreflaktometr, dioptromierz, lampa szczelinowa, unit okulistyczny, autoklaw/euroklaw.

Pożyczka jest udzielana w PLN, a czas trwania umowy wynosi do 60 miesięcy w przypadku nowego sprzętu i 48 miesięcy gdy jest to sprzęt używany. EFL udziela swojej pożyczki na minimum
3 miesiące, natomiast minimalna wartość przedmiotu wynosi 5 tys. PLN.

Medycy zainteresowani uzyskaniem finansowania zewnętrznego od Europejskiego Funduszu Leasingowego SA, powinni skontaktować się z przedstawicielami firmy dedykowanymi do obsługi rynku medycznego. Pełna lista, oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie EFL efl.pl/oferta-leasingowa/leasing-i-pozyczka-dla-lekarzy.

Data publikacji: 07.03.2012

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl