Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Według obliczeń Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) rekordowe bezrobocie wśród młodych osób nie spadnie przed 2016 rokiem. Jako rekomendacje dla rządów MOP wymienia m.in. reformę urzędów pracy, dotowanie wynagrodzeń i szkoleń, ulgi podatkowe dla pracodawców czy pomoc socjalną. Do tej listy warto dodać rozwijanie przedsiębiorczości wśród młodych osób.

Na koniec 2011 r. stopa bezrobocia wśród młodych ludzi, którzy nie skończyli jeszcze 25 lat, sięgała na całym świecie 12,6 proc. Liczba młodych osób pozostających bez pracy wynosiła 75 milionów, przy czym bezrobocie wśród młodych na całym świecie rośnie nieprzerwanie od 5 lat. Jednocześnie MOP alarmuje, że młodzi ludzie, którzy znajdują pracę wpadają w pułapkę. Jak można przeczytać w raporcie "wykonywana przez nich praca nie spełnia ich aspiracji i nie daje szans na stałe zatrudnienie, awans i podwyżkę pensji". W tym kontekście interesujące się wydaje zwrócenie uwagi na potrzebę rozwijania przedsiębiorczości wśród młodych osób. 

Należy jednak pamiętać o tym, że aby rozwinąć swój biznes nie wystarczy już tylko dobry pomysł. Konieczne jest odpowiednie przygotowanie do prowadzenia firmy, znajomość przepisów i procedur oraz pozyskanie niezbędnego finansowania. Dotacje zapewnić mogą Urzędy Pracy czy instytucje Unii Europejskiej, jednak te środki mogą okazać się niewystarczające bądź trudno dostępne. Zatem należy szukać dodatkowych możliwości.

Wielu potencjalnych przedsiębiorców obawia się pozyskiwania zewnętrznego finansowania, ze względu na fakt, że nie mają wypracowanej historii kredytowej czy zysku. Banki z reguły udzielają finansowania firmom, działającym przynajmniej rok. Alternatywą może być uzyskanie finansowania za pośrednictwem leasingu. Niektóre firmy leasingowe udzielają finansowania na łatwo zbywalne środki trwałe np. auta, firmom działającym na rynku od 6 miesięcy.

„Europejski Fundusz Leasingowy, dzięki poręczeniu z Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego, nowo powstającym firmom udziela finansowania na samochód osobowy, a wolnym zawodom (prawnikom, osobom prowadzącym biura rachunkowe, doradcom podatkowym, architektom) 2437"

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl