Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Futura Leasing, BNP Paribas Lease, Fortis Leasing, a teraz Daimler Fleet Management, to firmy leasingowe, które już zmieniły albo niedługo zmienią swoich właścicieli.

Bank BNP Paribas przejął, mający kłopoty, belgijski Fortis. Połączenie banków na poziomie europejskim nie pozostało bez wpływu na funkcjonowanie obu grup finansowych w Polsce. Trwają w tej chwili prace związane z planowaną unifikacją działania spółek leasingowych BNP Paribas Lease oraz Fortis Lease. Nie można wykluczyć, że z rynku zniknie jedna z tych marek.

Przesądzona wydaje się być również przyszłość Futura Leasing. General Motors, który kontroluje grupę Masterlease (Futura Leasing i Prime Car Management) już od kilku miesięcy poszukuje możliwości sprzedania tych aktywów.
Zainteresowanym jest fundusz Arbis, będący udziałowcem tworzonego właśnie FM Banku.

Do nieoficjalnej informacji o wystawieniu na sprzedaż Daimler Fleet Management dotarła Rzeczpospolita. DFM jest jedną z kilku spółek leasingowych należących do Mercedes Benz Financial Services i zajmujących się głównie wynajmem długoterminowym, ale również leasingiem pojazdów.

W sferze luźnych spekulacji pozostaje natomiast przyszłość spółek leasingowych banku BZ WBK oraz SG Equipment Leasing. Dzieje się tak od momentu publikacji przez The Irish Times informacji o tym, iż francuski Societe Generale ma chrapkę na, należący do irlandzkiego AIB, BZ WBK.

Zastanawiać może też przyszłość spółki leasingowej banku DnB Nord, który prawdopodobnie zamierza wycofać się z działalności leasingowej w Polsce.
Wygląda jednak na to, że możemy spodziewać się kilku zmian na rodzimym rynku leasingu i CFM.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl