Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Kosztowne "pułapki" przy leasingu

Wielokrotnie przestrzegaliśmy zarówno przed korzystaniem z leasingów fabrycznych, jak i przed pozyskiwaniem ofert leasingu za pośrednictwem komisów czy salonów dealerskich. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia można po prostu zostać naciągniętym… Od jakiegoś czasu obserwujemy praktyki stosowane w niektórych salonach Forda, gdzie proponowany jest leasing „fabryczny” o nazwie Ford Leasing. | Artykuł aktualizowany w dniu 16 stycznia 2017

Ford Leasing = Getin Leasing

W rzeczywistości Ford Leasing to tylko nazwa. Instytucją finansującą, kryjącą się pod tą nazwą, jest Getin Leasing. Firma ta dynamicznie rozwija się na rynku, ale jednocześnie nie jest zbyt wysoko oceniana przez klientów.

Warunki umowy Getinu niestety odbiegają od standardów stosowanych przez najlepsze firmy leasingowe. Jednak Getin ma przystępne procedury, dlatego jest często wybierany przez klientów, zwłaszcza tych mniej świadomych i wymagających.

Straszna drożyzna

Analizując oferty użytkownikom korzystającym z naszej Wyszukiwarki Leasingu, zauważamy od jakiegoś czasu niepokojącą prawidłowość. Oferty Ford Leasing, które klienci chcący sfinansować samochody tej marki uzyskali u dealera, są zazwyczaj bardzo drogie.

Prawdziwy rekord padł dziś. Podczas analizy ofert dla jednego z naszych użytkowników okazało się, że kalkulacja Ford Leasing – pozyskana u dealera – jest o ok. 5,5 pkt. proc. droższa od najtańszych ofert uzyskanych poprzez Wyszukiwarkę Leasingu, osiągając, skandaliczną jak na dzisiejsze warunki, wartość blisko 10% rocznego rzeczywistego oprocentowania!

Biorąc pod uwagę, że mówimy tu o samochodzie wartym blisko 100 tys. zł, to okazuje się, że salon lub handlowiec w owym salonie chce zarobić kilka tysięcy złotych na samej prowizji za „polecenie” klienta leasingodawcy…

Podsumowanie – nasza rada

Chcąc wyleasingować Forda z salonu i skorzystać z oferty Ford Leasing, należy mieć świadomość, że finansującym będzie tak naprawdę Getin Leasing. Ponadto nie warto iść na łatwiznę i zdać się jedynie na ofertę przedstawioną przez handlowca w salonie, tylko należy porównać ją z ofertami co najmniej kilku innych leasingodawców.

Może okazać się, że zaoszczędzimy dzięki temu całkiem sporo pieniędzy.


 Aktualizowano: 16 styczeń 2017

Nadal jest drogo

Od powstania niniejszego artykułu minęło blisko półtora roku. Wygląda jednak na to, że praktyka oferowania drogiego leasingu w salonach sieci sprzedaży Forda nie zmieniła się. Od tamtego czasu praktycznie za każdym razem, gdy mamy do czynienia z ofertą Ford Leasing jest ona wyraźnie droższa od alternatywnych rozwiązań. Ostatnia z nich, przesłana przez naszego czytelnika kilka dni temu wygląda tak, jak widać poniżej.

Kalkulacja Ford Leasing ze stycznia 2017

Kalkulacja Ford Leasing, którą otrzymał czytelnik FmLeasing.pl w dniu 10.01.2017

Rzeczywiste roczne oprocentowanie powyższej oferty wynosi 8,4% i jest zdecydowanie zbyt wysokie, żeby można było uznać je za atrakcyjne. Warto dodać, że wspomniany czytelnik, który przesłał nam kalkulację uzyskaną w salonie Forda skorzystał następnie z naszej Wyszukiwarki Leasingu, dzięki czemu dostał kilka ofert, których przeciętne roczne oprocentowanie wyniosło 4,3%. Całkowity koszt leasingu tych ofert oscylował w okolicach 105,5 - 106,5%, co w przypadku tego konkretnego samochodu daje oszczędność w kwocie ponad 6 tysięcy złotych na trzyletnim leasingu.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl