Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu
Magazyn Forbes wraz z Europejskim Funduszem Leasingowym zorganizował galę podsumowującą 20-lecie funkcjonowania leasingu w Polsce, która odbyła się 6.09.2011 w warszawskim hotelu Hilton. W spotkaniu udział wzięło ponad 200 wyjątkowych gości. Zagranicznym gościem specjalnym wieczoru był Jukka Salonen, prezes Leaseurope.

Podczas "Forbes & EFL Executive Congress - 20th Anniversary of Polish Leasing" odbyły się dwa panele dyskusyjne, w których wzięli udział przedstawiciele rządu, środowiska branży leasingowej, niezależni eksperci oraz przedsiębiorcy. Podczas pierwszego panelu zatytułowanego „20 lat gospodarki wolnorynkowej - 20 lat polskiej branży leasingowej. Wpływ leasingu na sektor MŚP", uczestnicy skoncentrowali się na podkreśleniu istotnej roli leasingu w finansowaniu rozwoju polskich przedsiębiorstw i kształtowania gospodarki wolnorynkowej. Paneliści, w tym Maciej Grabowski, podsekretarz stanu w ministerstwie finansów, prof. Jerzy Poczobut, wicedyrektor Instytutu Prawa Międzynarodowego, Andrzej Krzemiński, prezes zarządu Europejskiego Funduszu Leasingowego i przewodniczący Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu oraz Andrzej Sugajski, dyrektor Związku Polskiego Leasingu, zgodnie podkreślali fakt, że branża leasingowa w ciągu ostatnich 20 lat skutecznie wspierała rozwój polskich przedsiębiorców. W trakcie pierwszego panelu Piotr Krakowski, współwłaściciel firmy handlowo-usługowej „PIK" potwierdził, że leasing to doskonałe narzędzie finansowania dla firm, ale zwrócił również uwagę na przeszkody prawne, które zakłócają harmonijną pracę pomiędzy przedsiębiorcami a firmami leasingowymi. Podczas swojego wystąpienia Prezes EFL, który był współgospodarzem tego wydarzenia, powiedział między innymi: „2011 rok jest istotny dla nas wszystkich. Bardzo cieszy nas fakt, że 20-lecia istnienia leasingu w Polsce możemy świętować z poczuciem, że zarówno gospodarka, jak i branża osiągają stabilizację i coraz lepsze wyniki. Wierzymy, że jeszcze w tym roku firmom leasingowym uda się osiągnąć poziom zbliżony do historycznego rekordu z 2008 roku."

Drugi panel dotyczył perspektyw rozwoju leasingu w najbliższych latach. We wprowadzeniu do panelu, podczas krótkiej prezentacji, Jukka Salonen przedstawił tendencje, które wyznaczają rozwój rynku leasingu w Europie w perspektywie najbliższych 10 lat. Następnie głos w dyskusji zabrali Marta Szafarska, doradca podatkowy w kancelarii MDDP oraz Leszek Tokarski, partner w zespole instytucji finansowych w Dziale Doradztwa Podatkowego Deloitte, przedstawiając wspólnie aktualną sytuację podatkową w zakresie leasingu oraz możliwe zmiany, które stanowią bariery w rozwoju tego instrumentu. Następnie rozmowa dotyczyła możliwych kierunków rozwoju branży leasingowej. Andrzej Krzemiński, prezes zarządu Europejskiego Funduszu Leasingowego zwrócił uwagę, że dla branży bardzo istotna będzie współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego, a także z przedsiębiorstwami energetycznymi, w szczególności ze specjalizującymi się w alternatywnych źródłach energii.

Sergey Karpenko, dyrektor finansowy firmy budowlanej Mota-Engil Central Europe zwrócił uwagę, że leasing z pewnością będzie mieć swoich odbiorców, gdyż nie ma żadnej poważnej alternatywy dla tej formy finansowania firm.

Zwieńczeniem Gali była Kanapa Forbesa, na której zasiadł Wiesław Rozłucki, twórca i pierwszy Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W gali obok przedstawicieli władz Związku Polskiego Leasingu wzięli także udział reprezentanci administracji państwowej, niezależni eksperci, dziennikarze oraz przedstawiciele organizacji współpracujących z branżą leasingową.

DO POBRANIA
Prezentacja Jukki Salonena - "Informacje ogólne na temat leasingu w Europie" >>

 Data publikacji: 19.09.2010

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl