Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Samochód stojący w poprzek autostrady oraz symbol odliczania do końca 2022 roku

GAP jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które można wykupić nawet do 120 dni od nabycia pojazdu. Dlatego nie każdemu spieszy się z jego zakupem… z jednym wyjątkiem — jest to koniec roku. Wiele osób chce przystąpić do ochrony przed samym końcem grudnia, aby zwiększyć koszty podatkowe w bieżącym roku. Zapoznaj się z tym artykułem, jeśli zamierzasz właśnie teraz wykupić GAP — mamy dla Ciebie rozwiązanie, jeśli chcesz mieć polisę GAP z datą 31 grudnia 2022 r.

Koszt podatkowy polisy GAP

Wydatek poniesiony na zakup ubezpieczenia GAP jest w całości kosztem podatkowym w prowadzonej działalności, o ile ubezpieczasz samochód osobowy lub motocykl o wartości do 150 tys. zł.

Ikona dokumentuNie uważa się za koszty uzyskania przychodów składek na ubezpieczenie samochodu osobowego [...] w wysokości przekraczającej ich część ustaloną w takiej proporcji, w jakiej kwota 150 000 zł pozostaje do wartości samochodu przyjętej dla celów ubezpieczenia; – fragment ustawy

Jeśli suma ubezpieczenia przyjęta na polisie GAP mieści się w limicie 150 tys. zł, to całą składkę zaliczysz w koszty, a jeśli przekracza, to zaliczysz ją proporcjonalnie — np. składka za GAP dla samochodu o wartości 300 tys. może być zaliczona w koszty w połowie. Więcej o kosztach podatkowych samochodów osobowych (PIT i CIT).

Limit 150 tys. zł nie dotyczy oczywiście samochodów dostawczych i ciężarowych. W przypadku pojazdów typowo “roboczych” składka GAP jest w całości kosztem uzyskania przychodu niezależenie od ich wartości.

Wieloletni GAP jednorazowo w koszty

Jeśli prowadzisz księgowość metodą kasową — a robi tak zdecydowana większość przedsiębiorców — to wydatek poniesiony na zakup ubezpieczenia zaliczasz w koszty jednorazowo. Nawet jeśli wykupujesz GAP od razu na kilka lat.

Kup GAP do 31 grudnia, jeśli chcesz mieć koszty jeszcze w 2022 r.

Masz 120 dni liczone od dnia nabycia pojazdu, aby przystąpić do GAP chroniącego wartość początkową (fakturową). W przypadku samochodów będących przedmiotem leasingu wspomniane 120 dni liczy się od daty zakupu przez firmę leasingową.

Niemniej jeśli zależy Ci na kosztach podatkowych jeszcze w 2022 r., to polisę GAP powinieneś zakupić najpóźniej w dniu 31 grudnia (liczy się data wystawienia polisy).

Na FmLeasing.pl kupisz dobry i tani GAP z datą 31 grudnia

Nauczeni doświadczeniem z lat ubiegłych wiemy, że wiele osób czeka niemalże do ostatniej chwili z zakupem ubezpieczenia. Dlatego jesteśmy organizacyjnie przygotowani, żeby wystawiać polisy nawet 31 grudnia, który w tym roku przypada dodatkowo w sobotę.

Pamiętaj, że na FmLeasing.pl kupisz pełnowartościowy GAP fakturowy. Różnica w porównaniu do innych ofert polega na tym, że za niego nie przepłacisz!

Jak kupisz GAP z rabatem na FmLeasing.pl z datą 31 grudnia?

 1. Zapoznaj się z naszym cennikiem GAP dla pojazdów osobowych, motocykli, dostawczych i ciężarowych — Kalkulator GAP
 2. Złóż zamówienie na ww. stronie oraz przygotuj niezbędne dokumenty, które prześlesz, aby dokończyć zakup:
  • skan/zdjęcie polisy autocasco (AC)
  • skan/zdjęcie dowodu rejestracyjnego (stałego lub tymczasowego)
  • skan/zdjęcie faktury zakupu pojazdu lub (jeśli nie masz faktury) strony umowy leasingu, na której widnieją dane pojazdu i leasingobiorcy
 3. Otrzymujesz polisę GAP — zakup załatwiamy online od ręki

Pamiętaj, że:

 • otrzymasz polisę z datą “grudniową”, jeśli złożysz zamówienie i prześlesz dokumenty najpóźniej do godziny 14:00 w dniu 31.12.2022 r. (sobota)
 • możesz oczywiście dokonać formalności wcześniej — wtedy prześlemy Ci polisę z datą przyszłą ustawioną na 31 grudnia 2022 r.

Polisa GAP w 2022 r., ale zapłacisz dopiero po Nowym Roku

Standardowo termin na opłacenie składki wynosi 14 dni od wystawienia polisy, ale w praktyce można go nawet wydłużyć. Z tym że musisz pamiętać, że ochrona zacznie obowiązywać dopiero po jej opłaceniu.

Niemniej jest to sposób, żeby nadal otrzymać polisę z datą, która pozwoli na zaliczenie kosztów jeszcze w 2022 r., a realnie opłacić ją dopiero za jakiś czas.

Kup taniej GAP na FmLeasing.pl

Dobry GAP fakturowy w niższej cenie

5 1 1 1 1 1 5.00 (2)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach?


Dłonie mężczyzny ubranego w garnitur chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowyUbezpieczenie GAP w leasingu

Ile powinno kosztować ubezpieczenie GAP? Gdzie można je wykupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy i czy w ogóle warto ubezpieczać samochód?


Dłonie chroniące symbol samochodu osobowegoJak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu?

Poznaj sposoby oszczędzania na ubezpieczeniu przy korzystaniu z leasingu. Kupuj taniej Autocasco i OC oraz GAP. Uważaj na przedłużenia polis na kolejne lata leasingu.


Kalkulator i arkuszJak nie przepłacić za kontynuację ubezpieczenia w leasingu?

Leasingodawcy preferują, żeby leasingobiorcy korzystali z ich oferty ubezpieczenia. Jednak warto sprawdzić i porównać warunki z konkurencyjnymi propozycjami, żeby nie przepłacić za polisę.


Złodziej włamuje się do samochoduSzkoda całkowita w leasingu

Szkoda całkowita w leasingu to temat, który obrósł różnymi legendami. W internecie można natknąć się na niestworzone historie najczęściej powielane przez osoby, które prawdopodobnie nigdy nie miały nic wspólnego z leasingiem. Dlatego tym materiałem chcemy przekazać, jak temat szkody całkowitej w leasingu wygląda w rzeczywistości.


Samochód w warsztacieUbezpieczenia i szkody w leasingu

Poznaj sposoby obniżenia kosztów ubezpieczenia w leasingu oraz czy warto wykupić ubezpieczenie GAP. Sprawdź, jak wyglądają zasady rozliczania szkód i odszkodowań.


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl