Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Pożyczka jest produktem wprowadzonym stosunkowo niedawno przez firmy leasingowe, ale jej popularność rośnie bardzo szybko.

Po co komu pożyczka?

Pożyczka powstała jako alternatywa, ale także uzupełnienie oferty leasingu. Sprawdza się tam gdzie leasing nie daje takich korzyści podatkowych oraz, przede wszystkim, umożliwia łatwiejsze korzystanie z funduszy unijnych.

W swojej konstrukcji przypomina kredyt bankowy, z tą jednak różnicą, że, najczęściej jest łatwiej dostępna dla klientów, niż finansowanie udzielane przez banki.

W odróżnieniu od leasingu, przy pożyczce, właścicielem środka trwałego pozostaje klient, a nie firma leasingowa.
Podobnie jak przy kredycie i leasingu finansowym przedsiębiorca zalicza finansowany przedmiot do środków trwałych i go amortyzuje. Ma także możliwość odliczenia VAT oraz zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu części odsetkowej raty.

Popularność pożyczki szybko rośnie

Jak pokazują statystyki ZPL znaczenie i udział pożyczki w całości finansowania udzielanego przez branżę leasingową rośnie z roku na rok.

W 2012 roku sfinansowano w ten sposób aktywa o wartości 4,3 mld złotych, co stanowiło już 13,9 proc. produkcji firm leasingowych. Rok wcześniej było to 11 proc., a w 2010 r. 8,4 proc.

W pierwszym kwartale 2013 pożyczką sfinansowano aktywa o wartości 925 mln złotych, co jest wzrostem o 23,6 proc. w odniesieniu do tego samego okresu w roku 2012.

Kto korzysta z pożyczki?

Z pożyczki korzystają przede wszystki ci przedsiębiorcy, którzy odnoszą największe korzyści z uwagi na jej specyfikę. Są to przede wszystkim branże, w których silnie obecne są dotacje unijne, ale nie tylko.

I tak, w 2012 roku największy udział pożyczki w produkcji firm leasingowych miał miejsce w finansowaniu maszyn rolniczych - wyniósł on aż 61 proc. Dalej był sprzęt medyczny (12 proc.) i budowlany (9 proc.), urządzenia do produkcji tworzyw sztucznych i obróbki metali (6 proc.), maszyny poligraficzne (5 proc.), maszyny i urządzenia określane w statystykach jako inne (5 proc.), wreszcie maszyny dla przemysłu spożywczego (2 proc.).

Pożyczka na samochody

Kilka firm leasingowych wprowadziło także ofertę pożyczki dla chcących sfinansować nabycie samochodów.
Do tego, jeszcze nielicznego, grona dołączył właśnie Europejski Fundusz Leasingowy. Autopożyczka, bo tak nazywa się nowy produkt obejmuje finansowanie nowych i używanych pojazdów osobowych i dostawczych.

Warunki Autopożyczki w EFL

Pożyczka dostępna jest w procedurze uproszczonej, jeżeli przedsiębiorca prowadzi działalność co najmniej od 12 miesięcy. Jeżeli działa krócej, ale nie mniej niż 6 miesięcy, to będzie musiał wykazać się dodatkowo zdolnością kredytową, badaną w procedurze standardowej.

Maksymalny okres finansowania może wynieść 60 miesięcy w przypadku samochodów nowych oraz 48 w przypadku używanych, jednak przy zachowaniu zasady, że wiek pojazdu i okres finansowania nie może przekroczyć 8 lat.
Dostępne są rarty równe, degresywne i sezonowe oraz możliwość zawarcia umowy na zmiennej bądź stałej stopie finansowania.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl