Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Przedsiębiorca planujący rozpoczęcie współpracy z firmą leasingową powinien przede wszystkim jasno określić swoje potrzeby i oczekiwania. Precyzyjne określenie przedmiotu leasingu i rodzaju finansowania pozwala firmie leasingowej na przygotowanie dla klienta oferty „szytej na miarę”. Z otrzymaną ofertą należy się dokładnie zapoznać.

Standardowo powinna ona zawierać nazwę przedmiotu leasingu i jego wartość netto, typ leasingu (leasing operacyjny lub finansowy), wysokość i rozkład rat leasingowych oraz wysokość udziału własnego. Porównując oferty, należy zwrócić uwagę na to, czy wszystkie zawierają te same warunki brzegowe oraz czy całkowity koszt leasingu zawiera sumę tych samych płatności. Co ważne, na całkowity koszt leasingu ma wpływ nie tylko wysokość udziału własnego, wartość końcowa i ilość rat, ale także rodzaj spłat, tj. czy są to raty annuitetowe, sezonowe czy degresywne.

Równie ważne jak oferta finansowa są jakość obsługi klienta i elastyczność firmy leasingowej, pozwalające na dobranie właściwej oferty w krótkim czasie i bez zbędnych formalności. Przedsiębiorcy powinni zwrócić uwagę na dostępność doradców firmy i liczbę placówek, w których mogą podpisać umowę leasingu. Istotny jest także czas oczekiwania na decyzję leasingową. W ING Lease staramy się ograniczać te procedury do niezbędnego minimum, aby decyzja mogła zapaść jak najszybciej, nawet w ciągu 24 godzin. Ofertę każdorazowo dostosowujemy do specyfiki działalności klienta, biorąc pod uwagę – na przykład – jej sezonowość. Raty leasingu mogą być wtedy wyższe w okresie wzmożonej działalności biznesowej, a niższe, gdy korzystający jest mniej aktywny. Należy też podkreślić, że spłatę rat leasingowych klient rozpoczyna dopiero w momencie, gdy przedmiot leasingu otrzyma do użytkowania.

Przedsiębiorcy, chcąc wybrać firmę leasingową, najczęściej koncentrują się na porównywaniu ofert leasingowych pod kątem finansowym, czyli analizując wyłącznie całkowity koszt leasingu. Pod uwagę należy jednak wziąć również inne aspekty oferty. Podpisując umowę leasingu wiążemy się z firmą leasingową na kilka lat. Istotna jest w takim przypadku nie tylko wysokość raty leasingowej, ale również to, kim jest finansujący, kiedy i jak mogą być zmienione opłaty, jak rozliczana jest szkoda całkowita przedmiotu leasingu, kiedy może być wypowiedziana umowa leasingu itd.

Należy pamiętać, że pewne ramy postępowania określa kodeks cywilny, ale szczegółowe zasady współpracy zawarte są w ogólnych warunkach leasingu, stanowiących integralną część każdej umowy leasingu. W związku z tym tak ważne jest zapoznanie się z tym dokumentem.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl