Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Samochód firmowy

Niedawno informowaliśmy na leasing jakiego samochodu można sobie pozwolić płacąc ratę w wysokości 10 tysięcy złotych miesięcznie. Przy takiej racie sfinansowanie samochodu wartego nawet ponad pół miliona złotych nie stanowi najmniejszego problemu. Można zatem „wozić się” w iście prezesowskim stylu. Czyżby?

Tymczasem LeasePlan ujawnił na jakie modele aut decydują się prezesi firm korzystających z usług flotowych tej firmy. Przypomnijmy, że LeasePlan jest firmą Car Fleet Management, zatem jego klienci jeżdżą samochodami, których nie wykupują. Pozwala to na uzyskanie niższej raty przy tej samej wartości samochodu niż w przypadku zwykłego leasingu.

Przejdźmy do rzeczy. Zdziwi się ktoś, kto spodziewa się, że prezesi dużych firm (bo najczęściej średnie i duże firmy korzystają z usług firm CFM) jeżdżą jakimiś wyjątkowo wyszukanymi modelami samochodów. Jak się dowiadujemy, aż 12% prezesów firm współpracujących z LeasePlan (jest ich w sumie około 1000) wybrało Skodę Octavię i Superb. Są to auta solidne, które zapracowały już na swoją renomę, ale nadal ciężko wymienić je w gronie prestiżowych marek. Do takich należą marki typu Audi, BMW, czy Volvo. I owszem, znajdujemy je w zestawieniu LeasePlanu, ale myliłby się ten, kto sądzi, że będą to topowe modele tych marek. W przypadku BMW prezesi wybierają Serię 3 i 5 (11% wszystkich prezesów), w przypadku Audi jest to A4 i A6 (12%), a w przypadku Volvo - XC60 i XC70 (13%). A jaki model jest najczęściej wybieranym autem przez prezesa? Jest to… Volkswagen Passat (15%). Jak widać, w przypadku najczęściej wybieranego modelu, motoryzacyjne sympatie prezesów nie różnią się od upodobań większości Polaków. No może z tą różnicą, że tutaj nie mówimy o pojazdach używanych, tylko nowych modelach z salonu, wymienianych co 2, 3 lub 4 lata z pełną obsługą Full Service Leasing.

Jak to się przekłada na pieniądze? Średnia miesięczna rata prezesa-klienta LeasePlan za samochód wynosi 2800 złotych, a przeciętna cena jego zakupu wynosi 125 tysięcy zł. Nie ma tu zatem mowy o rozrzutności.


Jesteś zainteresowany ofertą wynajmu długoterminowego LeasePlan? Sprawdź i porównaj z innymi
Poszukujesz pojazdów pokontraktowych? Samochody poflotowe LeasePlan


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl