Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Na rozpatrzenie skargi kasacyjnej do kontrowersyjnego wyroku WSA w Krakowie, w sprawie odliczeń VAT od wszystkich samochodów osobowych używanych w działalności gospodarczej, będziemy czekać 18 miesięcy!

W konsekwencji wyroku ETS w sprawie Magoora, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wydał, uważany za kontrowersyjny, wyrok o sygn. I SA/Kr 147/09. Zdaniem krakowskiego sądu prawo do odliczania pełnego VAT od paliw i zakupu (także leasingu) powinno przysługiwać od wszystkich samochodów osobowych używanych w działalności gospodarczej.
Jest to jedyny wyrok o takiej treści, odmienny od wszystkich pozostałych wyroków w tej sprawie, które zapadły w innych WSA. Zdaniem pozostałych sądów pełne prawo do odliczeń przysługuje tylko w przypadku samochodów z kratką.
Krakowski wyrok jest bardzo niekorzystny dla Ministerstwa Finansów i mógłby stanowić przyczynek nie tylko do możliwości pełnych odliczeń VAT od wszystkich samochodów osobowych używanych w firmach, ale dawałby dodatkowo możliwość ubiegania się przez podatników o zwrot nadpłaconego VAT, poczynając od roku 2004.
Z tego powodu Naczelnik Izby Skarbowej w Krakowie wniósł do Naczelnego Sądu Administracyjnego skargę kasacyjną.
Jak udało nam się ustalić, sprawa została zarejestrowana w NSA pod sygn. akt I FSK 1099/09. Czas oczekiwania w na wyznaczenie rozprawy w Izbie Finansowej wynosi ok. 18 miesięcy od wpływu sprawy do Sądu.
Tym samym, dzięki niewydolności polskiego wymiaru sprawiedliwości, w jednej z kluczowych spraw dla podatników, przyjdzie czekać co najmniej do końca 2010 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl