Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Pod koniec października poznaliśmy osiągniętą przez branżę leasingową wartość sprzedaży w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku. Dodajemy do nich komentarze poszczególnych leasingodawców.

Millennium Leasing: „Mamy dwucyfrowe wzrosty”

Millennium Leasing w okresie od stycznia do końca września 2016 sfinansowało aktywa o wartości 2,35 mld złotych, czyli o 18,2% więcej niż w tym samym okresie 2015 roku. Jednocześnie aż o 28% wzrosła ilość zawartych umów, do czego – zdaniem Marcina Balickiego, prezesa spółki – przyczynił się m.in. „zautomatyzowany proces sprzedażowy z decyzją gotową w kilka sekund”.

Millennium Leasing urosło w finansowaniu pojazdów o prawie 30% do kwoty 1,46 mld złotych, a maszyn i urządzeń o 25% do 780 mln złotych. Spółka zanotowała rekordową dynamikę w segmentach finansowania sprzętu budowlanego (142%), samochodów osobowych i lekkich ciężarowych (63%), a o ponad 40% wzrosła także wartość oddanych w leasing maszyn rolniczych i ciężkiego transportu.

BZ WBK Leasing: Gdyby nie rolnictwo…

BZ WBK Leasing jest firmą, dla której rolnictwo miało do tej pory kluczowe znaczenie. W ubiegłym roku finansowanie sprzętu rolniczego miało ponad 20-procentowy udział w całym portfelu spółki. Natomiast w pierwszych trzech kwartałach 2016 finansowanie go skurczyło się w BZ WBK Leasing aż o 40% r/r. Co jest zgodne z tegoroczną specyfiką dla całej branży, która notuje duże spadki w finansowaniu rolnictwa. Dlatego całościowe wyniki sprzedaży spółki nie wyglądają może szczególnie imponująco, jednak na rynkach pozarolniczych BZ WBK Leasing radzi sobie naprawdę świetnie.

Finansowanie pojazdów wzrosło aż o 40% do kwoty ponad 1,5 mld złotych. W tym leasing samochodów osobowych urósł o 38% do 760 mln zł, a ciężki transport o prawie 50%.

Ogólnie rzecz biorąc, nie uwzględniając rynków rolniczych, okaże się BZ WBK Leasing zanotował wzrost wartości finansowania w okresie od stycznia do września 2016 o ponad 25% rok do roku.


Jesteś zainteresowany ofertą leasingu? Sprawdź i porównaj wiele firm leasingowych bez pośredników
Poszukujesz sprzętu poleasingowego? Urządzenia i samochody poleasingowe i poflotowe


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl