Pod koniec października poznaliśmy osiągniętą przez branżę leasingową wartość sprzedaży w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku. Dodajemy do nich komentarze poszczególnych leasingodawców.

Millennium Leasing: „Mamy dwucyfrowe wzrosty”

Millennium Leasing w okresie od stycznia do końca września 2016 sfinansowało aktywa o wartości 2,35 mld złotych, czyli o 18,2% więcej niż w tym samym okresie 2015 roku. Jednocześnie aż o 28% wzrosła ilość zawartych umów, do czego – zdaniem Marcina Balickiego, prezesa spółki – przyczynił się m.in. „zautomatyzowany proces sprzedażowy z decyzją gotową w kilka sekund”.

Millennium Leasing urosło w finansowaniu pojazdów o prawie 30% do kwoty 1,46 mld złotych, a maszyn i urządzeń o 25% do 780 mln złotych. Spółka zanotowała rekordową dynamikę w segmentach finansowania sprzętu budowlanego (142%), samochodów osobowych i lekkich ciężarowych (63%), a o ponad 40% wzrosła także wartość oddanych w leasing maszyn rolniczych i ciężkiego transportu.

BZ WBK Leasing: Gdyby nie rolnictwo…

BZ WBK Leasing jest firmą, dla której rolnictwo miało do tej pory kluczowe znaczenie. W ubiegłym roku finansowanie sprzętu rolniczego miało ponad 20-procentowy udział w całym portfelu spółki. Natomiast w pierwszych trzech kwartałach 2016 finansowanie go skurczyło się w BZ WBK Leasing aż o 40% r/r. Co jest zgodne z tegoroczną specyfiką dla całej branży, która notuje duże spadki w finansowaniu rolnictwa. Dlatego całościowe wyniki sprzedaży spółki nie wyglądają może szczególnie imponująco, jednak na rynkach pozarolniczych BZ WBK Leasing radzi sobie naprawdę świetnie.

Finansowanie pojazdów wzrosło aż o 40% do kwoty ponad 1,5 mld złotych. W tym leasing samochodów osobowych urósł o 38% do 760 mln zł, a ciężki transport o prawie 50%.

Ogólnie rzecz biorąc, nie uwzględniając rynków rolniczych, okaże się BZ WBK Leasing zanotował wzrost wartości finansowania w okresie od stycznia do września 2016 o ponad 25% rok do roku.


Jesteś zainteresowany ofertą leasingu? Sprawdź i porównaj wiele firm leasingowych bez pośredników
Poszukujesz sprzętu poleasingowego? Urządzenia i samochody poleasingowe i poflotowe


 

Foto: freedigitalphotos.net

Joomla SEF URLs by Artio

Wiadomości na żywo

20 paź
Tych reklam nie zobaczysz w polskiej TV. Samochód stanie się usługą
19 paź
Już dwie Tesle na polskich drogach są „od nas”
18 paź
Audi dla biznesu na FmLeasing.pl
18 paź
Najnowsze wydanie zestawienia ofert Auto-Abonamentowych
13 paź
Po co wymyślono auta w abonamencie?
To i więcej na żywo na
FmLeasing.pl/LIVE

Portal FmLeasing.pl