Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Pod koniec stycznia 2017 poznaliśmy osiągniętą przez branżę leasingową wartość sprzedaży całym 2016 roku. Dodajemy do nich komentarze poszczególnych leasingodawców.

Raiffeisen Leasing przewiduje przyszłość branży CFM

Komentarz Szymona Raczkowskiego, regionalnego dyrektora sprzedaży CFM w Raiffeisen Leasing otrzymaliśmy jeszcze przed oficjalnym podsumowaniem wyników branży leasingowej i flotowej, ale już wtedy było wiadomo, że będą one bardzo dobre. Szymon Raczkowski przewiduje, że rok 2017 będzie równie udany dla branży wynajmu długoterminowego, jak był ubiegły. Przewiduje także dalszą ewolucję oferty CFM w kierunku małych i średnich firm oraz klientów indywidulanych i jest zdania, że wynajem długoterminowy zacznie powoli wypierać tradycyjne formy finansowania, do jakich należy kredyt, czy klasyczny leasing z wykupem. Niemniej będzie to proces rozłożony na lata.

Musimy dodać, że w pełni podzielamy uwagi, obserwacje i przewidywania pana Raczkowskiego. Sądzimy nawet, że proces wypierania leasingu i kredytu, wynajmem (abonamentem) może być nawet bardziej dynamiczny i gwałtowny i już w perspektywie nawet 2-3 lat rynek finansowania samochodów może wyglądać zupełnie inaczej, niż obecnie. Tutaj jednak wiele zależy od nastrojów i sytuacji w gospodarce.

Millennium Leasing zadowolone ze swojej sprzedaży w 2016

Millennium Leasing sfinansowało w 2016 roku aktywa o wartości 3,06 mld złotych, co oznacza wzrost o 11,3% r/r, a biorąc pod uwagę same ruchomości nawet o 15,2% r/r. Wartość zaangażowanego kapitału spółki w czynne umowy leasingowe wynosiła na koniec 2016 roku 5,16 mld zł.

Duże wzrosty spółka zanotowała w szczególności w kategorii finansowania samochodów osobowych (+32,2%), dostawczych (+59,9%), pojazdów ciężarowych o DMC pow. 3,5T (+40,4%). Ponadto Millennium Leasing wyróżnia się pozytywnie na tle branży w sektorze finansowania maszyn i urządzeń, notując wzrost aż o 21,3%, podczas gdy większość konkurencji zanotowała tutaj spadki, przeciętnie o 3,55% rok do roku.

Rekordowy rok BZ WBK Leasing

BZ WBK Leasing może pochwalić się rekordową w swojej historii aktywnością sprzedażową, która pozwoliła spółce przekroczyć magiczną liczbę 4 mld zł sfinansowanych aktywów w 2016 roku i to wszystko w roku, który nie był udany dla rolnictwa, czyli w kategorii, w której m.in. specjalizuje się ten leasingodawca.

BZ WBK Leasing obroniło w 2016 roku miano lidera w kategorii finansowania maszyn i urządzeń, pomimo spadku wartości sfinansowanych urządzeń w stosunku do 2015 roku o 10,77%.

Tym, co zapewniło spółce dodatnią dynamikę były pojazdy. Największe wzrosty BZ WBK Leasing zanotował w kategorii samochodów osobowych (+30%), ciągników siodłowych (+45%), naczep i przyczep (+33%) oraz aut ciężarowych o DMC pow. 3,5T (+38%).

Europejski Fundusz Leasingowy sfinansował ponad 5 miliardów złotych

Rekordowy 2016 rok dla branży jest jednocześnie rekordowym pod względem wartości osiągniętej sprzedaży dla wielu firm leasingowych. Jednak o naprawdę imponującym wyniku może mówić EFL, który w minionym roku sfinansował aktywa o wartości aż 5,13 mld złotych. Jest to wartość wyższa o 17,35% w stosunku do 2015 roku. EFL rósł praktycznie w każdym sektorze, nawet w finansowaniu maszyn i urządzeń (+14,85%), gdzie cała branża znalazła się pod kreską. Spółka na koniec 2016 roku miało ma 8,8-procentowy udział w polskim rynku leasingu.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl