Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Kilka dni temu poznaliśmy półroczne wyniki branży leasingowej oraz flotowej - obie notują duże wzrosty. Czas przedstawić komentarze poszczególnych firm do uzyskanych przez nie wyników.

Millennium Leasing wzrost o 13,35%

W pierwszym półroczu 2016 roku Millennium Leasing sfinansowało aktywa o wartości 1,54 mld zł, co oznacza wzrost o 13,35% r/r. Firm obsługuje ponad 15 tysięcy klientów, mając w portfelu ponad 44 tysiące aktywnych umów. Tradycyjnie już spółka świetnie sobie radzi w segmencie ciężkiego transportu, w którym sfinansowała przedmioty o wartości 690 mln złotych, czyli o prawie 38% więcej niż przed rokiem.

EFL nadal liderem z dużym wzrostem sprzedaży

Europejski Fundusz Leasingowych pozostaje liderem branży leasingowej, finansując w pierwszej połowie 201 roku środki trwałe o wartości 2,47 mld złotych. Jest to więcej o blisko 25,5% niż przed rokiem i oznacza jednocześnie, że firma rośnie szybciej niż branża (wzrost branży leasingowej w I połowie 2016 roku wyniósł 17,7%).

EFL jest jedną z nielicznych firm, która zanotowała wzrost sprzedaży zarówno w kategorii pojazdów, jak i maszyn i urządzeń - odpowiednio +28,9% i 15% r/r.

BZ WBK Leasing sfinansowało blisko 2 mld złotych

BZ WBK Leasing ma za sobą kolejne dobre półrocze. Spółka sfinansowała przedmioty o wartości 1,99 mld złotych, wzrost o prawie 4%. Wzrost byłby zapewne dużo większy, gdyby nie fakt, że BZ WBK Leasing jest jednym z głównych finansujących sektor rolniczy. Tymczasem inwestycje w rolnictwie obecnie są niemal zamrożone, w oczekiwaniu na nową perspektywę budżetową UE. Dlatego po „wyjęciu” segmentu maszyn rolniczych ze statystyk, okaże się, że spółka zanotowała wzrost o 31% r/r

ALD Automotive ma flotę liczącą ponad 11 tysięcy samochodów

Na koniec czerwca 2016 roku ALD Automotive dysponowało flotą 11 179 pojazdów oddanych klientom w usłudze wynajmu długoterminowego. Oznacza to wzrost o 880 sztuk rok do roku, czyli drugi najwyższy spośród firm CFM zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów.


Jesteś zainteresowany ofertą leasingu? Sprawdź i porównaj wiele firm leasingowych bez pośredników
Poszukujesz sprzętu poleasingowego? Urządzenia i samochody poleasingowe i poflotowe


Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl