Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Rok temu o tej porze, podpisując umowę leasingu na 5 lat było się skazanym na koszt całkowity w okolicach 120%. Dziś jest to już niewiele ponad 110%.

Nowsze

Przeczytaj o sytuacji w 2022 r.: O ile wzrośnie rata leasingu po podwyżkach stóp?

Obniżki stóp procentowych

W czerwcu Rada Polityki Pieniężnej obniżyła ponownie stopy procentowe o 0,25 pkt. proc. Oznacza to, że główna stopa wynosi obecnie zaledwie 2,75 proc. i jest najniższa w historii.

W ślad za obniżką stóp spadają również Wibory 1M i 3M, czyli wskaźniki według których większość firm leasingowych ustala koszt finansowania. Obecnie są one na poziomie grubo poniżej 3 proc., czyli o ponad 2 pkt. proc. niżej niż rok temu o tej porze.

Tak tanie jest finansowanie leasingiem

Dzięki niższym Wiborom, a także trochę niższym marżom, znacznie obniżył się koszt finansowania leasingiem. Dla lepszego zobrazowania jak duża jest to różnica, przedstawiamy porównanie przeciętnych ofert prezentowanych klientom przez firmy leasingowe rok temu i obecnie.

W poniższm przykładzie, finansowanym przedmiotem jest nowy samochód osobowy o wartości 75 tysięcy złotych netto, wpłata własna jest na poziomie 20%, a okres finansowania wynosi 24 i 60 miesięcy.

Lipiec 2012 Czerwiec 2013
Przykład ofert z lipca 2012 (24 miesiące) Przykład ofert z czerwca 2013 (24 miesiące)
Lipiec 2012 Czerwiec 2013
Przykład ofert lipiec 2012 (60 miesięcy) Przykład ofert czerwiec 2013 (60 miesięcy)

Walcz o obniżkę raty

Niższe Wibory, to dobra wiadomość nie tylko dla nowych klientów firm leasingowych, którzy zamierzają skorzystać z leasingu, ale także dla dotychczasowych leasingobiorców.

Jeżeli Twój leasingodawca nie obniżył Ci jeszcze raty leasingu, to musisz się o to upomnieć. Dobre firmy dokonują obniżek „z automatu”. Niestety część leasingodawców zostawia sobie w tej kwestii dowolność i nie ma co ukrywać, że większość z nich nie kwapi się do obniżek lub maksymalnie je opóźnia.

Dlatego zachęcamy do samodzielnego upomnienia się o przeszacowanie raty do obecnego poziomu Wibor – to często pomaga.

Zmniejszenie raty po spadku Wibor

W powyższej tabelce zaprezentowaliśmy o ile, w przybliżeniu, powinna zmniejszyć się rata leasingu od lipca 2012 roku kiedy obydwa Wibory oscylowały w okolicach 5 proc. Podajemy zakres „od - do" ponieważ wartość zmiany raty, zależy także (poza ceną przedmiotu) od wysokości czynszu inicjalnego, który był uiszczony przy zawarciu umowy. Im pierwsza wpłata była wyższa tym obniżka raty będzie kwotowo mniejsza.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl