Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Okazuje się, że można skutecznie i bezpiecznie realizować przysługujące firmie odliczenie 100% VAT przy użytkowaniu firmowej floty samochodowej.

Jaka jest praktyka stosowania nowych, obowiązujących od kwietnia 2014 r. przepisów, można będzie dowiedzieć się już w czerwcu w trakcie zorganizowanych przez branżowy magazyn EuroFlota i firmę szkoleniową Eurocon, warsztatów szkoleniowych w ramach kolejnej edycji Fleet Management FORUM.

Zapraszamy na nie w dniu 26 czerwca br. Spotkanie odbędzie się w Warszawie (Golden Floor Plaza, budynek Millenium Plaza, Al. Jerozolimskie 123 A). Na szkoleniu omówimy tematy dotyczące typowych i nietypowych możliwości skutecznego i zgodnego z literą prawa odliczenia 100% VAT. Zaproszeni eksperci wyjaśnią praktyczne aspekty stosowania nowych przepisów podatkowych obowiązujących od kwietnia 2014 r., które określają zasady rozliczania samochodów firmowych.

Wystarczy połączyć wiedzę praktyczną i możliwości, jakie dają różne rozwiązania prawne, by spokojnie spać nawet wtedy, gdy urząd będzie wykorzystywał matematykę, logikę i metody detektywistyczne, by sprawdzić, czy faktycznie wykorzystujemy firmowe samochody wyłącznie do działalności gospodarczej o przekonuje Paweł Baran, redaktor naczelny magazynu „EuroFlota”.

W trakcie Forum nasi eksperci: Maciej Kryda, menedżer Działu Administracji w grupie Sanofi, oraz Mariusz Nowak, doradca podatkowy i prezes zarządu w międzynarodowej spółce doradztwa podatkowego Goldenstein - wybitni w swoich dziedzinach praktycy - podzielą się z uczestnikami spotkania swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem w zakresie możliwości dokonywania odliczeń podatku VAT od samochodów firmowych (kiedy 100%, a kiedy 50% VAT) oraz istniejących możliwości w zakresie optymalizacji odliczeń tego podatku.

Zapoznają Państwa z możliwościami, rozwiązaniami, ale i zagrożeniami, jakie występują w związku z brakiem utrwalonej wykładni nowych przepisów - jednocześnie opowiemy o ugruntowującej się praktyce stosowania, obowiązujących od kwietnia 2014 r., zasad.

Wyjaśnimy również, jak rozliczać wynajem samochodów pracownikom oraz czy pracownik może odpowiadać za karę finansową nałożoną na przedsiębiorstwo z powodu udowodnienia nienależnego odliczenia VAT od firmowego auta.

Tegoroczna, czerwcowa edycja FORUM to również miejsce dyskusji i wymiany doświadczeń między uczestnikami oraz doskonała możliwość uzyskania odpowiedzi na ważne flotowe pytania, tak w trakcie poszczególnych wykładów, jak i specjalnego panelu dyskusyjno-problemowego. FORUM to po prostu spotkanie, na którym nie powinno zabraknąć wszystkich zainteresowanych efektywnym zarządzaniem obszarem podatkowym, powiązanym z posiadaniem i użytkowaniem firmowego parku samochodowego.

Partnerem głównym FORUM jest firma T-matic Systems S.A., wiodący na polskim rynku integratorem systemów Smart Grid i operator telematyczny, zaś partnerami branżowymi są: Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych,  Związek Polskiego Leasingu, Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR.

Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia (szczegółowy program i ceny) >

Portal FmLeasing.pl jest jednym z partnerów medialnych tego wydarzenia, dzięki czemu mamy możliwość rozdysponowania wśród naszych czytelników darmowej wejściówki oraz kilku kolejnych z rabatem. Przypadną one zwycięzcom konkursu, którego szczegóły poznasz tu.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl