Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

Rolnictwo jest jedną z branż, do której firmy leasingowe kierują dedykowane usługi. Jeszcze do 2005 roku leasing sprzętu rolniczego był marginalny, a globalna wartość w tym sektorze stanowiła jedynie ułamek portfela firm leasingowych.

Jednak w konsekwencji wejścia Polski do Unii Europejskiej, napływających funduszy strukturalnych i poprawiającej się sytuacji ekonomicznej rolnictwa wartość transakcji leasingowych w tym sektorze zaczęła rosnąć lawinowo.
Prawdziwy boom nastąpił w roku 2006, kiedy to ogólna wartość zawartych umów leasingu maszyn i urządzeń rolniczych zamknęła się już kwotą ponad 200 mln złotych. Z każdym kolejnym rokiem następował dwukrotny przyrost wartość transakcji leasingu maszyn rolniczych. W rekordowym dla branży leasingowej roku 2008 zawarto ponad 1 miliard złotych umów!
Jednak to nie koniec wzrostu. W 2009 roku branża leasingowa bardzo dotkliwie odczuwa skutki spowolnienia gospodarczego. Jej wyniki sprzedaży skurczyły się o ponad 30% w stosunku do ubiegłego roku. Nie dotyczy to jednak rolnictwa. Tutaj nadal następuje, co prawda niewielki, bo jedynie około 5%, ale jednak wzrost!

Jak wspomnieliśmy wcześniej, główną przyczyną tak dobrych wyników jest poprawiająca się sytuacja w rolnictwie. Poza napływającymi środkami unijnymi wskazać można też profesjonalizację gospodarstw rolniczych, które stają się coraz lepiej zarządzanymi przedsiębiorstwami. To one, by móc się dalej rozwijać, potrzebują finansowania i dlatego coraz częściej sięgają po leasing. Naprzeciw tym potrzebom wyszły same firmy leasingowe. W tej chwili już 15 firm leasingowych ma ofertę przygotowaną dla rolników. Większość z nich traktuje zresztą branżę rolniczą jako preferowaną posiadając w swojej ofercie produkty leasingowe przygotowane specjalnie dla przedsiębiorstw rolniczych.

Rolnicy z preferencjami
Firmy leasingowe oferują leasing maszyn i urządzeń rolniczych na preferencyjnych warunkach. Są to procedury uproszczone lub ograniczone do minimum wymagania dotyczące sytuacji finansowej gospodarstwa rolnego. Transakcje mogą być zawierane nawet przy udziale własnym nieprzekraczającym 5%. Sfinansować można w zasadzie dowolny środek trwały. Preferowane jednak będą maszyny i urządzenia rolnicze renomowanych producentów, posiadających odpowiedni serwis na terenie kraju.
Finansowany przy udziale firmy leasingowej może być również zakup sprzętu rolniczego od dostawców z zagranicy (głównie z Unii Europejskiej).

Udział maszyn i urządzeń rolniczych w portfelu firm leasingowych będzie nadal rósł. Dla firm leasingowych rolnicy, dysponujący własną ziemią stanowią bezpieczny typ klienta. Samo rolnictwo będzie nadal dynamicznie się restrukturyzować i profesjonalizować, a to wymaga dużych nakładów inwestycyjnych. Wiele będzie zależeć też od zmniejszania barier administracyjno-biurokratycznych, choćby tych związanych z wykorzystaniem leasingu w parze z dotacjami UE.


Sprawdź warunki leasingu maszyn i urządzeń rolniczych >>

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl