Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Pieczątka z napisaem "leasing"

Mark Twain gorzko, ale niestety dość celnie skwitował kiedyś, że banki dają parasol, gdy świeci słońce, a zabierają, gdy pada deszcz. W okresie pandemii odczuwają to przedsiębiorcy, którym trudniej jest obecnie otrzymać zewnętrzne finansowanie. Jak skłonić firmy leasingowe, żeby chętniej udzielały leasingu, gdy „pada deszcz”? Trzeba dać im gwarancję, że otrzymają zwrot wyłożonego kapitału…

KRÓTKO: Czego dowiesz się z tego artykułu?

BGK uruchomił gwarancje dla branży leasingowej, które ułatwią przedsiębiorcom dostęp do leasingu. Oferta będzie dostępna u wybranych leasingodawców od czerwca 2021 roku.

Spis treści

  1. Dlaczego gwarancja ułatwia dostęp do finansowania?
  2. BGK wdraża gwarancję dla leasingu
  3. Jak działa gwarancja BGK w przypadku leasingu?
  4. Jak można skorzystać z leasingu z gwarancją?

Dlaczego gwarancja ułatwia dostęp do finansowania?

Jeżeli spółka leasingowa będzie miała pewność, że spłacisz środki, które od niej pożyczyłeś, to będzie ona zdecydowanie bardziej skłonna udzielić ci finansowania. Nawet jeśli działasz w branży bezpośrednio zagrożonej skutkami covid-19. Tę pewność może dać gwarancja innej instytucji, która spowoduje znaczące obniżenie ryzyka dla leasingodawcy.

Niższe ryzyko leasingodawcy oznacza, że dla ciebie leasing będzie:

  • łatwiej dostępny (mniejsze wymagania dotyczące zabezpieczeń i udziału własnego)
  • tańszy (marża leasingodawcy może być pomniejszona o wycenę ryzyka)
  • bardziej elastyczny (dłuższe okresy finansowania, większe kwoty zaangażowania)

BGK wdraża gwarancję dla leasingu

Najbardziej wiarygodnym gwarantem jest… państwo – a konkretniej powołane przez nie instytucje. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) jest taką właśnie instytucją, której zadaniem jest wspieranie rządowych programów społeczno-gospodarczych. To właśnie BGK skorzystało z regwarancji EFI i środków Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego (EFG), aby móc dawać gwarancje dla leasingu.

Beata Daszyńska-Muzyczka „Wspólnie z naszymi partnerami – Ministerstwem Finansów, Związkiem Polskiego Leasingu i Europejskim Funduszem Inwestycyjnym – pomagamy tym firmom, które korzystają z leasingu lub pożyczki leasingowej jako alternatywy dla kredytu bankowego.” – Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu BGK

Jak działa gwarancja BGK w przypadku leasingu?

Gwarancja BGK przeznaczona jest dla mikro, małych i średnich firm. Zabezpiecza do 80 proc. kwoty leasingu lub pożyczki leasingowej bez odsetek oraz kosztów związanych z ich udzieleniem. Kluczowe parametry dobrze obrazuje poniższa grafika udostępniona przez BGK i Związek Polskiego Leasingu (ZPL)

Parametry gwarancji dla leasingu BGK

Parametry gwarancji dla leasingu BGK. Źródło: BGK/ZPL

Paweł Pach „Parametrem, który najbardziej optymistycznie nas dziś nastraja, jest fakt gwarantowania przez BGK, aż do 80 proc. wartości umowy. Należy podkreślić, że sam program jest bardzo istotnie wyposażony w kapitał, który pozwoli wykreować transakcje leasingowe o wartości ponad 5 mld zł (5,6 mld zł).” – Paweł Pach, Przewodniczący KW Związku Polskiego Leasingu

Jak można skorzystać z leasingu z gwarancją?

Na szczegóły musimy chwilę poczekać, gdyż program ruszył w maju 2021 r. i obecnie BGK zawiera umowy współpracy z poszczególnymi firmami leasingowymi. Ostatecznie to one zdecydują, jak w szczegółach będzie wyglądała ich oferta leasingu i pożyczki leasingowej z uwzględnieniem gwarancji. ZPL, który zrzesza fundusze leasingowe, spodziewa się dużego zainteresowania programem wśród swoich członków. Pierwsi leasingodawcy zapowiadają, że leasing z gwarancją pojawi się w ich ofercie już w czerwcu 2021 r.

Będziemy aktualizować niniejszy artykuł, aby informować o szczegółach, więc zaglądaj tu co jakiś czas. Również nasza Wyszukiwarka da ci dostęp do leasingodawców oferujących leasing z gwarancją.

5 1 1 1 1 1 5.00 (3)
Samochód osobowy

Wyszukiwarka ofert leasingowych

Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie

Chcesz dowiedzieć się więcej?


Nowy samochód osobowy w fabryceAuto Leasing

Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.


ZegarIle trwa i jak wygląda procedura zawarcia umowy leasingu?

Podajemy przybliżony czas trwania wszystkich formalności (od złożenia wniosku do wydania przedmiotu) oraz jak one wyglądają w praktyce u większości polskich leasingodawców.


Tablica z napisem ABC i książkiPierwszy leasing - poradnik dla początkujących

Po raz pierwszy zainteresowałeś się leasingiem? Nie wiesz zbyt wiele na ten temat? Czy to dobre rozwiązanie, o co w nim chodzi, ile kosztuje, od czego zacząć itd.?


Kobieta rysująca biznes planLeasing dla nowych firm rozpoczynających działalność

Leasing dla nowych firm jest możliwy, jednak nie zawsze jest to proste. Firm, która dopiero rozpoczyna swoją działalność, może zawrzeć umowę, ale tylko wybranych środków trwałych, ewentualnie powinna przedstawić dodatkowe zabezpieczenie.


Dłonie mężczyzny ubranego w garnitur chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowyUbezpieczenie GAP w leasingu

Ile powinno kosztować ubezpieczenie GAP? Gdzie można je wykupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy i czy w ogóle warto ubezpieczać samochód?


Ikona komentarza na forumKomentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Ruszają gwarancje BGK dla chcących korzystać z leasingu >

Jarosław Król

Autor: Jarosław Król

Jestem autorem tego artykułu. Publikuję na FmLeasing.pl od stycznia 2010 roku oraz jestem odpowiedzialny za wprowadzanie rozwiązań ułatiwających naszym użytkownikom korzystanie z serwisu.

Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Jarosław Król

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl