Laptop używany do wyszukiwania

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące symbol samochodu osobowego

Ubezpieczenie GAP

Kup dobry i tańszy GAP fakturowy. U nas kupujesz ze zniżką – sprawdź cennik

Samochody w salonie

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

W każdą sobotę umieszczamy zestawienie aktualności, informacji i publikacji, które ukazały się przez ostatni tydzień w serwisie fmLeasing.pl. Tym razem jest to przegląd tematów związanych z leasingiem i wynajmem długoterminowym (cfm) z 16 tygodnia 2010 roku.

"Kratki" raczej nie znikną szybko
Coraz więcej faktów potwierdza nasze wcześniejsze przypuszczenia, że „kratka” w samochodach umożliwiająca pełne odliczenie VAT od zakupu i leasingu tego typu pojazdów oraz zakupu paliwa do nich nie zniknie w połowie roku, jak informowało wcześniej Ministerstwo Finansów.
Wprowadzenie przepisów ograniczających możliwość pełnych odliczeń VAT, które umożliwił wyrok ETS, blokuje brak zgody Komisji Europejskiej.

Kontrowersyjne zapisy w umowie leasingu i OWUL
Treść umowy leasingu, a zwłaszcza Ogólnych Warunków Umowy Leasingu (OWUL) wprawia niektórych, przyszłych leasingobiorców w zdumienie. Część zapisów umownych wydaje się być wyjątkowo restrykcyjna, a wiele z nich - pozornie - wręcz niedorzeczna. U wielu przedsiębiorców po lekturze standardowej umowy leasingu powstaje wrażenie, że w nadmiernym stopniu uprzywilejowuje ona finansującego, a na barki korzystającego nakłada głównie obowiązki i ograniczenia.

Mazda 6 z kratką (homologacją ciężarową)
Mazda 6 z kratką. Mazda 6 otrzymała homologację ciężarową, uprawniającą do pełnych odliczeń VAT od ceny zakupu, rat leasingu oraz zawartego w cenie paliwa.
Homologacja 4-osobowa dostępna jest we wszystkich wersjach z silnikami z manualną skrzynią biegów - zarówno hatchback jak i kombi. Dopłata wynosi 2100 zł brutto.

Leasing w Europie w 2009: Największy spadek w historii
Leaseurope, europejska organizacja zrzeszająca narodowe związki leasingowe, w tym polski ZPL opublikowała szacunkowe dane rynkowe za 2009 rok. Wartość nowych zawartych umów leasingu zmniejszyła się o 28,4% w stosunku do roku 2008, co daje największe załamanie rynku od czasu kiedy Leaseurope zbiera dane, czyli od 1994 roku.

Pierwszy raz na FmLeasing.pl?
Sprawdź dlaczego jesteśmy wyjątkowi i w czym możemy Ci pomóc.
Dowiedz się więcej...

Portal FmLeasing.pl