Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

W każdą sobotę umieszczamy zestawienie aktualności, informacji i publikacji, które ukazały się przez ostatni tydzień w serwisie fmLeasing.pl. Tym razem jest to przegląd tematów związanych z leasingiem i wynajmem długoterminowym (cfm) z 16 tygodnia 2010 roku.

"Kratki" raczej nie znikną szybko
Coraz więcej faktów potwierdza nasze wcześniejsze przypuszczenia, że „kratka” w samochodach umożliwiająca pełne odliczenie VAT od zakupu i leasingu tego typu pojazdów oraz zakupu paliwa do nich nie zniknie w połowie roku, jak informowało wcześniej Ministerstwo Finansów.
Wprowadzenie przepisów ograniczających możliwość pełnych odliczeń VAT, które umożliwił wyrok ETS, blokuje brak zgody Komisji Europejskiej.

Kontrowersyjne zapisy w umowie leasingu i OWUL
Treść umowy leasingu, a zwłaszcza Ogólnych Warunków Umowy Leasingu (OWUL) wprawia niektórych, przyszłych leasingobiorców w zdumienie. Część zapisów umownych wydaje się być wyjątkowo restrykcyjna, a wiele z nich - pozornie - wręcz niedorzeczna. U wielu przedsiębiorców po lekturze standardowej umowy leasingu powstaje wrażenie, że w nadmiernym stopniu uprzywilejowuje ona finansującego, a na barki korzystającego nakłada głównie obowiązki i ograniczenia.

Mazda 6 z kratką (homologacją ciężarową)
Mazda 6 z kratką. Mazda 6 otrzymała homologację ciężarową, uprawniającą do pełnych odliczeń VAT od ceny zakupu, rat leasingu oraz zawartego w cenie paliwa.
Homologacja 4-osobowa dostępna jest we wszystkich wersjach z silnikami z manualną skrzynią biegów - zarówno hatchback jak i kombi. Dopłata wynosi 2100 zł brutto.

Leasing w Europie w 2009: Największy spadek w historii
Leaseurope, europejska organizacja zrzeszająca narodowe związki leasingowe, w tym polski ZPL opublikowała szacunkowe dane rynkowe za 2009 rok. Wartość nowych zawartych umów leasingu zmniejszyła się o 28,4% w stosunku do roku 2008, co daje największe załamanie rynku od czasu kiedy Leaseurope zbiera dane, czyli od 1994 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl