Otrzymaj oferty bezpośrednio od wielu firm leasingowych
Przód nowego samochodu osobowego stojącego w salonie samochodowym

Wyszukiwarka Leasingu

Otrzymaj tanie i dobre oferty leasingu bezpośrednio od najlepiej ocenianych leasingodawców

Dłonie chroniące zabawkowy fioletowy samochód osobowy

Kalkulator GAP

Lepsze i tańsze Ubezpieczenie GAP. U nas kupujesz GAP fakturowy ze zniżką – sprawdź cenę

Mężczyzna w latekswoych rękawiczkach opisujący stan techniczny używanego białego samochodu

Poleasingowe

Poleasingowe samochody i sprzęt. Aukcje i sprzedaż – wszystko w jednym miejscu

Publikacja dotycząca leasingu

W każdą sobotę umieszczamy zestawienie aktualności, informacji i publikacji, które ukazały się przez ostatni tydzień w serwisie fmLeasing.pl. Tym razem jest to przegląd tematów związanych z leasingiem i wynajmem długoterminowym (cfm) z 33 tygodnia 2010 roku.

Toyota Leasing idzie na noże…
Wracamy do tematu Toyota Leasing Polska vs. Stowarzyszenie Leasingobiorców Fair Business. Jak przypuszczaliśmy jest ona rozwojowa.
Przypomnijmy pokrótce – z relacji Stowarzyszenia wynika, że Toyota Leasing rozwiązała umowę leasingu z korzystającym i odebrała mu przedmiot – 17-miesięczną Toyotę Prius z przebiegiem 30.000. Następnie, zwindykowany samochód został sprzedany na rynku wtórnym przez leasingodawcę za zaniżoną – zdaniem Stowarzyszenia – cenę, w kwocie 35.800 złotych.

PZWLP: Rynek flotowy (CFM) rośnie po II kwartale 2010
Członkowie Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów podsumowali wyniki po dwóch kwartałach br. W stosunku do ubiegłego roku nastąpił przyrost ilości pojazdów o 7,72%, z czego najwięcej w sektorze full service leasing (FSL).

Mitsubishi ASX 4WD z kratką (homologacją ciężarową)
Mitsubishi ASX 4WD z kratką. Mitsubishi ASX 4WD otrzymał homologację ciężarową, uprawniającą do pełnych odliczeń VAT od ceny zakupu, rat leasingu oraz zawartego w cenie paliwa.
Mitsubishi ASX 4WD dostępne jest z 4-osobową homologacją ciężarową w wersjach:
- 1.8 DID 4WD (117 KM) - wszystkie wersje wyposażenia
- 1.8 DID 4WD (150 KM) - wszystkie wersje wyposażenia
Dopłata za homologację ciężarową wynosi 2 500 PLN brutto. Od września 2010 homologacja będzie pawdopodobnie rozszerzona również na modele benzynowe.

BZ WBK Leasing o rynku leasingu samochodów
W pierwszym półroczu 2010 r. rynek leasingu samochodów do 3,5 tony odnotował 24 proc. wzrostu. Zadowolenie z tak dobrego wyniku przysłania jednak jego podłoże: obecny wysoki popyt w tej kategorii dotyczy jedynie aut z tzw. "kratką" i jest efektem zapowiadanej likwidacji odliczeń VAT od początku 2011 r.

Renault Clio 5d z kratką (homologacją ciężarową)
Renault Clio 5d z kratką. Renault Clio 5d otrzymał homologację ciężarową, uprawniającą do pełnych odliczeń VAT od ceny zakupu, rat leasingu oraz zawartego w cenie paliwa.
Renault Clio 5d z homologacją dostępny jest w wersjach 1,2 16V 75KM (Wersja Authentique oraz Alize); TCE 100KM (Wersja Alize); 1,5dCi (Wersja Authentique oraz Alize).

Koniec samochodów z kratką bliski. Spieszyć się?
Losy samochodów z kratką wydają się być już ostatecznie przesądzone. Rząd konsekwentnie dąży do ich wyeliminowania z obrotu gospodarczego. Uzyskał potrzebne zgody z Unii Europejskiej, ciężko się również spodziewać blokady ze strony prezydenta Komorowskiego.
Zgodnie z planem Ministerstwa Finansów ograniczenia mają zatem wejść w życie z dniem 1 stycznia 2011 roku. Spowodują one, że samochody z kratką zrównane będą z samochodami osobowymi. Nie będzie można odliczać VAT od paliwa do nich, a od ceny zakupu oraz rat leasingu odliczyć będzie można jedynie 60% VAT, jednak nie więcej niż 6.000 zł.

Bawag Leasing&Fleet dołączył do ZPL
W dniu 30.03.2010 Spółka BAWAG Leasing & Fleet Sp. z o.o. została przyjęta do Związku Polskiego Leasingu. Firma BAWAG Leasing & Fleet Sp. z o.o. należy do austriackiego koncernu BAWAG P.S.K., w skład którego wchodzi wiodący bank detaliczny w Austrii - BAWAG BANK P.S.K. (bawagpsk.com). Firma rozpoczęła działalność operacyjną w Polsce w 2005 roku.

Joomla SEF URLs by Artio

FmLeasing.pl

FmLeasing.pl to istniejący od 2009 roku największy portal poświęcony leasingowi.
Ułatwiamy leasingobiorcom wybór lepszego finansowania i pomagamy minimalizować koszty związane z leasingiem oraz ubezpieczeniami.

Dowiedz się więcej

Portal FmLeasing.pl